UCLA’dan Amari Bailey, March Madness 2023’ün yıldızlarından biri

doyoutravel

New member
Ethos’u sağ pazısının altında büyük siyah harflerle bulunabilir.

Dövmede “Gösteriş Yok” yazıyor.

Şimdi biraz şımartmak çok kolay olurdu.

Amari Bailey artık gelecek vaat eden bir kolej basketbol yıldızı değil. O burada.

UCLA’nın birinci sınıf guardı, potaya yapılan her becerikli hareket, her savunma duruşu, bir takım arkadaşını mükemmel noktada bulan her pasla, zaten zorlu bir takımı tam da doğru zamanda potansiyel olarak durdurulamaz bir güce yükseltiyor.

O kadar paha biçilmez hale geldi ki, NCAA turnuvasının ikinci turunda Bruins’in Northwestern’i 68-63 yendiği galibiyet sırasında koçu ona daha fazla top alamamaktan yakındı.

Amari’nin elinde ne var? Mick Cronin daha sonra, puan çetelesi için kutu skorunu tarayarak söyledi. On dört. 18’i umuyordum. Ama yeterince atış yapamaması benim hatam. Hâlâ bunu çözmeye çalışıyorum.”

Neyse ki Bruins için, Bailey kendi vuruşunu yapma konusunda fazlasıyla yetenekli. Hızlı hücum turnikesi için Northwestern’den Boo Buie’nin etrafında döndü, şut saatinin sonuna bir şut attı ve takımına oyundaki en büyük üstünlüğü sağlamak için bir üç sayılık atış yaptı.

Yol boyunca, UCLA’nın hücumunun artık Jaime Jaquez Jr., Tyger Campbell ve takımın bulabileceği her türlü hurdadan ibaret olmadığını gösterdi.

Northwestern koçu Chris Collins, “Amari Bailey’e kredi verin,” dedi. “Gerçekten hızlandığını ve üçüncü golcü olarak onlara harika bir prodüksiyon sağladığını düşündü.”

Bu bir anormallik değildi. Jaylen Clark’ın sezon sonunda alt bacağından sakatlanmasından bu yana oynadığı beş maçta Bailey, Pac-12 turnuvasında Colorado’ya karşı kariyer rekoru kıran 26 sayı da dahil olmak üzere ortalama 17 sayı buldu. Bu ortalama, Bailey’nin Clark’ın sakatlığından önce ortalama aldığı 9,6 puanın neredeyse iki katı ve Bruins taraftarlarının, kısa bir üniversite kalışı gibi rakamlarla onun varlığından daha çok keyif aldıklarını anlamalarını sağlıyor.

UCLA’den Amari Bailey, solda ve Jaime Jaquez Jr., Perşembe günü NCAA turnuvasının ilk turunda Kuzey Carolina Asheville’den Fletcher Abee ile ribaunt için mücadele ediyor.

(Wally Skalij / Haberler)

“Hatalar yapacağım ve hepsini öğrenmek için buradayım, gerçekten sadece bir sünger gibiyim ve elimden gelen her şeyi emiyorum ve buraya geldiğim her günü değerlendiriyorum.”
— Amari Bailey, oyununa nasıl yaklaştığı hakkında

Ne kadar kalabilir?

Bailey, geçtiğimiz günlerde Haberler’a NBA’e gitmesi veya UCLA’da ikinci bir sezon için geri dönmesi sorulduğunda, “Gerçekten sadece günden güne odaklanmak” dedi. “Biliyorsun, oraya vardığımda o köprüyü geçeceğim. Şu anda 12 numaralı sancağı kazanmaya odaklandım, bu benim 1 numaralı hedefim.”

Pauley Pavilion’daki mavi-altın rengi kumaşın yükselişini ve her katlanarak daha zor mücadelenin üstesinden gelmesini izlemek için oyun kuruculuğunu en iyi şekilde yapması gerekecek. İkinci sırada yer alan Bruins için sırada, Perşembe günü saat 19:00 PDT’de üçüncü sırada yer alan Gonzaga’ya karşı T-Mobile Arena’da bölgesel bir yarı final var.

Bailey’nin sadece gol atan bir dinamo olduğunu düşünenler yakından izlemiyor. Wildcats’in en iyi oyuncusu Buie’ye karşı kilit savunması, onu ilk yarıda şutsuz tuttu ve ikinci yarıya girmeden önce onu alışılmadık bir şekilde pasif hale getirdi. Buie 18 sayı ile bitirdi ancak 13 şutun yalnızca beşini yaptı ve o kadar huysuzdu ki, Wildcats’in kaderini belirleyen 13 saniye kala bir turnikeyi kaçırdı.

Bailey ayrıca, oyunun başlarında bir smaç için Adem Bona’yı ortaladı ve seçkin pas becerilerini gösterdi. Evet, takımdaki en fazla üç top kaybı onunkiydi, devam eden bir eğilim, Bailey’nin gelecek sezon geri dönmesini umut edenlerin, bir sonraki seviyeye geçmeden önce bu sorunu çözmek istediğine dair umutlarını sürdürmelerine neden olabilir.

Bailey’nin oyununun NBA’e hazır olan yönlerinden biri de rekabetçiliği.

Cronin, “Daha iyi oldukları için sert oynayan adamları seviyorum” dedi. “Bir adam yarışacaksa diğer şeyleri parlatabilirsin. Sanki bir ön büro yöneticisiymişim gibi [in the NBA], bunun cevabını alamasaydım, boy, beceri, boy, üst taraf daha az umursayabilirdim. Bir adamı izlersem ve onun bir kaydı yoksa ve fiziksel olarak rekabet etmezse, size o adamın NBA’de hiç şansı olmadığını söyleyebilirim çünkü bu adamlar, tüm dramalarına rağmen, bu adamlar sert oynuyorlar, dostum.”

Bailey, kampüse ayak basmadan önce büyük bir markaydı ve 565.000 Instagram takipçisinin çoğunu biriktirmişti. Ama kimseyi büyütmedi ya da kendi şöhretinde kaybolmadı.

Bailey, “Dürüst olmak gerekirse, bunların hepsine asla girmiyorum,” dedi yutturmacaya kapılmaktan. “Önce kendimi insan olarak görüyorum. Bazen kendimi nasıl algılandığımdan yakalıyorum ama günün sonunda, ben de herkes gibi bunu yeni çözen 19 yaşında bir çocuğum. Hatalar yapacağımı ve bunların hepsini öğrenmek için burada olduğumu söylerdim, gerçekten sadece bir süngerim ve elimden gelen her şeyi sırılsıklam ediyorum ve buraya geldiğim her günü değerlendiriyorum.”

Bailey her takım arkadaşını inceliyor, hatta antrenmanda Russell Stong IV’ün hareketlerini izliyor. Walk-on’lara bağlı kalan en iyi oyuncular, soyunma odasını bir arada tuttu, lisede alınan yıldız sayısına göre klikler oluşmadı.

Bailey, “Bu kadar uyumlu olduğumuz bir takımda oynamadım,” dedi, “gerçekten sadece birbirimiz için en iyisini istedim – kişisel olarak ne yaşadığımız önemli değildi, ne yaptığımız önemli değildi. yerden, çizginin arasına girdiğimizde veya antrenman tesisine geldiğimizde, uçağa bindiğimizde veya her neyse, anında bir serbest bırakma oluyor, bu yüzden bu her zaman sabırsızlıkla bekleyebileceğim bir şey.

Her şey yolunda giderse iki hafta daha.