UCLA, NCAA jimnastik şampiyonasında rakibi Utah ile tekrar karşı karşıya geldi

doyoutravel

New member
Zıplayarak, sarılarak ve ağlayarak takımlarını kutladılar. NCAA bölge finalinden alınan skorlar, on yıllardır olduğu gibi yan yana duran iki Pac-12 rakibiyle birlikte ekranda parladı. Utah’tan Tom Farden, UCLA’daki mevkidaşını tonoz pistinin yakınında buldu ve Janelle McDonald’s’ın elini sıkmak için uzandı.

Utah koçu başını sallayarak “Ulusal yarışmalarda görüşürüz,” dedi.

Perşembe günkü NCAA şampiyonası yarı finali, Pac-12 rakiplerinin aynı oturumda yarıştığı geçen ay üçüncü kez olacağından, West’in önde gelen kolej jimnastik programları bu sezon sonrası birbirinden uzaklaşamaz. 5 Numaralı Utes, bu sezon 4 Numaralı Bruins’e karşı yenilmedi, normal sezon ikili karşılaşmalarını kazandı, Pac-12 şampiyonasında birinci oldu ve ulusal şampiyonluklarını mühürlemek için geri dönüşe ihtiyaç duyan Bruins’e karşı NCAA bölge finalini kazandı. şampiyonluk görünüşü

Ancak 1 Numaralı Oklahoma ve 9 Numaralı Kentucky’nin de yer aldığı üst üste ulusal yarı finalden sadece iki takım çıkarken, kolej jimnastiğinin en iyi rekabetinin son yinelemesi Fort Worth’ta yeni zirvelere ulaşıyor.

“Getir,” dedi McDonald. “Ekibimiz kazanmayı, rekabet etmeyi ve o büyük anlarda boy göstermeyi seviyor. Utah gibi bir takımla bu kadar sık karşılaşabilmek, daha iyi olmamıza yardımcı oluyor.”

Bruins, Utah’a arka arkaya sekiz karşılaşma kaybetti ve serideki son galibiyetleri 2019 Pac-12 şampiyonasında geldi. Ancak NCAA şampiyonluk müsabakasında bahisler en yüksek olduğunda, UCLA’nın konferans rakiplerine karşı beş maçlık bir galibiyet serisi var. Bruins’in ülkede üçüncü sırada yer alan yedinci ulusal şampiyonluğunu kazandığı 2018 NCAA finalini içerir.

Utes, 10 NCAA şampiyonluğu ile birinci olarak berabere kaldı.

Daha cimnastikçiler taraf seçmeden rekabet başlar. Utah kıdemli Abby Paulson, işe alım sürecinde bir okulu diğerine tercih etme konusundaki fısıltıları hatırlıyor.

“Ekibimiz kazanmayı seviyor, rekabet etmeyi seviyor, bu büyük anlarda boy göstermeye bayılıyor, bu yüzden Utah gibi bir takımla bu kadar sık karşılaşabilmek, daha iyi olmamıza yardımcı oluyor.”
– UCLA koçu Janelle McDonald
Ancak ulusal takım kampları veya seçkin yarışmalar sırasında birçok UCLA jimnastikçisiyle birlikte antrenman yapmış olan Paulson, takımı aynı anda yarışıyor olsa bile bir Bruin’in güçlü bir rutin sergilediğini gördüğünde heyecanlanmaya devam ediyor. Savunmasız bir sporda, bu rekabette takımlar arası tezahüratlara yer var.

Paulson, “Onların ellerinden gelenin en iyisini yapmalarını istiyorsunuz çünkü bu, kafa kafaya gitmekle aynı şey değil,” dedi. “Onlar için en iyisini diliyoruz. Onların başarılı olduğunu görmek istiyoruz.”

UCLA ikinci sınıf öğrencisi Ana Padurariu’nun erkek arkadaşı, Bruins futbolcusu Tommy Silva, eski Kanadalı takım üyesine sporunda bariz bir rekabet gücünün olmadığı konusunda sık sık takılıyor. Herkese karşı çok iyi, sözde rakiplerine bile.UCLA’den Ana Padurariu, 29 Ocak’ta Pauley Pavilion’da Oregon State ile karşılaşacak.

(Kyusung Gong / Associated Press)Elit kariyeri boyunca dünyanın her yerinden jimnastikçilerle arkadaş olan Padurariu için sporun güzel yanı bu.

Padurariu, “Cimnastik, herkesin sizin olduğunuz seviyeye gelmenin ne kadar zor olduğunu bildiği sporlardan biridir,” dedi. “Seninle rekabet eden herkese karşı yeni bir saygı düzeyine sahipsin.”

Ancak Utah ile yıllık normal sezon ikili karşılaşmasının diğer yarışmalardan farklı hissettirip hissettirmediği sorulduğunda, Padurariu olumlu bir şekilde kıkırdadı.

Kiriş ve çubuklar uzmanı, “Stanford veya Cal’a karşı, çok daha samimi hissettiriyor ve seyirciler de bizim için tezahürat yapıyor gibi geliyor ve çok daha birbirine bağlı” dedi. “Ama Utah ile dürüst olmak gerekirse çok rekabet hissediyor.”


  Janelle McDonald UCLA jimnastik koçu, takımıyla birlikte Los Angeles'taki NCAA bölgesinde yarışırken kutlama yapıyor


UCLA koçu Janelle McDonald, Los Angeles’taki NCAA bölgesinde tezahürat yapıyor.

(Jason Armond / Haberler)


“Yaşama dair bulaşıcı bir sevinci var. Bunu görebiliyorum ve bence bu onun sporcularındaki bazı şeyleri ortaya çıkarıyor.”
— Utah koçu Tom Farden, UCLA koçu Janelle McDonald hakkında
Jimnastik takıntılı internet çevrelerinde en çok ses çıkaranlardan ikisi olan sadık hayran kitleleri, normal sezon kayan yazı eşleşmesi için takvimlerini işaretliyor. Utes, Pac-12’ye katıldığından beri UCLA’da her yarıştığında, karşılaşma UCLA’yı sezonun en iyi ev sahibi takımına getirdi. Utah’ın 2020’de Pauley Pavilion’da serideki beş karşılaşmalık UCLA galibiyet serisini sona erdiren Utah’ın galibiyetini mühürlemek için birinci sınıf öğrencisi olarak kirişte 10 puan alan Paulson, Utah’ın en iyi tek parça streç giysi takımını rekabet ikili karşılaşması için sakladığını söyledi. Karşılaşmalar genellikle ESPN ağlarında yayınlanır ve Perşembe günkü yarı final ESPN2’de 18:00 PDT’de yayınlanacak. McDonald üniversite koçluğuna geçiş yapmadan önce bile, buluşmalar randevu görüntülemeydi.

Farden, UCLA Büyük On’a geçtiğinde rekabete devam etmeyi umuyor. Koçlar planları tamamlamamış olsa da Farden, Bruins’i çok takımlı veya ikili rekabette programda tutmaya kararlıydı. Cimnastikçilerin, arenadaki tüm gözlerin üzerlerinde eğitildiği her takım arasında rutinleri değiştirdiği ikili karşılaşmalar, özellikle geleneksel dört yıllık Olimpik döngünün ötesinde popülaritesini artırmaya devam eden sporda farklı bir rekabet düzeyi sağlar.

Farden, “Her iki program da efsanevi,” dedi. “Her iki programa da çok fazla ilgi ve dikkat çekiyor.”

Rekabetin yeşermesi için okulların aynı konferansta olması gerekmiyordu. İlk olarak 1977’de birbirlerine karşı yarıştılar. Açılış koçu Greg Marsden’ın yönetimindeki Utah, pazarlama, işe alma ve evdeki buluşmaları elden çıkarmak için galibiyetleri birleştirerek ülkedeki en iyi programlardan biri olarak büyüdü. Tutkulu taraftarlar, Utes’in 23 yıllık bir galibiyet serisi elde etmesine yardımcı oldu; bu, NCAA tarihinde herhangi bir spor dalında eşi benzeri olmayan bir başarı. 2003’te bitiren Bruins’ti.

Farden, 2011’de Utes’e asistan olarak katıldığında, Bruins hüküm süren ulusal şampiyonlardı. 2012’de Utah’ı da içerecek şekilde genişleyen Pac-10’da standarttı. Takımlar 10 konferans şampiyonasından dokuzu için bir araya geldiklerinden, rekabet yalnızca Pac-12 döneminde yoğunlaştı.

Farden, “Her iki program da her iki programdaki en iyileri ortaya çıkarıyor” dedi. “Her iki programda da dümende kim olursa olsun, uzun bir başarı geçmişi var.”


Utah jimnastikçi Abby Paulson, 6 Ocak'ta Utah ile oynanan karşılaşmada kiriş üzerinde yarışıyor.


Utah jimnastikçi Abby Paulson, 6 Ocak’ta Utah ile oynanan karşılaşmada kiriş üzerinde yarışıyor.

(Tyler Tate / Associated Press)Megan Marsden ile dört yıl eş baş antrenör olarak çalıştıktan sonra 2020’de tek baş antrenör olarak görevi devralan Farden, programın koçluk değişiklikleri yoluyla gelişmesine yardımcı olduğu için Utah yönetimine teşekkür ediyor ve yardımcı antrenörler, eğitmenler, pazarlamacılar da dahil olmak üzere ekibine dikkat çekiyor. yöneticileri ve sosyal medya çalışanları. Efsanevi bir programın yöneticisi olarak Farden, biyomekaniği ve spor psikolojisini Utah jimnastiğinin temeline dahil eden akıl hocalarının “sadece bir öğrencisi” olduğunu söyledi.

UCLA, neşeli markasını, 2019’da emekli olmadan önce 37 yıl koçluk yapan Valorie Kondos Field altında kurdu. O ayrıldığında, Bruins, başarıyı sürdüremeyecek bir zamanlar gururlu başka bir program olma tehlikesiyle karşı karşıya görünüyordu. Uzun süredir Kondos Field asistanından yedek olan Chris Waller altında arka arkaya yıllarda kaçırdılar.

Ancak McDonald, Bruins’i yeniden dans ettirir.

Farden, “Yaşama dair bulaşıcı bir sevinci var,” dedi. “Bunu görebiliyorum ve bence bu onun sporcularındaki bazı şeyleri ortaya çıkarıyor.”

Şimdi, Bruins her rutinden sonra neşe içinde zıplarken, McDonald da aynı şeyi yapıyor. Podyumun tepesine atlamak için uzun süredir devam eden rakiplerini yenmeleri gerekecek.