UCLA'dan Laiatu Latu 'cehennem gibi gerçeküstü' profesyonel günü için minnettar

doyoutravel

New member
Laiatu Latu, 40 yarda koşusunun başlangıç çizgisinde, kendisinden önce pek çok NFL yıldızının aldığını gördüğü bir pozisyonda çimlerin üzerinde diz çöktü. Indianapolis'teki NFL birleşimindeki genel menajerlerin ve koçların gözlerinin kendisine kilitlendiğini hissetti. Kalbi çarpıyordu.

Onun burada olmaması gerekiyordu.

Washington'da yaşadığı boyun yaralanması nedeniyle tıbbi olarak emekli olan Latu'nun beklenmedik geri dönüşü, onu UCLA'nın 2018'den bu yana ilk ilk tur draft seçimi haline getirebilir. Kendisine bir daha asla futbol oynayamayacağının söylenmesinden, NFL idollerinden cesaret mesajları almaya kadar geçen yükseliş Latu, Cuma günü UCLA'nın kampüsteki profesyonel gününün ardından Maxx Crosby'nin “gerçeküstü” hissettiğini söyledi.

Latu, “Her günümü son günümmüş gibi yaşıyorum” dedi. “Adamlara bu oyunu belki de düşündüklerinden daha fazla sevdiğimi gösteriyorum. Ve gerçek [to] sadece yaşadıklarımla dünyaya ilham ver. … Bir şeye sevginiz ve bağlılığınız varsa, onu gerçekleştireceksiniz.”

Biçerdöverde 4,64 saniyelik 40 yarda koşusu da dahil olmak üzere iyi bir performans sergiledikten sonra Latu, çok yönlülüğünü göstermek için Cuma günü hâlâ çeşitli genel tatbikatlara ve pozisyon egzersizlerine katıldı. Son iki sezonda 23,5 çuval toplayan kendini kanıtlamış pas koşucusu, birçok takımın onu birden fazla pozisyonda kullanma ihtimaliyle ilgili temasa geçmesi nedeniyle kapsama alanına girme yeteneğini göstermek istedi.

Latu, takımların kariyerini neredeyse sonlandıran boyun sakatlığıyla ilgili sorular sorduğunu ancak caydırılmadığını söyledi. İzciler onun dönüşünden daha çok ilham aldılar.

“[He’s] UCLA baş antrenörü DeShaun Foster, 'neden'i paradan daha önemli olan biri” dedi. “Yaşadığı türden bir sakatlıktan geri dönmesi, onun topa ne kadar bağlı olduğunu anlamanızı sağlıyor.”

UCLA savunma oyuncusu Laiatu Latu, Cuma günü UCLA'nın profesyoneller gününde tatbikat yapıyor.

(Michael Owen Baker / Haberler İçin)

1,80 boyundaki, 259 kiloluk savunma tarafı, UCLA'nın profesyonel gününün yıldız cazibesiydi, ancak takım arkadaşlarından bazıları, 31 NFL takımının temsilcileri önünde şanslarına yardımcı olmuş olabilir. Foster, eski savunma oyuncusu Alex Johnson'ın 4,4 saniyelik aralıkta 40 yardalık bir koşu koştuğunu ve dış savunma oyuncusu Carl Jones Jr'ın 4,5 saniyelik bir sprint koştuğunu bildirdi. Dış savunma oyuncusu Grayson Murphy'nin 37 inçlik bir dikey sıçrayış yaptığını bildirdi. Carson Steele'in geri koşması gibi.

İlk kez bir baş antrenör olarak sahneye çıkmak, Foster'ın aynı kampüsten geçen kendi yolunu düşünmesine neden oldu. UCLA'da rol aldığında ve ikinci turda Carolina Panthers tarafından seçildiğinde hayatının amacının oyuncu olmak olduğunu düşünüyordu. Koçluk kariyerinde on yıldan fazla bir süre geçmiş olan, kısa süre önce terfi eden geri koşma antrenörü, görevinin sadece gol atmaktan çok daha fazlası olduğunu fark ederek gülümsedi.

Foster, “Benim görevimin aslında bu oyuncuların NFL'ye gitmesine yardımcı olmak olduğunu anlamaya başlıyorum” dedi. “[To] Hedeflerine ulaşın, hayallerine ulaşın. Bu, kendim yaptığım zamankine kıyasla daha mükemmel bir duygu.”

Laiatu Latu, Cuma günü UCLA profesyoneller gününde antrenman yaptıktan sonra gazetecilerle konuşuyor.

Laiatu Latu, Cuma günü UCLA profesyoneller gününde antrenman yaptıktan sonra gazetecilerle konuşuyor.

(Michael Owen Baker / Haberler İçin)

44 yaşındaki çaylak baş antrenör, Bruins'in uzun süredir NFL tecrübesine sahip bir koç kadrosuyla profesyonel adaylar yaratmaya devam etmesini umuyor. Foster, Kansas City Chiefs ile iki Super Bowls kazanan hücum koordinatörü Eric Bieniemy'nin, oyuncuları bir sonraki seviyeye hazırlayacak bir Batı Yakası hücumu kurmasını bekliyor. Elbette eski koşucu geri dönen baş antrenör topu yönetmek istiyor.

Bruins, antrenör kadrosunu doğrudan NFL'den gelen son dört yeni işe alımdan üçüyle tamamladıktan sonra bu hafta toplantılar ve kurulumla bahar antrenmanını açtı. Yeni personel, işe alım sürecinde program çerçevesinde bir enerji artışı görmüştür.

Foster şöyle konuştu: “Nasıl profesyonel olunacağına dair her türlü bilgiye sahip oluyorsunuz ve eğer hayaliniz buysa, o zaman burası hayalinizdeki okul olmalı.”

NFL'ye adım atmasına yaklaşık bir ay kala Latu, büyürken bu anı asla gerçekten hayal etmediğini söyledi. Sadece üniversiteye burs almak istiyordu. Ancak UCLA'da kariyeri gelişmeye başladığında draft gününde adının anıldığını duyabildiğini düşünmeye başladı.

Latu'nun 25 Nisan'da başlayacak olan etkinlik için hâlâ kesin planları yok. Bunu ailesiyle birlikte geçirmek istediğini biliyor ve daveti kabul ederse Detroit'te bulunmayı çok ister. Her ihtimale karşı bir takım elbise yaptırıyor.