UCLA, sakatlanan Adem Bona’nın NCAA açılışında oynaması gerektiğinden emin değil

doyoutravel

New member
SACRAMENTO —

Oturmak ya da oturmamak, Adem Bona’nın önündeki soru olarak kalıyor.

UCLA’nın birinci sınıf öğrencisi, Perşembe günü Golden 1 Center’da Bruins’in NCAA turnuva açılışında büyük mazlum Kuzey Carolina Asheville’e karşı oynamak için sol omuz ağrısıyla mücadele mi etmeli yoksa daha zorlu bir maçta tam güce yakın olma umuduyla mı dinlenmeli?

UCLA koçu Mick Cronin Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Bona’nın acı seviyesi ve katkıda bulunma yeteneğinin Bulldogs’a karşı oynayıp oynamayacağını belirleyecek faktörler olduğunu söyledi.

Cronin, “Eğer hala oynuyorsak, bir noktada biraz acı çekmek zorunda kalacak,” dedi ve Bona’nın Pac-12 turnuvasında Oregon’a karşı aldığı sakatlığın iyileşmesinde ilerlemeye devam ettiğini ekledi. “Ama kariyeri için asla tehlikeye atılmaz.”

Cronin’e göre Bona Çarşamba günü takımın antrenmanında “bazı şeyleri” tamamladı ve halka açık gayri resmi oturuma katıldı. İkinci antrenmanda çoğunlukla sağ eline güvendi ve takımın geri kalanının sol elleriyle çemberin etrafında bitirdiği bir tatbikat sırasında şeritte bir kanca atışı için kullandı.

İkinci sırada yer alan Bruins, üst düzey forvet Jaime Jaquez Jr.’ın her iki şutta da usta olan 1,80’lik bir power forvet olan Kuzey Carolina Asheville’den Drew Pember’e karşı büyük savunma görevini çekmesinin beklendiği göz önüne alındığında, en iyi iç savunma oyuncusu olmadan sebat edebilir. üç sayılık atışlar ve fauller.

Pember bu sezon üç sayılık atışlarının %37,3’ünü buldu ve tüm Division I oyuncularının serbest atış denemelerinde (314) ve isabetli atışlarda (262) önde gidiyor.

Jaquez, “Kesinlikle savunma tarafında bir vurgu noktası olacak,” dedi. “Bu meydan okumayı üstleneceğim için heyecanlıyım.”