UCLA mükemmel sezonu kadınlar sutopu şampiyonası ile tamamladı

doyoutravel

New member
UCLA, Pazar günü Berkeley'de Kaliforniya'yı 7-4 yenerek 2009'dan bu yana ilk kadın sutopu şampiyonluğunu kazandı ve 2008'den bu yana ilk yenilgisiz sezonunu tamamlayarak programın sekizinci NCAA şampiyonluğunu kazandı.

Bruins (26-0), 2016'daki USC'den bu yana mükemmel bir sezonu tamamlayan ilk takım ve NCAA kadın sutopu tarihinde ise yalnızca beşinci takım oldu.

Bu unvan, UCLA'nın tüm spor dallarında genel klasmanda 123. unvanı olup, 135 puanla Stanford'un ardından geliyor.

Adam Wright, UCLA erkekler programını 15 sezonda baş antrenör olarak dört ulusal şampiyonluğa taşıdıktan sonra, kadın takımının başında ilk NCAA şampiyonluğunu kazandı. Kadın takımının dört sezonda üç ulusal şampiyonluk maçına çıkmasının ancak gösterecek bir kupasının olmamasının ardından 2017 yılında her iki programı da devraldı.

Wright, daha önce şampiyonluk dalışı yapmış bir antrenörün soğukkanlılığıyla, son kornada spor ayakkabılarını çıkarıp yedek kulübesine koydu. Birkaç oyuncuyu ve antrenör yardımcısını havuz kenarında grup halinde kucaklaştı, Cal başantrenörü Coralie Simmons'ı teselli edici bir şekilde kucakladı ve ardından havuza daldı.

Wright, ESPNU yayınında “UCLA kadın sutopunun yeniden zirveye çıkmasından daha mutlu olamazdık” dedi.

Birinci sınıf öğrencisi Lauren Steele, kafeste 17 kurtarışla UCLA'nın savunmasını güçlendirdi. Eski Orange Lutheran yıldızı liseden erken mezun olarak Aralık ayında Bruins'e katıldı.

Wright, “Tam bir damızlık” dedi. “UCLA kadın sutopunun rengini değiştirdi.”

Takımın büyük boy posterinin önünde duran takım arkadaşları, şampiyonluk kutlamalarına devam etmeden önce Steele'in kamera karşısındaki röportajını bitirmesini beklediler. Steele, UCLA'nın mavi rozetini ulusal şampiyona çizgisine yapıştırarak Bruins'i sıralamada ilerletme onurunu elde etti.