UCLA jimnastikçi Jordan Chiles ikinci bir Olimpiyata odaklanıyor

doyoutravel

New member
KALESİ DEĞER —

Duygusal kırbaç, Jordan Chiles’ın başını döndürdü. UCLA’nın NCAA şampiyonalarındaki son rutininde barlarda mükemmel bir 10 kazandıktan sonra çok mutluydu. Takımının sezonunu uzatmak için hala yeterli olmadığını bildiği için ezildi.

Ama uzun, sımsıkı sarılmalar ve gözyaşlarıyla ıslanmış yanaklardan sonra, Chiles, babasının tavsiyesi üzerine, başı dik bir şekilde ayrıldı.

Perşembe gecesi Bruins’in sezonu ulusal yarı finalde sona erdikten sonra ikinci sınıf öğrencisi, “Çok iyi kalplerle ayrıldık,” dedi.

Olimpiyat gümüş madalyası sahibi şimdi ikinci Olimpiyat Oyunlarına hazırlanırken, mükemmel rutin Şili’nin UCLA tek parça streç giysi ile sonuncusu olabilir. Cumartesi günü 22 yaşına giren Chiles, Perşembe günü zeminde ve barlarda bireysel NCAA şampiyonlukları kazandı ve gelecek sezon Teksas’taki World Champions Center’da antrenman yaparken çalışmalarını erteleyecek. Altın madalyalı Aly Raisman, Gabby Douglas ve Simone Biles’in ardından 2000 yılından bu yana birden fazla Olimpiyat Oyununda yarışan dördüncü ABD’li kadın olabilir.

Seçkin ve kolej jimnastiği arasında geçiş yapmak, bir zamanlar genç Olimpiyat şampiyonlarını taçlandıran bir sporda neredeyse imkansızdı, ancak Chiles, üniversitedeki deneyimlerinden sonra Olimpiyat kovalamacasına daha hazır olduğunu söyledi.

Chiles, “Her hafta sonu etkinliklerimde tutarlı olabilirsem, her üç ayda bir yarışmanın iyi olacağını düşünüyorum,” dedi. “Elite’de daha fazla pratik yapmanız gerekse de vücudunuzun biraz dinleneceğini biliyorsunuz. Ama dürüst olmak gerekirse, bu yıl zihinsel olarak biraz daha hazırım çünkü ne olacağını biliyorum.”

Bruins’den Jordan Chiles, Perşembe gecesi NCAA yarı finallerinde barlarda yarışıyor. Mükemmel bir 10 puan aldı ve bireysel unvanı aldı.

(Tony Gutierrez / Associated Press)

Chiles, Bruins için takım boyu 56 rutini, 9.8’in altında sadece üç kazanç puanı ile tamamladı. Beş mükemmel 10’luk çentik attı ve her hafta çok yönlü yarıştı. 11 Mart’ta aldığı 39,9 genel puanı, program tarihindeki en yüksek ikinci puan oldu ve bu yılı ülkenin en iyisi olarak bitirdi.

Chiles ve Auburn yıldızı Suni Lee, üniversitede yarıştıktan sonra elit saflara geri dönen iki eski Olimpiyatçıdır. Lee, böbrek sorunu nedeniyle üniversite kariyerinin son dört karşılaşmasını kaçırmadan önce bile, hüküm süren Olimpiyat çok yönlü şampiyonu, bu sezonun Auburn ile son sezonu olacağını söyledi. Chiles, dönüş için kapıyı açık bıraktı.

Chiles, “Sadece günden güne alıyorum” dedi. “Sadece her şeyin nasıl sonuçlanacağını görmeye çalışıyorum, ama göreceğiz.”

Chiles’ın bireysel ulusal şampiyonlukları ile UCLA, 42 ile tüm zamanların en çok Georgia ile berabere kaldı. Barlardaki mükemmel 10’una ek olarak, Chiles 9.9875 ile birinciliği kazandı ve her yönden ikinci oldu. 39.7125, Utah’tan Maile O’Keefe’nin sadece 0.05 puan gerisinde.

Bruins, sekiz ulusal yarı finalist arasında üçüncü en yüksek puanı aldı, ancak dört takımlık oturumlarını üçüncü sırada bitirerek ulusal finale yükselemedi. Takımın 197.9125’i, NCAA yarı final tarihindeki en yüksek ilerlemeyen skordu ve ilk yarı finali kazanan Louisiana State’in skorundan yarım puandan fazla daha iyiydi.

UCLA'den Jordan Chiles, 13 Nisan 2023'te barlarda mükemmel bir skor elde ettikten sonra teknik direktör Janelle McDonald ile seviniyor.

UCLA’den Jordan Chiles, Perşembe gecesi barlarda mükemmel bir skor elde ettikten sonra teknik direktör Janelle McDonald ile seviniyor.

(Tony Gutierrez / Associated Press)

UCLA, gelecek sezon Chiles’ın çok yönlü tutarlı puanlarını telafi etmeye çalışırken çetin bir savaşla karşı karşıya kalacak ve Bruins ayrıca kasada, barlarda ve zeminde sağlam bir yiğit olan ve hala altıncı yılını düşünen beşinci sınıf kıdemli Margzetta Frazier’in yerini almak zorunda kalabilir. uygunluk

Eski 1 numaralı üye Selena Harris, bu sezon Pac-12 Konferansı birinci sınıf öğrencisini kazanarak ve NCAA çok yönlü rekabette altıncı sırayı alarak potansiyelini gösterdi. UCLA ayrıca dizindeki sakatlık nedeniyle normal sezonda Kanadalı Olympian Brooklyn Moors’a sahip değildi ve eski ABD milli takımı üyesi Ciena Alipio, sezon öncesi başparmak yaralanması nedeniyle ışınla sınırlı kaldı.

Koç Janelle McDonald’ın eski ABD milli takım üyeleri Sydney Barros ve Katelyn Rosen ile ilk işe alım sınıfına daha fazla genç yetenek geliyor.

Perşembe günü gözlerindeki yaşları sildikten sonra Chiles, Bruins’i uzaktan izlemeye hazırdı.

Chiles, “Takımın gelecek yıl yapacak bir şeyleri olduğunu bilerek ayrılıyorum” dedi. “Bunu gerçekten istiyorlar ve bugün bunu yüzlerinde gördüm. … Zihniyetlerinde buna sahip olduklarını bilerek, yıllar sonra sağlam olacaklar. Harika olacaklar.”