UCLA'dan Mick Cronin, oyuncuları yükseltmeye odaklandığını söyledi

doyoutravel

New member
Muhabirlere karşı ortadan kaybolma eylemi yapmak Mick Cronin'in daha önemli bir gruba öncelik vermesine olanak tanıdı.

Onun oyuncuları.

UCLA koçu, Cumartesi gecesi Bruins'in Kaliforniya'ya yenilmesi sırasında yaşanan tempo eksikliğini fark ettikten sonra genç takımının soyunma odasında biraz daha oyalanmasına ihtiyacı olduğunu hissettiğini söyledi.

Cronin Salı günü, üç gün önceki normal maç sonrası basın toplantısını kaçırdığı için gazetecilerden özür diledikten sonra, “Orada olduğunu düşünmemiştim” dedi. “Bu benim için endişe vericiydi, bu yüzden bu konuyu hemen ele almam gerektiğini hissettim çünkü kültürünüz en önemli şey. … O zaman benim bu durumdan başka hiçbir şeyle ilgilenmediğimi görmeleri gerekiyordu.”

Cronin, UCLA'da çalıştırdığı bir maçın ardından ilk kez muhabirlerle konuşmayı ihmal ediyordu, ancak bu taktiği daha önce Cincinnati'de kullandığını söyledi. Cronin, oyuncularla konuşurken soruları alması için yardımcı antrenör Rod Palmer'ı gönderdi.

Kıdemli pivot Kenneth Nwuba, “Bize bir konuşma yaptı, ancak bunu soyunma odası konuşması olarak bırakıyorum çünkü bu biraz özel bir konu” dedi. “Oynamaya devam etmemiz gerekiyor. Bilirsiniz, bazen hayatta kötü şeyler olur ve siz de zorlamaya devam etmek zorunda kalırsınız, bir türlü vazgeçemezsiniz.”

Cronin, oyuncularını eleştirdikten ve basketbol yeteneklerini sorguladıktan bir hafta sonra, muhabirlerle yaptığı 21 dakikalık bir oturumda takımının bozulan hücumunu düzeltmesi gerektiğini kabul ettiği 21 dakikalık bir oturumda takımının krater sezonunun sorumluluğunu kabul etti.

Bruins'i (genelde 6-9, 1-3 Pac-12) arka arkaya dört iç saha maçında ve genel olarak sekiz maçın yedisinde mağlup olan Cronin, “Taraftarların istediklerini sunmak hâlâ benim işim” dedi. yiyecekleri sindirmek. Çocuklar çabalıyor ama bizim çabamız [against Cal], en büyük sorun budur. Eğer bunu kaybederseniz, kültürünüzü de kaybedersiniz ve puan cetveli ne olursa olsun, tüm yıl boyunca bu konuda çok iyiydik.”

Cronin, Bruins'in 14 hücum ribauntundan vazgeçmesi ve alışılmadık derecede kayıtsız bir savunma oynaması, UCLA'nın 2010'dan bu yana Pauley Pavilion'da Altın Ayılar'a karşı ilk yenilgisi olan Cal'e karşı 66-57'lik yenilgi sırasındaki gecikmiş çabalarının kanıtı olarak gösterdi.

Aynı zamanda Cronin, yedi birinci sınıf öğrencisi ve üç ikinci sınıftan oluşan kadroya rağmen sayı savunmasında (maç başına 62,2 sayı) ve şut yüzdesi savunmasında (%39,1) Pac-12'ye liderlik ettiği için takımını övdü.

Cronin, “Onların çabalarını takdir ediyorum” dedi. “Yani, bu genç kaç takımı savunuyor?”

Sorun suçtur. Bruins'in pek çok sorunu arasında, nadiren iyi paslar atıyorlar, güvenilir bir skorerden yoksunlar ve üç sayılık atışlarının yalnızca %29'unu atıyorlar, bu da onları şüpheli bir okul rekoruna itiyor.

Cronin, açık şutör bulmayı da içermeleri koşuluyla takımının daha fazla üçlük atmasını istediğini söyledi.

Cronin, “Guard'larımız bununla mücadele ediyor, dolayısıyla bu sadece bir antrenörlük alanı” dedi. “Bu konuda doğal bir adamımız yok, sadece yok ve bu benim hatam. … Şut atmak pas vermenin bir yan ürünüdür. Çok fazla zorlu ikili atıyoruz ve bu basketboldaki en kötü şut.”

Oyun kurucu Dylan Andrews'un sezon boyunca yaşadığı sıkıntı nedeniyle Cronin, Cal'e karşı ilk maçta oyun kurucu olarak Sebastian Mack ve Jan Vide'ı değiştirerek baskıyı hafifletmeye çalıştı. Bu da işe yaramadı, Bruins kolay basketler bulmanın yollarını aramaya devam etti.

Cronin, iki postlu dizilişin bir parçası olarak ikinci sınıf öğrencisi Adem Bona ile birlikte birinci sınıf öğrencisi Aday Mara'yı oynama fikrinden vazgeçmediğini söyleyerek, Mara'nın Perşembe günü Salt'taki Huntsman Center'da Utah'a (11-4, 2-2) karşı oynayacağını belirtti. Göl Şehri. Mara'nın karşı karşıya olduğu soru, son 12 şutunun sadece üçünü attıktan sonra ortalamanın altında savunmasını dengeleyecek güvenilir bir gol atıp atamayacağıdır.

Cronin, “Onun hücuma geçmesini sağlayabilirsek – ki buna çok ihtiyacımız var” dedi, “o zaman sadece savunma kısmını çözeceğim.”

Geçen sezon en çok gol atan beş oyuncusunu NBA'e (Jaime Jaquez Jr., Jaylen Clark, Amari Bailey), Fransız profesyonel ligi'ne (Tyger Campbell) kaptırdıktan ve kadronun tükendikten sonra (David Singleton), Cronin bir kadro revizyonu ve buna bağlı zorluklar olduğunu söyledi. kaçınılmazdı.

Cronin, “Aslında bundan kaçış yoktu” dedi. “Biliyorsunuz, bir noktada bütün o adamlar gidecekti ve olan da bu. Ve ne olduğunu biliyorsun [transfer] portalın gerçekte neyle ilgili olduğu; bu, koçla bağlantı kurduklarını söyleyen adamlarla ilgili değil.”

Cronin, bu düşünceyi tamamlarken güldü ve ekibinin daha fazla tecrübeli transfer ithal etmesine olanak tanıyacak isim, imaj ve benzerlik alanında rekabetçi kalabilmek için karşılaştığı zorluklara değindi. UCLA'nın basketbol NIL desteği, onun olmasını istediği yere kıyasla nerede?

“Orada değil” dedi. “Büyük bir boşluk var.”

Cronin, ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan oyunculara karşı aşırı sert davranmadığını öne sürerek, bu oyuncuları başarılı olmak için daha iyi pozisyonlara yerleştirmenin kendisine düştüğünü söyledi.

Cronin şunları söyledi: “Bir antrenör olarak bir noktada, birinden bir şey yapmasını isterseniz ve o da elinden geleni yapıyorsa, galibiyet alamamış olsak ve daha fazlasına ihtiyacımız olsa bile, elinden geleni yapıyorsa Gerçekten onu dövmem gerekiyor mu? … Sürekli yumruk atıyorsan zor, yumruklamaya devam etmek zor ve onlar da bunu yapıyorlar.”