UCLA jimnastikçisi Selena Harris, NCAA bölge yarışmalarında mükemmelliği buluyor

doyoutravel

New member
Selena Harris, UCLA jimnastik takımındaki birinci yılındaki sezon öncesi eğitimini geçebileceğinden emin değildi.

Ailesinde üniversiteye giden ilk kişi olan Harris, Westwood’a gitmek üzere Nevada’dan ayrıldığında kendini kaybolmuş hissetti. Her şeyi kendi başına çözmesi gerektiğini düşündü: hangi dersleri alacak, zorlu akademisyenlerle jimnastiği nasıl dengeleyecek, yanında ebeveynleri ve iki küçük kız kardeşi olmadan büyük, yeni bir dünyada yerini nasıl bulacaktı.

Harris, “Genellikle soru soran veya gerçekten yardım isteyen biri değilim,” dedi, “ama buraya geldiğimde kendimi neyin içine soktuğum hakkında hiçbir fikrim yoktu.”

Başka türden bir ailenin parçası olmasına yardımcı olan danışmanlarından ve ekip arkadaşlarından yardım istemeyi öğrendi. Yılın Pac-12 birinci sınıf öğrencisi olurken onu desteklediler. Ve Cumartesi günü, üniversite kariyerinin ilk mükemmel 10’unu kazandığında, NCAA bölge finallerinde Bruins’in bu ayın sonlarında Fort Worth’ta NCAA şampiyonasına biletini perçinleyen bir debriyaj atlamasıyla kutladılar.

Vault’un Bruins’in en kötü olayı olması gerekiyordu. Cumartesi günü son direnişleri olabilirdi, çünkü üç rotasyondan sonra Utah’ı geride bıraktılar ve geçen yıl onları bölge yarışmalarının dışında bırakan Missouri’nin .050 önündeydiler.

Harris, arka el yaylı girişe sahip ve 1½ bükülme içeren bir tonoz olan Yurchenko 1½’yi kusursuz bir şekilde gerçekleştirerek potansiyel bir zayıflığı güce dönüştürdü. UCLA, Utah’ın arkasında ve Missouri’nin önünde kalmak için bu sezon en iyi ikinci takım atlama skorunu açıkladı ve Harris, Pauley Pavilion’daki coşkulu bir kalabalığın zevkine göre mükemmelliğe ulaştı.

Puanı açıklandığında, takım arkadaşı Jordan Chiles Harris’i sımsıkı kucakladı. Kariyerinin en iyi skorunu 39.750’lik bir skorla eşitleyen ve Tokyo Olympian Chiles’ı .250’lik bir farkla geride bırakan Harris, her yönden en iyi ödüller için şaşkına döndü. Harris, daha sonra Chiles ve Chae Campbell ile bir komedi şovu olarak ikiye katlanan bir basın toplantısında göründüğünde hala şok olmuş görünüyordu. Chiles sunucuysa, Harris de yıldızdı, 10’u bir merak kaynağıydı.

Selena Harris Cumartesi günü Pauley Pavilion’da NCAA bölge finalinde yer egzersizi yapıyor.

(Ross Turteltaub’ın izniyle)

“Vay. Bunu almayı planlamıyordum bile, ”dedi Harris. “Kendimi biraz strese sokuyordum. İlk 10’um – düşünemedim bile. Orada öylece durdum. Erken kutlamamaya özen gösterdim.

“Bunu spor salonunda pek çok kez çalıştırdım, bu yüzden mutluyum.”

Chiles orada çan çalmaya karşı koyamadı. “Ve sezon sonrasında. Bu zor kardeşim,” dedi.

Harris iltifatı takdir etti. “Aman Tanrım, iyi hissettiriyor,” dedi. “Sezon öncesi dönemde bazı anlar yaşadım ama artık parçaları bir araya getirip ihtiyacım olduğunda takımım için görünebiliyorum, bu benim için çok şey ifade ediyor.”

Temele dönüş yaklaşımı ve eğlencenin bireysel ve takım olarak güçlerinin kaynağı olacağı konusundaki ısrarı cimnastikçilerin parlamasının temelini oluşturan birinci sınıf Bruins koçu Janelle McDonald, büyüklüğünü abartmanın imkansız olduğunu düşünüyor. Harris’in bu sezonki başarıları. McDonald, kısa süre önce Harris’le ailesinin ilk üniversite öğrencisi olduğu hakkında konuştuğunu ve Harris’in tuhaf, yeni dünyasında başarılı bir çığır açma becerisini övdüğünü söyledi.

McDonald, “Bence bu belki de yeterince tanımadığımız bir şey” dedi. “Büyürken benim için annem bir öğretmendi. Bütün ailem üniversiteye gitti. Bunun gibi şeyler. Günlük konuşmalarımızın sadece bir parçasıydı. Ve birinci nesil bir üniversite öğrencisi olduğunuzda, bu şekilde büyümezsiniz. Normal olan bu değil. Ve böylece annemi arayamazsın – ona yardım edecek ve onu destekleyecek, ama neler yaşadığını ille de %100 bilmeyecek.

“Selena yardım istemeyi öğrendi. Etrafındaki insanlara yaslanmayı öğrendi. Kaynaklarını daha iyi kullanmayı öğrendi. Bunlar, üniversiteye geldiğinden beri büyümenin ona öğrettiği şeyler ve onunla daha fazla gurur duyamazdım ve ailesinin, onun bir öğrenci atlet olarak başarılı olduğunu görmekten çok heyecanlı olduğunu biliyorum.

Haftanın başlarında Harris, antrenmanlarının zor olduğunu söyledi. Bu kadar çok yarışmaktan biraz yıpranmış ve finallere çıkmak zorunda kaldığı için zihinsel olarak tükenmiş hissettiğini.

Bu seviyede rekabet etmek ve çalışmalarına ayak uydurmak hakkında “Dürüst olmak gerekirse şimdiye kadarki en zor şey” dedi. “Sadece çok zor oldu. İlk yılım. Jimnastik dışında, kolej bulmak benim için gerçekten zor oldu.

Cumartesi günü en yüksek puanı almadan önce Perşembe günkü bölgesel yarı finalde genel olarak en iyi ikinci puanı alarak her şeyin kolay görünmesini sağladı. Yılın konferans birinci sınıf öğrencisi ödüllerini kazanmak onu canlandırmış gibiydi.

“Kendimi çok başarılı hissettim,” dedi. “Gerçekten iyi hissettim çünkü kız kardeşlerim bana çok saygı duyuyorlar ve mücadele ettiğimi biliyorlar, bu yüzden şimdi derin bir nefes alabilirim ve antrenmanda bu kadar gergin ve kendime karşı sert olmam, yani ben ‘iyi, tutarlı.

Bölge yarışmalarında mükemmeldi. Daha da önemlisi, artık küçük kız kardeşlerine yol gösterebileceğini hissediyor. İkisi de jimnastikçi ve 16 yaşındaki Miriam işe alım sürecinden geçiyor. Harris, “Neyi sevip neyi sevmediğim hakkında bir fikrim olması ve sadece seçmesine yardım etmem iyi,” dedi. “Onun için ev gibi hissetmeli.”

UCLA, Harris için evi gibi geliyor.

“Şimdi öyle,” dedi. “İlk başta ‘Neredeyim?’ Annem beni yaz kampına bırakmış gibi hissettim. Bence takımla yakınlaşmak bir aile gibi hissettirdi.”

Mutlu bir aile. NCAA şampiyonalarına giden kazanan bir aile.