UCLA softbol, Women's College Dünya Serisinde Oklahoma'ya yenildi

doyoutravel

New member
OKLAHOMA ŞEHRİ –

Bir atış, bir hata ve şimdi UCLA sezonun sonuna bir mağlubiyet kaldı.

6 Numaralı Bruins, Cumartesi günü Devon Park'ta düzenlenen Women's College Dünya Serisinde 2 Numaralı Oklahoma'ya karşı atıcı düellosunu 1-0 kaybederken, üç kez defans şampiyonu olan Sooners, stoper Tiare'den tek başına sayı yaparak ulusal yarı finale yükseldi. Jennings ve atıcı Kelly Maxwell'in 11 vuruşu. Bruins, Sooners'ı 7 Nisan'dan bu yana ilk kez tek koşuda tutan alt sınıf atıcılar Kaitlyn Terry ve Taylor Tinsley'nin koşu desteğini bir araya getirmeyi başaramazken, Oklahoma Eyaleti'nden transfer hakim oldu.

UCLA koçu Kelly Inouye-Perez, “Bugün bizden bir adım daha iyilerdi” dedi. “Takımımla gurur duyuyorum, nasıl oynadığımızla gurur duyuyorum, nasıl savunma yaptığımızla gurur duyuyorum, her iki atıcımın da nasıl rekabet ettiği konusunda gurur duyuyorum. … Gurur duyuyorum ve işimiz henüz bitmedi.”

UCLA (43-11), Pazar günü saat 16:00 PDT'de (ESPN2) eleme maçında Pac-12 rakibi Stanford ile karşılaşacak.

Cumartesi günü sporun en galibiyet programının mevcut hanedana karşı devasa çatışması, ülkedeki en uzun aktif iki galibiyet serisine sahne oldu. UCLA'nın üst üste 14 galibiyet serisi sona ererken, Oklahoma galibiyet serisini üst üste 11'e çıkardı. Tarihte art arda dört NCAA softbol şampiyonasını kazanan ilk program olmaya çalışan Sooners, üst üste 20 NCAA turnuva maçı kazandı. Bruins, 2022 sezonunda Sooners'ı (56-7) yenen son takım oldu.

Maya Brady, 2022 ulusal yarı finallerinde “gerekirse” maça çıkmaya zorlayan 7-3'lük galibiyetin kahramanıydı, ancak beşinci sınıf son sınıf öğrencisi Cumartesi günü Maxwell'e karşı hiçbir şey toplayamadı.

Oklahoma atıcısı Kelly Maxwell (28), 1 Haziran 2024'te Women's College Dünya Serisinde Sooners'ın UCLA'yı yenmesinin ardından Cydney Sanders (1) ve Avery Hodge (82) ile kutlama yapıyor.

(Bryan Terry / Oklahomalı)

2023 ikinci takımı All-American, oyundan çıkmak için sadece iki vuruş ve üç yürüyüşten vazgeçti.

21 Nisan'dan bu yana ilk kez üsse ulaşmayı başaramayan Brady, “Bazen bu sizin gününüz değil, atıcının günüdür” dedi.

UCLA'nın en iyi dört golcüsü arasında yer alan Brady, Jadelyn Allchin ve Sharlize Palacios'tan oluşan UCLA kadrosunun zirvesi, altı vuruşla 10'da 0'a çıktı. Cumartesi günü 23 yaşına giren Brady, üç gol atarak bir maçta kariyerinin rekorunu kırdı. Bruins'i yedinci turun zirvesinde tutma şansı buldu ancak oyunu bitirmek için ikinci sıraya geriledi.

Art arda üç NCAA şampiyonluğu kazanan diğer tek program olan Bruins, Sooners'a arka arkaya üç maç kaybetti. Önceki ikisi, toplam 29-0'lık skorla merhamet kuralına göreydi.

Terry ve Tinsley, tecrübeli Maxwell ile düello yaparken senaryonun hücum mücadelesinden savunma mücadelesine dönüşmesine yardımcı oldular.

Terry, dört vuruşta dört vuruşla üç vuruş, bir koşu ve üç yürüyüşten vazgeçerek arka arkaya ikinci başlangıcını yaptı. Tek koşu (üçüncü vuruşun ilk atışında Jennings'in önde gelen şutu) Tinsley'nin iki vuruşla golsüz rahatlamayla bir vuruşu teslim etmesiyle fark yarattı.

UCLA'nın orta saha oyuncusu Janelle Meoño evden kaçan bir soyguncuyu yakalıyor.

UCLA'nın orta saha oyuncusu Janelle Meoño, 1 Haziran 2024'te Women's College Dünya Serisinde Oklahoma'ya karşı üçüncü vuruşta evden kaçan bir soygun yakaladı.

(Bryan Terry / Oklahomalı)

Inouye-Perez, Terry'nin önemli konuşmasının birinci sınıf öğrencisi tarafından kaçırılmadığını söyledi. Koç, Oklahoma'nın yıldız smaçörünün sahaya çok yakın olduğunu söyledi.

Koçuna eski ulusal şampiyon Rachel Garcia'yı hatırlatan metanetli yarışmacı Terry arkasını döndü ve sessizce güldü.

Brady, “Bana göre bu bana birinci sınıf atıcımın gerçekten iyi bir yerde olduğunu ve sarsılmaz olduğunu, kendi bölgesinde olduğunu gösteriyor” dedi. “Sanırım hepimiz bunu görmeyi seviyoruz. Tins oraya gitti ve işini yaptı. … Bize kesinlikle yukarı çıkma ve onlar adına birkaç sayı atma fırsatı verdiler.”

Sezon sonrası dönemde zamanında vuruşlarla başarılı olan UCLA, yedi kişiyi üssünde bıraktı.

Bruins, üçüncü turun zirvesinde hiçbir çıkış olmadan iki sayıya sahipti ve sıranın zirvesi geliyor.

Brady vuruşa hazırken Sooners mola istedi. Maxwell daha sonra UCLA'nın ağır vuruşunu yaptı ve tehdidi sona erdirmek için Allchin ve Palacios'u emekliye ayırdı.

Jennings oyunun bir sonraki sahasında hedef aldı.

Oklahoma antrenörü Patty Gasso, “İki ağır sıkletin ileri geri hareket ettiğini hissettim” dedi.

“Bu eski moda atış düellolarından biri. Eğlenceli ama insanın içini burkan bir durum.”