UCLA jimnastikçisi Jordan Chiles odağını ikinci Olimpiyatlara çevirdi

doyoutravel

New member
FORT WORTH-

Duygusal kırbaç Jordan Chiles’ın başını döndürdü. UCLA’nın NCAA şampiyonasındaki son rutininde barlarda tam 10 puan aldıktan sonra çok mutlu oldu. Takımının sezonunu uzatmak için hala yeterli olmadığını bildiği için çok üzülmüştü.

Ancak uzun, sıkı kucaklaşmalardan ve gözyaşlarıyla lekelenmiş yanaklardan sonra Chiles, babasının tavsiyesi üzerine başını dik tutarak ayrıldı.

İkinci sınıf öğrencisi Perşembe gecesi Bruins’in sezonunun ulusal yarı finalde sona ermesinin ardından “O kadar iyi kalplerle ayrıldık ki” dedi.

Olimpiyat gümüş madalyalı sporcu şimdi ikinci Olimpiyat Oyunlarına hazırlanırken, mükemmel rutin aynı zamanda Chiles’ın UCLA tek parça streç giysi giydiği son maç da olabilir. Cumartesi günü 22 yaşına girecek olan Chiles, perşembe günü saha ve barlarda bireysel NCAA şampiyonluğu kazandı ve önümüzdeki sezon Teksas’taki Dünya Şampiyonlar Merkezi’nde antrenman yaparken eğitimini erteleyecek. Kendisi, altın madalyalı Aly Raisman, Gabby Douglas ve Simone Biles’in ardından 2000 yılından bu yana birden fazla Olimpiyat Oyununa katılan dördüncü ABD’li kadın olabilir.

Çoğu zaman genç Olimpiyat şampiyonlarını taçlandıran bir sporda elit jimnastik ile kolej jimnastiği arasında geçiş yapmak bir zamanlar neredeyse imkansızdı, ancak Chiles, üniversitedeki deneyimlerinden sonra Olimpiyat kovalamacasına daha hazırlıklı olduğunu söyledi.

Chiles, “Her hafta sonu etkinliklerimde tutarlı olabilirsem, üç ayda bir yarışmanın sorun olmayacağını düşünüyorum” dedi. “Elitlerde daha fazla pratik yapmanız gerekse de vücudunuzun biraz dinleneceğini biliyorsunuz. Ama açıkçası bu yıl zihinsel olarak biraz daha hazırlıklı olduğumu düşünüyorum çünkü ne olacağını biliyorum.”

Bruins’in Jordan Chiles’ı Perşembe gecesi NCAA şampiyonası sırasında barlarda yarışıyor. Mükemmel bir 10 puan alarak bireysel şampiyonluğu elde etti.

(Tony Gutierrez / Associated Press)

Chiles, Bruins adına takım rekoru kıran 56 rutini 9,8’in altında yalnızca üç puanla tamamladı. Beş mükemmel 10 puan aldı ve her hafta genel klasmanda yarıştı. 11 Mart’taki 39,9’luk genel puanı, program tarihindeki ikinci en yüksek puanla berabere kaldı ve bu yılı ülkenin en iyisi olarak tamamladı.

Chiles ve Auburn yıldızı Suni Lee, üniversitede yarıştıktan sonra elit saflara geri dönen iki eski Olimpiyatçıdır. Lee, böbrek sorunu nedeniyle üniversite kariyerinin son dört karşılaşmasını kaçırmadan önce bile, son Olimpiyat şampiyonu bu sezonun Auburn’daki son sezonu olacağını söylemişti. Chiles geri dönüş için kapıyı açık bıraktı.

Chiles, “Bunu her gün alıyorum” dedi. “Sadece her şeyin nasıl sonuçlanacağını görmeye çalışıyorum ama göreceğiz.”

Chiles’ın bireysel ulusal şampiyonluklarıyla UCLA, 42 puanla Georgia ile ülke genelinde tüm zamanların en fazla beraberliğine sahip oldu. Barlardaki mükemmel 10’una ek olarak Chiles, 9,9875’lik derecesiyle birinci oldu ve genel sıralamada ikinci oldu. 39.7125, Utahlı Maile O’Keefe’nin sadece 0.05 puan gerisinde.

Bruins, sekiz ulusal yarı finalist arasında üçüncü en yüksek puanı elde etti ancak dört takımlı oturumda üçüncü olarak ulusal finale yükselmeyi başaramadı. Takımın 197.9125’i, NCAA yarı final tarihindeki en yüksek ilerlemeyen skordu ve ilk yarı finali kazanan Louisiana State’in skorundan yarım puandan fazla daha iyiydi.

UCLA'dan Jordan Chiles, 13 Nisan 2023'te barlarda mükemmel bir skor elde ettikten sonra teknik direktör Janelle McDonald ile birlikte seviniyor.

UCLA’dan Jordan Chiles, Perşembe gecesi barlarda mükemmel bir skor elde ettikten sonra koç Janelle McDonald ile seviniyor.

(Tony Gutierrez / Associated Press)

UCLA, önümüzdeki sezon Chiles’ın tutarlı genel skorlarını telafi etmek için çetin bir mücadeleyle karşı karşıya kalacak ve Bruins ayrıca, hala altıncı yılını düşünen, tonoz, barlar ve zeminde sağlam bir isim olan beşinci sınıf son sınıf öğrencisi Margzetta Frazier’in yerini almak zorunda kalabilir. uygunluk.

Eski 1 numaralı oyuncu Selena Harris, Pac-12 Konferansı’nda yılın birinci sınıf öğrencisi ödülünü kazanarak ve NCAA genel yarışmada altıncı sırayı alarak bu sezon potansiyelini ortaya çıkardı. UCLA’da ayrıca dizindeki sakatlık nedeniyle normal sezonda Kanadalı Olimpiyat sporcusu Brooklyn Moors yoktu ve eski ABD milli takım üyesi Ciena Alipio, sezon öncesi başparmağındaki sakatlık nedeniyle kirişle sınırlı kalmıştı.

Teknik direktör Janelle McDonald’ın eski ABD milli takımı üyeleri Sydney Barros ve Katelyn Rosen ile ilk işe alım sınıfına daha fazla genç yetenek geliyor.

Perşembe günü gözlerindeki yaşları sildikten sonra Chiles, Bruins’i uzaktan izlemeye hazırdı.

Chiles, “Takımın gelecek yıl için yapacak bir şeyleri olduğunu bilerek ayrılıyorum” dedi. “Bunu gerçekten istiyorlar ve bunu bugün yüzlerinde gördüm. … Zihniyetlerinde bunun olduğunu bilerek, yıllar geçtikçe sağlam olacaklar. Harika olacaklar.”