UCLA'nın Kadınlar Koleji Dünya Serisi koşusu Stanford'a yenilmeyle sonuçlandı

doyoutravel

New member
OKLAHOMA ŞEHRİ –

UCLA'daki Bruin Magic'te saatler gece yarısını vurdu.

Mucizevi galibiyetlerle tanımlanan bir sezonun ardından Bruins, Pazar günü Devon Park'ta Women's College World Series eleme maçında 8. Sıradaki Stanford'a 3-1 yenilerek bir ralli eksik kaldı.

UCLA (43-12) son iki maçında sadece bir sayı atmasına rağmen koç Kelly Inouye-Perez, Oklahoma City'ye dokuz sezonda sekizinci kez dönmekle kalmayıp bunu başaran Bruins için sezonu yine de başarılı bir geri dönüş olarak nitelendirdi. programın neredeyse 40 yıldaki en kötü başlangıcıyla mücadele ettikten sonra.

Inouye-Perez gözyaşlarını tutamayarak şunları söyledi: “Hepsini bir araya getirdiğimde, koçlukta yaşadığım en harika yıl bu yıldı.” “Dostum, inanç inşa ediyoruz, güven inşa ediyoruz, savaşabilecek bir takım inşa ediyoruz. Olmamız gereken yerdeydik ve zamanımız tükendi.”

Bruins, normal sezondaki son 35 maçının 30'unu kazanmadan önce Şubat ayında 3-4 öndeydi. UCLA, Cumartesi günkü Oklahoma maçında ülke lideri 14 maçlık galibiyet serisi elde etti ve ardından ülkenin en iyi atıcılarından ikisine karşı bocaladı. Oklahoma'dan Kelly Maxwell, 7 Nisan'dan bu yana ilk kez UCLA'yı puansız tuttuktan sonra, Stanford yıldızı NiJaree Canady, UCLA'yı Pazar günü sekiz vuruşla dört vuruş ve bir seride tuttu.

Yılın ABD Softbol kolej oyuncusu, yılın Pac-12 oyuncusu Maya Brady'yi arka arkaya üç kez mağlup etti. UCLA yıldızı bir maçta kariyerinin en yüksek seviyesine ulaştı ve UCLA'nın Oklahoma'ya mağlup olduğu maçtaki galibiyetlerini eşitledi. NCAA turnuvasında Dünya Serisine giren NCAA turnuvasında 16'da 11'di, ancak programın ikinci önde gelen home run smaçörü son iki maçında 7'ye 0 sayı attı.

Brady ve ikinci sınıf öğrencileri Megan Grant ve Taylor Tinsley oyun sonrası basın konferansına katılmadan önce Inouye-Perez onları soğukkanlılıklarını korumaları konusunda cesaretlendirdi. Ancak takım toplantısını gözyaşı dökmeden atlatan teknik direktör bile kürsüde yıkılmaya başladı. Sonra son bir zarif duruşla Brady, başarılı kariyerinin sonuna doğru gülümsedi.

Brady, beş yıllık UCLA görev süresi hakkında “Sadece bir rüya” dedi. “Küçük bir kızken her zaman programa, teknik kadroya, oyunculara baktığınızı hissediyorum. Dokunulmaz olduklarını düşünüyorsun. Sırf bu formayı giyme, diplomamı alma, aileme yakın olma fırsatını yakalamak için. … Beklentilerimi aştı. Hiçbir zaman kazanamadık ama güvenin bana, hayatta kazanıyorum.”

Brady, programı Tinsley liderliğindeki yetenekli bir ikinci sınıfa devredecek. Atıcı Pazar günü 3 2/3 vuruşluk rahatlama atışı yaptı ve Bruins'i Kanada'ya karşı çekişmede tutmak için üç vuruş ve bir koşudan vazgeçip bir vuruş yaptı.

Stanford (50-16), üçüncü vuruşta Taryn Kern'in RBI double'ı ile UCLA'nın ilk beş oyuncusu Kaitlyn Terry'yi takip etti, ardından Tinsley, Ava Gall'in RBI single'ında başlama vuruşundan vazgeçti. Kardinal beşinci turda liderliğini genişletti, arka arkaya vuruşlarla öne geçti ve çimdik atan Allie Clements'in fedakarlık uçuşunda gol atarak Emily Jones'u eve getirdi.

NCAA turnuvasında maç başına 7,8 koşuyla Dünya Serisine sezon sonrası liderlik yapan bir takım için iki turluk bir fark aşılamaz olmaktan çok uzaktı. Yedinci turda Savannah Pola iki çıkışlı bir atışla vurulduğunda Bruins neredeyse bir ralliye başlamıştı. Thessa Malau'ulu, Bruins adına ikinci sırayı almak için Stanford kısa stoperini geçen bir tekliyi dürttü. UCLA bölümündeki ilk kale çizgisinin arkasında oturan gürültücü taraftarlar, Ramsey Suarez vurucu kutusuna adım atarken mavi-altın rengi ponponlarını salladılar.

Çimdik atan oyuncu cezayı kesti.

İkinci sınıf öğrencisi Megan Grant, UCLA'nın üçüncü vuruşa liderlik eden tek başına home run ile tek koşusunu üretti. Maçtan sonra UCLA sığınağını terk eden son oyunculardan biriydi ve merdivenlerin tepesinde durup ülkenin en ünlü softbol stadyumuna son bir bakış attı.

Oklahoma City'de ilk kez sahneye çıkan alt sınıf öğrencileri, UCLA'nın neredeyse tüm önemli anlarını parlak ışıklar altında sergilediler. İlk kaleci Jordan Woolery, Alabama'ya karşı altıncı atışta üç sayılık bir homer ile açılış maçını kazandı. Tinsley ve birinci sınıf öğrencisi Terry, Cumartesi günkü atıcı düellosunda üç kez savunma şampiyonu olan Sooners'ı tek koşuda tuttu.

Fırsatlar, Tinsley'nin babasıyla birlikte turnuvayı izlerken büyümek için hayal ettiği şeylerdi.

Tinsley, “Sadece atış yapabilmeyi, ortamın tadını çıkarabilmeyi, sizi izleyen bir sürü insan var, gerçekten bunu seviyorum” dedi. “Bu yüzden ilk etapta herkesin gözleri üzerimde olan bir atıcı olmak istedim.”

Cevap, birbirlerine dirsek atıp başlarını sallayan Brady ve Inouye-Perez'in kahkahalarına neden oldu.

Brady alçak sesle, “Bu çok atıcı bir cevap,” dedi.

Pazar günü art arda üçüncü startında üç vuruş ve iki koşudan üç vuruşla vazgeçen Tinsley ve Terry, sıralama boyunca smaçörlerle karşılaşan takım için önemli sorulardı. Bruins'in büyük sahneye geri dönüş planlamasına neden olan güçlü performanslarla tüm endişelere yanıt verdiler.

Inouye-Perez, “Toplantıda duygusal değildim çünkü geleceği sabırsızlıkla bekliyorum” dedi. “Bu sahnede kazandıkları deneyim gerçek. İçlerinde yanan bir ateş var.”