UCLA’dan JonJon Vaughns ‘futbol zihniyetini’ elmas üzerinde taşıyor

doyoutravel

New member
JonJon Vaughns, sığınak çiti boyunca tünemiş olan UCLA beyzbol takım arkadaşlarının arkasında durmuş, vuruş sırasına göre önündekileri izliyordu.

Sezon başında Arizona’ya karşı oynanan bir Pac-12 maçıydı ve 21 yaşındaki genç oyuncu (aynı zamanda Bruins futbol takımında da oynayan iki spor sporcusu) vuruş duruşuna geçti. Wildcats atıcısı fırlatırken Vaughns vuruşunu taklit etti. Bu, kendisi vurucu kutusunda olmadığı zamanlarda oyun boyunca tekrarladığı bir rutindi.

UCLA beyzbol antrenörü John Savage, “JonJon çok tutarlı ve rekabetçi bir adam” dedi. “Bu sadece onun rekabetçi doğası. Seninle dövüşecek. Bunun bir tür futbol zihniyeti olduğunu düşünüyorum.”

JonJon Vaughns bu sezon UCLA adına sekiz home run yaptı.

(UCLA Athletics’in izniyle)

Bu zihniyet aynı zamanda vurucunun atıcılara korkmadan baktığında da görülüyor. Mart ayında takımın en yüksek beş sayıya ulaştığı ve dokuz sayıyla takımda ikinci sırada yer aldığı için sezonun başlarında verimli bir dönem geçirdi. Bu sezonda Vaughns, 28 RBI ve .813 OPS ile Bruins formasıyla çıktığı 42 maçın 39’una sağ sahada başladı (26-21-1, 11-14-1 Pac-12). 2021’de birinci sınıfta 17, geçen sezon ise 28’i sağ sahada olmak üzere 33 maça çıktıktan sonra takıma yerleşti.

Vaughns beyzbol deneyimiyle ilgili olarak “Ben sadece orada çocuklarla eğleniyorum” dedi. “Ben sadece takımın kazanmasına yardımcı olmaya ve bununla eğlenmeye çalışıyorum. Neredeyse tek yaptığım bu.”

Bu, Vaughns’un 1,80 boyunda, 220 kiloluk bir defans oyuncusu olarak, Bruins takımı için son 11’den başlayarak 13 maçın tamamında oynadığı ve 9-4’lük skorla kupaya ulaştığı futbol sezonunun hemen ardından geldi. 2017’den bu yana ilk kez oyun.

UCLA defans oyuncusu JonJon Vaughns (21), UCLA defans oyuncusu John Humphrey ile kutlama yapıyor.

UCLA defans oyuncusu JonJon Vaughns (21), geçen sezon Güney Alabama’ya karşı topu durdurduktan sonra defans oyuncusu John Humphrey (6) ile kutlama yapıyor. Vaughns, son 11’den başlayarak Bruins adına 13 maçın tamamında forma giydi.

(Ashley Landis / Associated Press)

Vaughns’un ayrıca pek de gizli olmayan bir yeteneği daha var: Çoklu spor sporcusu atıcıdır. Bu, 9 Mayıs’ta Bruins’in evinde Cal State Fullerton karşısında aldığı 10-2’lik galibiyette golsüz yedinci atış yaptığında ortaya çıkardığı bir yetenekti. Bu galibiyet, kendini toparlamaya ve 23 Mayıs’ta başlayacak olan Pac-12 turnuvasına katılmaya hak kazanmaya çalışan UCLA’nın beş maçlık mağlubiyet serisine son verdi (konferansta ilk dokuz takım katılmaya hak kazanır ve Bruins turnuvaya katılır). yedinci sırada).

Vaughns, üniversitedeki ilk atışında 20 atış yaptı ve Bruins adına üç vuruşta birleşen altı atıcıdan biri olarak bir vuruşta yürüdü.

Savage bu sezonun başında “Sanırım 93’e 95’lik bir tepede” dedi. “Onu tümseğe koyduk, size söylüyorum, birinci ligde sağlam bir hızlı top sergileyecek.”

Beyzbol birinci Ligi. Vaughns’un geleceğinin olmasını istediği yer burası.

“Ben onu daha çok seviyorum. Bu benim ilk aşkım” dedi Vaughns. “Hayallerimin peşinden koşmak istiyorum.”

Vaughns, beyzbola öncelik veren bir ailede büyüdü. Babası Geoffrey, Long Beach Eyaleti’nde yakalayıcıydı ve JonJon ile üç ağabeyine nasıl oynanacağını öğretti, ancak iki erkek kardeşi Tyler ve Aaren profesyonel futbol oynamaya devam ettiler (Tyler Indianapolis Colts için ve şimdi de XFL; Aaren, CFL’de).

JonJon Vaughns, her iki sporu da yaptığı ve yoğun bir şekilde işe alındığı St. John Bosco Lisesi’ne gitti.. Kaliforniya’daki en iyi 37. lise beyzbol adayı ve dört yıldızlı bir futbol oyuncusu olarak derecelendirildi.

2018 ve 2019’da, üniversite koçlarının ve MLB izcilerinin katıldığı, ülkenin en iyi lise oyuncularının katıldığı bir beyzbol gösterisi olan Alan Kodu Oyunlarında oynadı.

Geoffrey, Dodgers ve Angels’ın 2020’de draft edilmeyen JonJon’u izleyen gözlemciler arasında olduğunu hatırladı.

Vaughns için, seçildiği sürece hangi MLB takımının kendisini draft ettiği pek önemli değil. Yine de, eğer seçebilseydi, belki de en sevdiği takım olan New York Yankees’i seçerdi; en sevdiği oyunculardan biri olan Derek Jeter’in kaptanlığını yaptığı takım.

Ya da büyükbabasıyla izlediğini sevgiyle hatırladığı Dodgers için.

Vaughns, “Dodgers’ı seviyordu” dedi. “Brooklyn’dendi.”

JonJon Vaughns, bu sezon UCLA'nın ilk sağ saha oyuncusu olarak ortaya çıktı.

JonJon Vaughns, bu sezon UCLA’nın ilk sağ saha oyuncusu olarak ortaya çıktı.

(UCLA Athletics’in izniyle)