Eski Utah guardı Lazar Stefanovic, UCLA’ya transfer olduğunu söyledi

doyoutravel

New member
UCLA, kimin ayrılacağını görmek için beklerken, Bruins’in umutsuzca ihtiyaç duyduğu bir şey için bilinen bir transfer ekledi.

Çekim.

Utah’tan eski bir All-Pac-12 birinci sınıf öğrencisi olan ve iki sezonluk uygunluğu kalan Lazar Stefanoviç, Cumartesi günü sosyal medyadan duyurdu Bruins’e taahhüt ettiğini.

Geçen sezon ikinci sınıf öğrencisi olan 1,8 metrelik şutör guard, üç sayılık atışlarının %35,9’unu yaptı; bu, arkın gerisinden 10’dan fazla şut atan iki UCLA oyuncusu dışında hepsinden daha iyi bir yüzdeydi. Yüzdesi, üç sayılık atışlarının %30.1’ini yaptığı birinci sezonuna göre önemli bir artıştı.

Stefanoviç, geçen sezon üç sayılık atışlarının %42,4’ünü takımda en iyi şekilde yaptıktan sonra uygunluğunu tüketen kıdemli gardiyan David Singleton’ın kaybını telafi etmeye yardımcı olmalı.

Geçen sezon yarı zamanlı bir başlangıç yapan Stefanovic, 10.3 sayı, 3.1 ribaund ve 2.7 asist ortalamaları yakalarken, serbest atışlarının %86.8’ini yaptı. Johnny Juzang ve Myles Johnson’a katılarak Mick Cronin döneminin üçüncü gelen transferi oldu.

UCLA’nın kırmızı gömlekli kıdemli oyun kurucu Tyger Campbell, genç gardiyan Jaylen Clark ve birinci sınıf öğrencileri Adem Bona ve Amari Bailey’nin kararlarını beklerken doldurması gereken dört adede kadar kadro yeri olabilir.

Clark (alt bacak) ve Bona (omuz), kararlarını etkileyebilecek önemli yaralanmalardan kurtuluyor. Clark, kalan uygunluğunu kullanmak için geri dönmek istemesi durumunda NCAA sertifikalı bir menajeri tutarken NBA taslağı için ilan verdi.