UCLA’daki Chip Kelly dönemi nihayet umut verici işaretler gösteriyor

doyoutravel

New member
Çirkindi, izlenemezdi. Bunun, UCLA görev süresinin 6. yılında Chip Kelly’nin bir hücumu olması, Bruins’in Salt Lake City’ye yapacağı son ziyarette arka arkaya Pac-12 şampiyonu Utah’ı devirmek için altın bir fırsatı israf etmesi çileden çıkarıcıydı, anlaşılmazdı. uzunca bir süre.

22 Numaralı UCLA’nın Cumartesi günü 11 Numaralı Utes’e karşı aldığı 14-7’lik yenilgi, Westwood’daki Kelly dönemini bu noktaya kadar özetledi. Program ne zaman bir açıklama yapma ve konferansın üst katmanına katılma şansı bulsa, o andan itibaren küçülür. Bruins taraftarlarının bıkmak ve Kelly’nin yönetimi altında bu atılımın gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini merak etmek için her türlü nedeni var, özellikle de gelecek sezon Big Ten’e korkutucu bir hamle yaklaşırken.

Ancak şunu söylemeliyim ki, tarafsız bir gözlemci mi yoksa bağnaz mı olduğunuzu deneyimlemek ne kadar acımasız olsa da, UCLA aslında Cumartesi günü küçük bir ilerleme kaydetti.

Evet, kulağa ne kadar çılgınca gelse de, Bruins nihai hedefe yaklaştı ve bu hedefin, sonunda şampiyonluk sezonlarına yol açacak olan bunun gibi meşakkatli yol maçlarını kazanmak için gerçek bir şansa sahip tam bir futbol takımını sahaya sürmek olduğunu varsaydı.

Büyük sahnedeki bu koku diğerlerinden farklıydı çünkü UCLA mücadeleye meşru bir savunma getirdi. Farklı hissettim çünkü tüm hücum hatalarına rağmen Bruins’in yine de oyunu kazanmanın bir yolunu bulması gerekiyordu.

UCLA’nın, Kelly’nin zamanında konferansın gücü olan Utah veya Oregon’a karşı oynadığını hiç izlememiştim ve Bruins’in kazanması gerektiğini düşündüm.

Kelly’yi eleştirenler haklı olarak Utah’ın tecrübeli oyun kurucu Cam Rising olmadan oynadığını belirtecek, dolayısıyla Bruins’in deplasmandaki baskın savunma performansını bunu akılda tutarak izlemelisiniz. Öyleyim ama UCLA’nın birinci sınıf koordinatörü D’Anton Lynn yönetimindeki savunması, geçmişte gördüklerimizle karşılaştırıldığında hala ilham verici bir çaba ortaya koyuyor.

Utah baş antrenörü Kyle Whittingham (solda) ve UCLA baş antrenörü Chip Kelly Cumartesi günkü maçtan önce konuşuyor.

(Rick Bowmer / Associated Press)

UCLA’nın defans oyuncusu Kain Medrano, Utes’e karşı tek kişilik bir yıkım ekibiydi, topa vurmaya zorladı ve hızlı Nate Johnson’ı önemli bir dördüncü sayı durağında sıkıştırdı. Bruins, Utah’ı hücum başına 3,1 yarda tuttu – eğer dört çuvalını çıkarırsanız – ve 11 mağlubiyet ve iki top kaybı saydı.

“Uzun bir yol kat ettik, biliyor musun?” dedi Medrano, son sınıf öğrencisi ve COVID-19 sezonu nedeniyle gelecek yıl fazladan uygunluk süresi mevcut. “Koç D-Lynn’in buradaki ilk yılında, ona bakabilir ve bu savunmaya neler yaptığını, onu nasıl değiştirdiğini ve savunma birimi olarak ne kadar yakın olduğumuzu görebilirsiniz.”

Dördüncü çeyreğin sonlarında, UCLA’nın hücumu nihayet 14-7’lik skorla uyandıktan sonra, savunma en iyi birimlerin yaptığını yaptı, hemen üç-çıkış yaparak topu birinci sınıf oyun kurucusu Dante Moore’a geri verdi. bir oluk bulmak.

Moore, “Üçüncü ve birincide stop ettiklerinde pek fazla savunma bunu yapamaz” dedi. “Takımımızın topun defansif yönünü seviyorum ama onlar bizim için iyi bir stop yaptıklarında buna karşılık vermeliyiz.”

Bütün öğleden sonra hücum, savunmayı onurlandırmadı; bu da Dorian Thompson-Robinson’un her hafta programını arka planda bıraktığı son birkaç yılın tam tersiydi.

Detroit’in yetenekli beş yıldızlı adayı Moore, ortaya çıktıkça biraz yardım alabilir – eğer Lynn savunmayı onun gibi geliştirmeye devam edebilirse.

Moore anlaşılır bir şekilde Kyle Whittingham savunması ve Cumartesi günü Rice-Eccles Stadyumu atmosferinin birleşimine hazır değildi. Bu potansiyel maç bağlama sürüşünde Moore, dört oyundan üçünü aldı.

Utahlı Jonah Elliss ve Logan Fano, UCLA oyun kurucusu Dante Moore'u kovdu.

Utahlı Jonah Elliss (83) ve Logan Fano (0), Bruins’in Cumartesi günü 14-7 mağlup olduğu maçın ikinci yarısında UCLA oyun kurucusu Dante Moore’u kovdu.

(Rick Bowmer / Associated Press)

Moore, cebi temiz ve alıcısı açıkken güzel bir top atıyor, ancak baskı altındayken karar verme konusunda daha iyi bir iş çıkarması gerekiyor ve şüphesiz bunu yapacak.

Kelly, “Dante’nin özelliklerinden biri de onun gerçekten olgun bir çocuk olduğunu düşünmem” dedi. “Dolayısıyla, onunla kenarda konuştuğunuzda, iyi yanıtlar verdiğini ve ne yaptığımızı bildiğini düşünüyorum. Eminim geri isteyeceği bazı oyunlar vardır. Ama geri dönmek istediğim aramalar var. Rice-Eccles ve Utah, savunmaları, sahip oldukları her şey, oynaması zor bir yer olduğunu söyleyebilirim. Bunu anlayacağız. Ama istediğin bu. Böyle oyunlar oynamak istiyorsun.”

Uzun süre beklemek zorunda kalmayacaklar. Bruins veda ettikten sonra Washington Eyaleti ve Oregon Eyaleti takımlarını (ya da artık kendilerine “2Pac” adını verdikleri takımları) sıraladı. Özellikle Corvallis’teki olay, UCLA’ya bu hayal kırıklığından kurtulduğunu gösterme şansı verecek.

O zaman Salt Lake’te geçirilen berbat bir cumartesinin aslında olumlu bir adım olup olmadığını öğreneceğiz, ama durum böyle. Moore, hücumda Bruins’in Thompson-Robinson’a yaptıklarına benzer bir tavan sağlıyor ve şimdi savunmada yaşam işaretleri görüyoruz.

Medrano, “Bu futbol takımına inanıyorum” dedi.

Artık takımın geri kalanı da savunmaya inanabilir. Eğer bu dinamik devam ederse, bu, UCLA taraftarlarının altı yıldır beklediği çığır açıcı galibiyete yol açabilecek bir değişiklik.