UCLA’dan Carson Steele’in evcil timsahı Crocky-J ile tanışın

doyoutravel

New member
Kaygan canavar bir kullanım kılavuzuyla gelmedi, yalnızca deneme ve dehşetle geldi. Çocuğun sahibi, konuyu ele almak için hızla bir rutin geliştirdi.

Carson Steele kuyruğu tutup kolunun altına sıkıştırarak başlayacaktı. Daha sonra, sağlam bir tutuş sağlamak ve öyle ya da böyle kırılmasını önlemek için elini karnına koyardı.

Olabilecek en kötü şey, korumak istediğiniz bir et parçasının başının her iki yanında bulunmasıdır. Bu sadece onu kendi etrafında dönmeye ve korkunç bir anda sizi parçalamaya davet ediyor.

Filtreleme sistemleri, portatif ısıtıcılar ve cep telefonlarının hepsi bu kaderle karşılaştı. Parmak eklemlerinin etrafındaki kızarıklığı ortaya çıkarmak için ellerini uzatan Steele, Ball State’ten transfer olarak UCLA’ya gelişinden çok önce gerçekleşen bir sürüngen savaş hikayesini anlatıyor. Çocukken, Indiana’daki evinde artık boyu yaklaşık 1,5 metreye ulaşan evcil timsahla erken bir savaşı kaybetti.

Steele gülerek şöyle dedi: “Annem ve babamın bunu bilip bilmediğini bile bilmiyorum ama ben küçükken onu arkadaşlarıma göstermeye çalışıyordum ve bir şey oldu, arkadaşlarımdan biri taşındı falan. ve dönüp diğer tarafa baktım ve beni biraz yakaladı. Bu tek seferlik bir şeydi.”

Timsah kan mı aldı?

Steele, “Sadece biraz,” dedi.

UCLA’nın en güçlü oyuncusu olabilecek yırtık koşucu için biraz kanın nesi var ki? Ona diğerlerinin yanı sıra “Thor” ve “Fabio” takma adlarını kazandıran uzun sarı bukleleri ve rahat gülümsemesine aldanmayın. Bu adam biraz ısırabilir. Arabaları iterek ve ağırlıklı bir yelek giyerek yokuşları koşarak geçen bir çocukluğun şekillendirdiği, onlar kadar dayanıklı.

TJ Harden koşarak geri koşan adam, “Dostum, bu adam bir ağırlık salonunun tamamını kaldırabiliyor” dedi.

Doğru olması dışında bu Bünyanvari bir hikaye. Hatta Steele’in timsahına verdiği saçma isim Crocky-J’ye kadar.

“Bir nevi beni temsil ediyor, özellikle de Midwest’ten Los Angeles’a sarı saçlı gelen bir çocuk, Indiana’lı olması gerektiği gibi görünmüyor, anlıyor musun?” Steele dedi. “Bir timsah da atabiliriz.”

UCLA, Carson Steele’in evcil timsahına karşı koşan Crocky-J ile tanışın.

Geçenlerde bir sabah, Crocky-J’nin kaldırılacak havası yoktu.

Bakıcısı timsahın kuyruğunu yakalamayı denedi, ancak daha büyük bir yaşam alanı inşa edilene kadar orada kaldığı geçici bir küvetin içinde dönüp durabildi.

Carson’un babası Joseph Steele, Zoom üzerinden izleyen bir ziyaretçiye “Bu sabah gerçekten işbirlikçi olmak istemiyor” dedi.

Joseph başının üzerinden bir ip sarkıtarak onu kaçmaya davet etti. Tahminen 80 ila 90 pound ağırlığında olan Crocky-J, on yıldan fazla bir süre önce deliklerle delinmiş ve her yerine “Tehlike, canlı hayvan” damgası basılmış kalın bir karton kutu içinde gelen minyatür yaratığa pek benzemiyor.

Carson Noel için eğlenceli bir hayvan istiyordu; ilkokul çocuğu bir kertenkele ya da sakallı bir ejderha alacağını düşünüyordu. Babası, Florida’daki bir timsah çiftliğinden internetten sipariş ettiği bir cüce timsahla ona sürpriz yapmaya karar verdi.

UPS sürücüsü, ambalaja bakıldığında egzotik bir şey teslim ettiğini anladı. Kutunun içinde duran büzgülü çuvalın açılmasını izlemek için oyalandı. Zaten on beş santimlik alıngan olan Crocky-J, aileyi çılgına çevirerek yerde hızla ilerledi.

Joseph, “Herkes bir nevi çıldırıyordu” diye hatırladı, “Oldukça ilginç bir sabahtı.”

Carson Steele, timsahı ilk kez aldıktan sonra elinde küçük bir Crocky-J tutuyor Noel Baba'dan yaklaşık 10 yıl önce.

Carson Steele, yaklaşık 10 yıl önce “Noel Baba’dan” ilk kez timsah aldıktan sonra elinde küçük bir Crocky-J tutuyor.

(Steele ailesinin izniyle)

Indianapolis’in hemen güneyindeki Steele çiftliği uzun zamandır bir hayvan çiftliğiydi. Yıllar geçtikçe ailede Carson’un koleksiyona eklediği sakallı ejderhanın yanı sıra gelincikler, atlar, tavuklar, Bernese Dağ Köpeği, bir kedi, balık ve tavşanlar da barındırıldı. Neyse ki hiçbiri Crocky-J ve tankıyla kesişmedi veya yolu kesişmedi.

Joseph, “Tanrıya şükür kedi atlamadı” dedi. “Bu pek iyi olmaz.”

Crocky-J bazen en aktif olduğu gece yarısı tankının kapağını düşürerek ve yüksek bir ses çıkararak aileyi şaşırtıyordu. Ama hiçbir zaman gevşemedi.

En uzun yolculukları, ılık akan suyun tadını çıkarmayı sevdiği küveti ziyaret etmeyi içerir.

Carson, “Duşu açıp üzerine su püskürteceğiz ve sırtını falan kazıyacağız,” dedi Carson, “çünkü bazen sırtına yosunlar bulaşıyor, o yüzden bundan hoşlanıyor, öylece oturacak.” Orası.”

Kısa süre sonra bu bir aile şakası haline geldi. Crocky-J nerede? Ah, duş alıyor.

Evcil bir timsah sahibi olmak Steeles’in yaptığı en çılgınca şey olabilir.

Carson 8 yaşındayken babası, vücudunu hareket ettiren ve ayaklarını hareket ettiren bir geri koşma hareketini simüle etmek için ona mahallede bir araba ittirdi. Joseph, egzersizi yıllar önce Indianapolis Colts oyuncularının bunu yaptığına dair bir hikaye aktaran amcasından duymuştu.

“Yani, biraz gülünç olabilir, belki” dedi Joseph, “ama işler bir kez yoluna girmeye başladı mı, aslında insanların düşündüğü kadar da zor değil.”

Çocuğun karanlıkta acil durum ışıkları yanıp sönen bir arabaya doğru zorlanmasını pencerelerinden izleyen komşular için kesinlikle kafa karıştırıcı olabilir. Bazen neler olup bittiğini görmek için dışarı çıkıyorlardı.

“Yardıma ihtiyacınız var mı?” komşular sorardı

Joseph, “Hayır, sadece antrenman yapıyoruz” diye açıklıyor.

Birkaç yıl sonra yerel bir lise futbol koçu, Carson’un ağırlıklı bir yelek giyerek tepeye doğru çıkmasını benzer bir şaşkınlıkla izledi.

“Bu çocuk kaç yaşında?” koç Joseph’e sordu. “Lise öğrencilerimin bile bunu yapmasına izin vermiyorum.”

Okul ve futbol antrenmanlarının yanı sıra tüm bu eğitim, Carson’un aile arabasının çelik ve alüminyum dış yüzeyi kadar babasına karşı da baskı yapmasına neden olabilirdi.

Carson Steele tarihsiz bir fotoğrafta Crocky-J'yi tutuyor.

Carson Steele tarihsiz bir fotoğrafta Crocky-J’yi tutuyor.

(Steele ailesinin izniyle)

Carson şöyle dedi: “Birbirimize bağırırdık, birbirimize bağırırdık çünkü antrenman yapmaya çalışan bir çocuk var ve o beni itiyor, itiyor” dedi Carson, “ama biraz daha büyüdüğümde, spor yapmaya başladım. Her şeyi herkesten çok daha hızlı yaptığımı fark ettim ve dedim ki, vay be, bu şeyler bana gerçekten yardımcı oluyor.”

Başlangıçta Carson, Louisiana Eyaleti ve Kentucky’yi göz önünde bulundurarak güçlü Güneydoğu Konferansı’nda kolej futbolu oynamak istiyordu. Ancak lisede yaşanan bir dizi aksilik bu umutları boşa çıkardı. Önce bir diz kirişini, sonra diğerini yırttı. Tam iyileşmesini tamamlamak üzereyken, babasıyla kapalı alanda yakalamaca oynarken, garip bir şekilde yere gömülü bir çıkış kapağının üzerine düştü ve ayağını kırdı.

Son sezonu, bir eyalet şampiyonası takımında oynarken Indiana’nın Bay Futbol ödülünü kazanan biri için bile işe alım fırsatlarını sınırlayan COVID-19 salgını nedeniyle kesintiye uğradı.

Carson yakınlardaki Ball State’i seçti çünkü koçlar sadık kaldılar, sürekli olarak onunla görüştüler ve her çetin sınavda ilgilerini dile getirdiler. Ancak birinci sınıfta 1.000 çok amaçlı yardayı geride bıraktıktan ve üniversitedeki ilk iki sezonunda kendisini oyundaki en zor mağlup edilen oyunculardan biri haline getirdikten sonra, daha büyük bir mücadeleye hazırdı.

Crocky-J gibi o da yaşam alanını aşmıştı.

UCLA geri koşuyor Carson Steele, 15 Ağustos'taki antrenman sırasında topu taşıyor.

UCLA geri koşuyor Carson Steele, 15 Ağustos’taki antrenman sırasında topu taşıyor.

(Sam Lazarus / UCLA Atletizm)

Carson’un evcil timsahının efsanesi ona Westwood’a kadar eşlik etti.

Oda arkadaşı oyun kurucu Collin Schlee, muhabirlerin Crocky-J’nin büyük bir kısmını çıkardıktan sonra Carson’ın başparmağını görmek istemesini önerdi.

Birkaç gün sonra bu sözlerden haberdar olan Carson gülümsedi ve sağlam ellerini gösterdi.

Carson, “İnsanları bilirsiniz, işi biraz fazla ileri götürüyorlar ve elimin ısırıldığını falan söylüyorlar” dedi. “Birkaç olay yaşadık ama çılgınca bir şey olmadı.”

Sorduğu en eğlenceli soruların arasında Carson’a evcil hayvanıyla yatıp yatmadığı da soruldu. (Hayır, bir timsahla uyuyamazsınız.) Carson, burada hayvan kontrol düzenlemelerinin Johnson County, Indiana’ya göre biraz daha katı olabileceğini fark etmeden önce Crocky-J’yi UCLA’da oda arkadaşı yapmayı düşündü.

“Dostum, bunu o kadar çok istedim ki” dedi, “ama kurallar falan nedeniyle burada bu tür hayvanları barındırabileceğinizi sanmıyorum. Indiana mı? Bu biraz farklı.”

Belki de en iyisi budur. Dikkatinin dağılmasına gerek yok, Carson taktik kitabından kendi büyük payını alması gerektiğini kabul ediyor – yeni bir hücum öğrenmek konusunda “Biraz zor, yalan söylemeyeceğim” dedi – her ne kadar teknik direktörleri ve takım arkadaşlarını etkilemiş olsa da tavrı ve onu Athletic’in “Üniversite futbolu çılgınları” listesine sokan olağanüstü gücü.

UCLA geri koşuyor Carson Steele bahar antrenmanı sırasında topu taşıyor.

UCLA geri koşuyor Carson Steele bahar antrenmanı sırasında topu taşıyor.

(Sam Lazarus / UCLA Atletizm)

450 pound bench press, 350 pound power clean ve 675 pound squat yapabiliyor; yani bir Honda Civic’in neredeyse dörtte biri ağırlığında. Antrenör Chip Kelly’nin Carson’ın koşu stilini önceki zorlu oyuncular Zach Charbonnet ve Joshua Kelley ile karşılaştırmasının nedenlerinden biri de bu güç.

Kelly, “Temas arıyor ve temas yoluyla koşuyor,” dedi, “bu yüzden bu her zaman sizin için faydalıdır çünkü bir adamın 10 yarda boyunca temiz koşacağı her koşu oyununu tasarlamayacaksınız, orası kirli olacak ve bunun üstesinden gelebilecek fiziksel bir adama sahip olmalısınız.

Carson’un temasa karşı temkinli olmaya başlayabileceği yerlerden biri Crocky-J’nin yeni yaşam alanıdır. Timsah öyle bir noktaya geldi ki, diyeti yakında köpek maması benzeri peletlerden çiğ tavuğa dönüşecek. Onu yakalamak artık genellikle iki kişilik bir iştir ve boynuna bir ip asılmasını gerektirir.

Riski size ait olmak üzere yakalayın.