UCLA’nın Atonio Mafi NFL taslak günlüğü, 5. Hafta: Akıl sağlığı

doyoutravel

New member
saldırgan yan hakem olarak Atonio Mafi geçişler UCLA NFL’ye, 27 Nisan taslağına giden haftalık bir günlük aracılığıyla Times personel yazarı Ben Bolch ile yolculuğunu paylaşıyor. Bu hafta, Mafi akıl sağlığının önemini tartışıyor.

İki takım arkadaşının UCLA futbol kariyerlerini zihinsel sağlık sorunları nedeniyle bitirmesi, büyük bir uyandırma çağrısıydı.

Bana söylediği şey, bunun herkesin başına gelebileceğiydi.

Her iki durumda da, geldiğini hiç görmedim. Martell Irby her zaman gürültülüydü, her zaman gülümsüyordu, her zaman harika vakit geçiriyor gibi görünen ilgi odağıydı. Thomas Cole’un pek çok arkadaşı vardı ve özellikle diğer birinci sınıf hücum görevlileriyle sıkıydı.

Her ikisi de taşıyamayacağı kadar ağırlaşan gizli bir yük taşıyordu. Bu, hepimizin kendimize bakmamız ve dışarıdan nasıl görünürlerse görünsünler gerçekten iyi olduklarından emin olmak için değer verdiklerimizi sürekli kontrol etmemiz gerektiğini hatırlatır.

Savunmasız olmak ve duyguları paylaşmak her zaman kolay değildir. Futbol kültürü, zorlukların üstesinden gelmek, her türlü engele rağmen güçlü ve dayanıklı kalmaktır. UCLA’da başarılı olmak için pek çok şeyi zorlamamız gerekti. Bize yardımcı olduklarını bildiğimiz kadarıyla, antrenmanlar, uygulamalar ve gece geç saatlerde yapılan çalışma seansları yorucu olabiliyordu ve bedeniniz kadar zihninizi de yenilemenin bir yolunu bulmanız gerekiyordu.

Yıllar geçtikçe, hem üniversitede hem de NFL taslağına hazırlanırken, dengenin en önemli şey olduğunu gördüm. Ne zaman ara vereceğinizi ve bir şeyin sizi rahatsız ettiğini ne zaman kabul edeceğinizi bilmelisiniz. Muhtemelen duygularımı koluma takmama yardımcı oluyor. Kendimi iyi hissediyorsam, üniversitede ısınma hareketleri sırasında yaptığım gibi dans ettiğimi göreceksiniz. Düştüğümde, bu duyguları ekipteki arkadaşlarımla paylaşacağım.

Sorunlar hakkında konuşmak beni her zaman daha iyi hissettirir. Dinleyenlerden gelen teşvik ve önerilerin yanı sıra, neyin yanlış olduğunu yüksek sesle söylemenin serbest bırakılması var.

UCLA’dan ayrıldığımdan beri 1 numaralı sırdaşım, şu anda Cincinnati Bengals’ta olan eski Bruins sıkı ucu kuzenim Devin Asiasi oldu. Körfez Bölgesi’nde birlikte büyüdük ve ailelerimiz yakın, bu yüzden Devin başka bir erkek kardeş olabilir. Ayrıca NFL yapmanın inceliklerini de biliyor, bu yüzden tavsiyesi ve desteği bende her zaman yankı uyandırıyor.

Benim için bir diğer büyük şey görselleştirme. Her sabah yataktan kalkmadan önce, gün boyunca programımın her bir bölümü hakkında biraz oyalanacağım, ister özel bir antrenman isterse diğer hücum görevlileriyle yapılan tatbikatlar olsun ve yapılacak işlerin zihinsel bir kontrol listesini yapacağım. .

Yıllar geçtikçe, hem üniversitede hem de NFL taslağına hazırlanırken, dengenin en önemli şey olduğunu gördüm. Ne zaman ara vereceğinizi ve bir şeyin sizi rahatsız ettiğini ne zaman kabul edeceğinizi bilmelisiniz.
— Atonio Mafi

Pazar günleri her zaman kiliseye bir gezi içerir. Hayatımda bir sabit oldu çünkü babam Bay Area’daki ev kilisemiz olan St. Timothy’s’de müzik direktörü. Taslak eğitimim sırasında, benimle burada Florida’da çalışan Old Dominion’dan sıkı bir son olan Zack Kuntz ile Meryem Ana Varsayım’a gidiyordum. Kilise her zaman beni merkezlenmiş ve eve daha yakın hissettiriyor.

Dua da çok büyük. Her şeyi mümkün kıldığı için Tanrı’ya şükrederek ve aile, arkadaşlar, takım arkadaşları, ölen akrabalar ve hapishanedeki aile üyeleri gibi pek çok insan için dua ederek her güne başlıyor ve bitiriyorum. Ayrıca benim için doğru olan ve benim de onun için doğru olduğum bir kadınla tanışmak için dua ediyorum. Her zaman NFL’de draft edilebilmek için dua ederek bitiririm ve günün sonunda Tanrı’yı yüceltmeye ve her zaman alçakgönüllü olmaya ve kibirden uzak durmaya odaklanırım.

Bana göre alçakgönüllü olmak minnettar olmayı içerir. Bu yüzden her günün sonunda iPhone’uma minnettar olduğum bir şey yazıyorum. Uzun bir listem var çünkü yapmayı sevdiğim bir şey. Bazı günler harika bir antrenman yapmak gibi basit bir şeyken, diğer günler erkeklerle harika bir yemek yemek gibi şeyler.

Son zamanlarda, kutlayacak iki yeni şeyim oldu. Martell, Arizona’da futbola geri döndü ve gelecek sezon Wildcats için oynamayı planlıyor. Thomas, Cal Poly’de oynamak için evine gitti. Daha iyiye gittikleri ve sevdikleri oyunu oynamaya devam etmek için ihtiyaç duydukları desteği buldukları için çok müteşekkirim.

Siz veya tanıdığınız biri intihar düşünceleriyle mücadele ediyorsa, bir profesyonelden yardım isteyin ve 988’i arayın. Amerika Birleşik Devletleri’nin ülke çapındaki ilk üç haneli akıl sağlığı kriz hattı olan 988, arayanlarla eğitimli akıl sağlığı danışmanları arasında bağlantı kuracaktır. ABD ve Kanada’da 741741’e “HOME” yazıp Kriz Metin Satırı.

Atonio Mafi NFL taslak günlüğü