UCLA voleybolu, NCAA turnuvasını açmak için Fort Valley State'i yendi

doyoutravel

New member
Bir takımın 20 ulusal şampiyonluğu bulunuyor. Diğeri henüz üç yaşında. Sonuç beklendiği gibiydi.

Birinci sırada yer alan UCLA, Salı günü Long Beach State'de düzenlenen NCAA erkekler voleybol turnuvasının ilk turunda 8 numaralı seri başı Fort Valley State'i üç setlik bir galibiyetle mağlup ederek Wildcats'i 25-14, 25-15, 25-15 mağlup etti. Walter Piramidi. Son ulusal şampiyon Bruins, Perşembe günü saat 15:30'da yarı finalde dördüncü sırada yer alan UC Irvine ile karşılaşacak. Karıncayiyenler ilk turda Penn State'i 26-24, 25-16, 25-19'luk setlerle mağlup etti.

Kıdemli Ethan Champlin, Bruins'e sekiz öldürme ve dört kazmayla liderlik etti. Dağ Pasifik Sporları Federasyonu'nda yılın oyuncusu Merrick McHenry ve karşısında Ido David, 20 vuruşta 14 öldürme için bir araya gelirken, Bruins (24-5) cılız Wildcats'i (17-9) 17 öldürmeye tutarken cızırtılı bir 0,521'lik vuruş yaptı. ilk NCAA turnuvası görünümlerinde isabet hatalarının sayısı.

“Hoş karşılanmanın harika bir yolu, değil mi?” Fort Valley Eyalet koçu Larry Wrather esprili bir şekilde konuştu. “Oyuncularımız oynadığımız üç sette elimizden gelenin en iyisini yaparak mücadele etti. UCLA'nın geri dönen ulusal şampiyon olmasının bir nedeni var.”

Bruins, 1995 ve 1996'dan bu yana ilk kez arka arkaya ulusal şampiyonluklarını kazanmaya ve son şampiyonluk trendini sürdürmeye çalışıyor. UCLA'dan önceki beş ulusal şampiyon (Hawaii, Long Beach State, Ohio State, Loyola Chicago ve UC Irvine) tacı geçmeden önce arka arkaya iki şampiyonluk kazandı.

Ancak bütün bir sezonu yeni bir kimlik keşfetmeye çalışarak geçirdikten sonra UCLA, geçen yıl neredeyse kendi taç giyme törenini unuttu.

Koç John Speraw, “Bu, aklımda çok uzak bir anı gibi görünüyor” dedi. “Aslında arka arkaya yapmayı düşünmüyorum. Şimdi düşünüyorum: şimdi ne yapabiliriz ve önümüzde duran bu fırsat.”

Bruins, ilk turdaki fırsatı NCAA turnuvasında oynayan ilk HBCU olan Fort Valley State ile paylaşmaktan mutluluk duydu. Bu sezon saha, ABD Voleybolu ve Speraw'un ortak kurduğu First Point Voleybol Vakfı'nın desteğiyle 2019'da erkek voleybolunu benimseyen Güney Üniversitelerarası Atletizm Konferansı için otomatik bir teklifi de içerecek şekilde sekiz takıma genişledi.

Maçtan önce Speraw, “Şahsen benim için burada olmak ve bu maçı oynamak inanılmaz” dedi. “Larry Wrather'la ve yaptıkları işten gurur duyuyorum.”

Wildcats'in SIAC maçında 10-0 kazandığı sırada yılın konferans koçu seçilen Wrather, Pazartesi günü oyuncuları Piramidin önünde otobüsten inerken gururla gülümsedi. Oyuncular, ilk antrenmanları ve basın toplantısı için arenaya girerken, arenanın fotoğraflarını ve videolarını çektiler. Atletik direktör Daphnie Johnson ve başkan Paul Jones, takımı memnuniyetle karşılayan yaklaşık bir düzine kişi arasındaydı.

İkinci sınıf smaçör Isaiah Fedd turnuvadan önce şunları söyledi: “Bu sadece üniversitemizi temsil etmemizle ilgili değil, aynı zamanda tüm HBCU'lar ve farklı ırklardan insanlar için de bu spora neler sağlayabileceğimizi anlamak ve bunu göstermek için” dedi. üst düzey bir takım olmamız ve diğer herkesle rekabet edebileceğimizi göstermemiz gerekiyor.

UCLA'nın Pauley Pavilion'da Wildcats'i mağlup ettiği sezon açılış maçında takımlar arasındaki 3.45 skorla SIAC lideri olan Fedd, Fort Valley State'in kurulmasına yardımcı olmak için ikinci setin başlarında bir öldürme ve iki as aldı. 10-8 önde. Bruins, seti kapatmak için 17-5'lik bir seriye çıkmadan önce beş servis hatası yaptı.

Speraw, “Bize her puanı kazandırdılar” dedi. “Bunun, Larry ve Larry'nin koçluk yeteneklerini ve bu programla yapmak istediklerine ilişkin sahip olduğu vizyonu destekleyen Fort Valley liderliğine bir övgü olduğunu düşünüyorum.”

Yılın SIAC oyuncusu dış smaçör Jaxon Hicks, dört kazmayla 17 saldırıda üç öldürme elde etti. Reheem Thomas, Wildcats'e altı öldürmeyle liderlik etti.