UCLA’nın yaşlılar programı, NCAA unvanını kazanmadan bile restore edildi

doyoutravel

New member
“Hoop Dreams” şampiyonluklarla değil, kalp kırıklıklarıyla bitiyor. Yaralanmalar ve aksiliklerin ortasında ezilmiş umutları belgelemedeki insanlığı, onu belki de tüm zamanların en iyi spor filmi yapıyor.

Bazıları UCLA’nın son sınıfı için de aynı şekilde hissedebilir. Hayır, 12 numaralı pankartı kaldıramadılar, ancak bu adamlar, gurur verici bir programın dokusunu geri yüklerken, sahaya her çıktıklarında size sahip oldukları her şeyi vereceklerdi.

Perşembe gecesi geç saatlerde T-Mobile Arena’da Jaime Jaquez Jr. vardı, diğerlerini bilinçsiz hale getirerek geç bir geri dönüşü tetikleyecek yorgunluğun üstesinden geldi.

Yüzen atlayıcılarına yer bulmak için kendisinden bir fit uzun oyuncuların arasından korkusuzca geçen Tyger Campbell vardı.

Bu NCAA turnuvası Goliath’ı yenmek için iki üçlük atan David Singleton vardı.

Batı Bölgesi yarı finalinde Zags’ın bir başka çılgın şutuyla Gonzaga’ya 79-76 mağlup olan sakatlıklarla dolu UCLA’nın en zor yanı, sezonun sonu değildi. Bir devrin sonuydu.

Bu yaşlılar ciddi yaralanmalarla savaştı. Dayanıklılık ve hesap verebilirlik merkezli bir kültür inşa ettiler. Bir Final Four ve üç Sweet 16’ya ulaştılar.

Ve şimdi tekrar Bruins olarak mahkemeye çıkmayacaklar. Onlar yüzünden UCLA basketboluna yeniden aşık olan taraftarların kükremelerini duymayacaklar. Programa geri çektikleri eski koçların, artık Pauley Pavilion’un müdavimi olan Ben Howland’ın ve Perşembe günü takım sırasının arkasından birkaç sıra arkasından izleyen Jim Harrick’in hayranlığını hissetmeyecekler.

Campbell altıncı sezon için geri dönmeye karar verse ve Jaquez yılın Pac-12 oyuncusu olduktan sonra geri dönerek herkesi şaşırtsa bile, Singleton bir Bruin olarak 164. ve son maçını oynadı.

Perşembe günü oynanan maçtan yarım saat sonra gözleri şişmiş halde dolabının önünde oturan Singleton, tüm bunların sonunu kavrayamamıştı.

“Forma hâlâ üzerimde,” dedi, “yani hayır, henüz tam olarak yerleşmedi.”

Gonzaga’dan Drew Timme (2), Perşembe gecesi UCLA’den David Singleton’ın (34) sahada koşmasını kutluyor. Singleton rekor 164. ve son maçını Bruin olarak oynadı.

(Robert Gauthier / Haberler)

Sessizliği sadece muhabirlerin sorularıyla bozulan bir soyunma odasının diğer tarafında Campbell, bu grupla başka bir oyun oynamamanın mümkün olup olmadığı sorulduğunda benzer bir nakarat verdi.

“Ah, evet,” dedi Campbell. “Evet. Evet efendim.”

Sersemlemiş bir ifade takınan Jaquez, hissettiği acıyı tarif edemezdi.

“Evet, bilmiyorum,” dedi. “Sanırım oyunu ve her şeyi şu anda hâlâ işliyorum.”

Koçları oyuncularında eksik olan kelimeleri buldu, Mick Cronin takımına iki başlangıç geride olmasına rağmen yılmadıkları için gurur duyduğunu söyledi.

Cronin, Jaylen Clark ve Adem Bona’ya atıfta bulunarak, “Yani, Pac-12’deki en iyi iki oyuncuyu, yılın savunma oyuncusunu, yılın birinci sınıfını kaybedersiniz,” dedi, “hala kazanmayı bekliyoruz.”

Büyük ölçüde kıdemlilerin sadakati ve yeteneklerini en üst düzeye çıkarmak için amansız çabaları sayesinde son saniyeye kadar bir şansları vardı.

Cronin, “Bu üç kişiye büyük saygı duyuyorum çünkü onları oynarken izlediğinizde, onun bundan daha iyi olması gerektiğini düşünmüyorsunuz,” dedi. “Dave Singleton’ı izlediğinizde, onun atletik olarak sınırlı olduğunu ve vücudundan ve yeteneğinden alabildiği her şeyi aldığını gördüğünüzde.

“Tyger Campbell, inanılmaz bir kariyer. Vücudundan ve sahip olduğu değiştiremeyeceği Tanrı vergisi şeylerden daha fazlasını alamazsınız. Tamamen maksimize ediyor.

“Ve Jaime Jaquez, aynı şey. İlk iki ayda insan ciro olarak bize geldi. Ve ben sadece benim kadar deli olduğu için onunla oynadım. Kaybediyorduk, kızmıştı. ‘Bu adamla bir program yapabilirim çünkü kalbi var’ dedim. Şimdi ona bak.”

Jaquez, okulun tüm zamanların en skorer listesinde 1.802 sayı ile 8. sıraya yükselme yolunda Bill Walton’ı geçtikten sonra muhtemelen NBA’e gidiyor. Jaquez, geçen hafta sonu efsanevi Bruin’i geçmek konusunda ne söyleyeceğini bilmediğini söylediğinde, Cronin onun omzuna hafifçe vurdu ve gülümseyerek, “Beşinci yıl için geri dön” dedi.

İyi deneme, koç.

Campbell, UCLA’nın tüm zamanların asist listesinde 655 ile 2 numara, sadece Pooh Richardson’ı (833) takip ediyor. Son gecede Jaquez, Singleton, Kenneth Nwuba ve Russell Stong IV ile yürüdü, ancak gelecek sezon geri dönüp dönmeyeceğini belirtmedi. Campbell, Jaquez ve Nwuba’nın her birinin, 2019-20 sezonunun kesintiye uğrayan COVID-19 nedeniyle birer uygunluk sezonu daha kaldı.

UCLA'den Jaime Jaquez Jr. (24), Bruins'in 23 Mart 2023'te Sweet 16'da Gonzaga'ya yenilmesinin ardından sahadan çıkıyor.

UCLA’den Jaime Jaquez Jr. (24), Perşembe gecesi Sweet 16’da Bruins’in Gonzaga’ya yenilmesinin ardından sahadan çıkıyor. Muhtemelen NBA’e gidiyor.

(Robert Gauthier / Haberler)

UCLA’nın 2023-24 sezonu kadrosu neredeyse aynı veya büyük ölçüde farklı görünebilir. Clark (alt bacak) ve Bona (omuz), NBA takımlarına bir sonraki seviyeye hazır olduklarını göstermek için onları başka bir üniversite sezonu için geri dönmeye ikna edebilecek önemli yaralanmalardan kurtuluyorlar. Birinci sınıf öğrencisi Amari Bailey, son atılımından sonra bile geri dönebilir ve çekim için sürekli yeşil ışıkla Johnny Juzang’ın güçlü bir versiyonu haline gelebilirdi.

Ayrıca Sebastian Mack, Devin Williams ve Brandon Williams’ın (ilişki yok) yer aldığı ve koçunun istediği şeye tamamen uyan bir birinci sınıf sınıfı var. Cronin, Las Vegas’tan 1.80 boyunda bir kombo guard olan Mack’e Bruins’in onun şutuna ihtiyacı olduğunu söylediğinde, Mack, “Savunmaya ve kazanmaya geliyorum, koç,” yanıtını verdi.

Transfer portalından veya giderek derinleşen uluslararası aday havuzundan birkaç oyuncu daha gelebilir ve Bruins’i ilk 10’da kalma mücadelesinde destekleyebilir.

Bir daha asla bu takım olamayacaklar.