UCLA ve USC: Pac-12 açılışından önce bilmeniz gereken üç şey

doyoutravel

New member
USC koçu Lindsay Gottlieb (solda) ve guard JuJu Watkins, Kasım ayında Cal Poly San Luis Obispo’yu yendikten sonra tepki gösteriyor.

(Ryan Sun / Associated Press)

Sezonun en büyük maçında birbirlerine karşı antrenörlük yapmadan iki gün önce Gottlieb ve UCLA koçu Cori Close yan yana işe alım yapıyorlardı. Her iki takımın da zafer olarak kutlayabileceği nadir bir rekabet anını kutlamak için durdular.

Close, “Yıllarca buna bakıp ‘Güney Kaliforniya basketbolunun büyük bir dönüm noktasına ulaştığı zaman’ demek istiyoruz” dedi. Bu senaryoda herkesin kazanacağını düşünüyorum.”

Her iki program da, kolej kadın basketbolunun kalabalık bir pazarda başarılı olmakta zorlandığı Los Angeles’ta kadın futbolunun büyümesini kutlarken, Close, bu büyük fırsatı takdir etmek ile sahada bundan faydalanacak kadar odaklanmak arasındaki dengenin ne kadar önemli olduğunu kabul etti. “hassas, dürüst olmak gerekirse.”

Close, “Gerçekten onların zihinlerindeki dikkat dağıtıcı unsurları mümkün olduğu kadar ortadan kaldırmaya odaklandım” dedi. “Oyuncularımızın ellerinden gelenin en iyisini yapmak için gereken tutarlılığa odaklanmalarını istiyorum. Kendilerinin en iyi versiyonu nedir, oyun planı nedir ve satır aralarında ne olduğuna dikkat edin.

Oyuncular kış tatilindedir ve akademik stresten uzaktırlar ancak dikkat dağıtıcı unsurlar hâlâ etkisini göstermektedir. Ulusal medya imkanları artıyor. Oyuncuların arkadaşları ve aileleri bilet istiyor ve kampüste nereye park edeceklerini merak ediyor, 10.000’den fazla taraftarın lojistik kabusu yaşamasını bekliyorlar.

İkinci sınıf gardiyanı Londynn Jones, ailesi için yalnızca 12 bilet alabildiğini söyledi. Riverside yerlisini izlemeyi uman herkes kendi başına avlanmak zorunda kaldı. Ancak 13,4 sayı ortalamasına sahip keskin nişancı guard hâlâ tanıdık yüzlerden oluşan geniş bir kadro bekliyor.

Jones, “Cali kızı olmak küçük bir kızın hayalini kurduğu bir şeydir” dedi.