UCLA, hayal kırıklığını gelecek sezon Final Four yarışına dönüştürme sözü verdi

doyoutravel

New member
ALBANY, NY —

Ne zaman bir antrenmandan vazgeçmek istese, daha fazla şut çekmek için spor salonuna gitmek yerine kanepede oyalanma dürtüsüne yenik düşse Gabriela Jaquez, UCLA'nın MVP Arena'daki soyunma odasındaki sessizliğin ortasında nasıl hissettiğini yeniden anlayacak.

Acı. Hayal kırıklığı. Geri dönmeyecek takım arkadaşları için bunu yapamamanın acısı.

Jaquez, Bruins'in sezonunun Cumartesi günü Louisiana State'e 78-69 yenilmesiyle sona erdikten sonra şunları söyledi: “Kendimi zaman zaman tembel hissettiğimde bunu bir düşünün, çünkü bir daha burada olmak istemiyorum, kaybetmekten hoşlanmıyorum.” NCAA kadın basketbol turnuvasının Albany 2 Bölge yarı finalinde. “Sanırım offseason'da daha iyi olmam ve çalışmaya devam etmem gerekiyor.”

İyileşme, NCAA turnuvasının ikinci hafta sonunda UCLA'nın mağlup olmasının ardından oyuncular ve antrenör Cori Close tarafından dile getirilen bir temaydı. Bruins, 2018'de Elit Sekiz'e ek bir yolculukla, Close'da beş kez Sweet 16'ya ulaştı.

LSU guard Mikaylah Williams ve UCLA forveti Gabriela Jaquez, Cumartesi günü Albany, NY'da oynanan Sweet 16 karşılaşmasında top için savaşıyor

(Hans Pennink / Associated Press)

Stanford'dan transfer olarak gelen çok yetenekli forvet Lauren Betts, Assn'de oynadığı günden bu yana ilk kez UCLA'yı Final Four'a taşıyabilecek oyuncu olarak görülüyordu. 1979'da Kadınlar Üniversitelerarası Atletizm turnuvası için.

Betts, Pac-12 sıralamasında USC ile ikinci sırada yer alan bir takımda tahmin edildiği gibi rol aldı. Ancak Bruins, Washington State'e karşı üç sayılık yenilgi, Oregon State'e karşı son dakika golü ve USC'ye karşı çift uzatmalı yenilgi de dahil olmak üzere çok sayıda yakın maçı kaybetti; bu onları yalnızca NCAA turnuvasında 2. sıraya düşürmekle kalmadı, aynı zamanda Iowa'nın en üst sıralarında yer alan ve şampiyon LSU'nun yanında Ölüm Grubu olarak adlandırılan grupta oynamaları için onları ülkenin dört bir yanına gönderdi.

“Özellikle bunu göz ardı ettiğimizi bildiğimiz üç maç var; diğer takımların hiçbir şeyini elimizden almıyoruz ama onları kapatma fırsatlarımız vardı; yapmadık,” dedi Close. “İşte bu yüzden Doğu Yakasındayız. Bu konuda kendimizden başka suçlayacak kimsemiz yok.”

Tigers'ın maç sonu 14-2'lik serisinde bocalamadan önce, 2½ dakika kala LSU karşısında üç sayılık bir üstünlük sağlayarak neredeyse ısrar ettiler.

Close, “Bunu kafamda tekrar tekrar oynayacağım ve kendi bakış açımdan onları nasıl daha iyi veya farklı yönlendirebileceğimi bulmaya çalışacağım” dedi. “Fakat dördüncü çeyrekte 30 sayıdan vazgeçerek bu seviyede maç kazanamazsınız. Yine başantrenör benim. Sorumluyum. Onlar genç. Onları daha iyi yönlendirmem gerekiyor ve onları güven duydukları ve bu senaryoları uygulayacağımız durumlara yönlendirmem gerekiyor. Gençlik bahanemiz olamaz” dedi.

Birkaç kararın nasıl sonuçlanacağına bağlı olarak Bruins gelecek sezon daha da gençleşebilir. Son sınıflar Charisma Osborne ve Cam Brown takımdan ayrılıyor ve Izzy Anstey basketboldan emekli olduğunu açıkladı ancak Angela Dugalic ve Emily Bessoir'ın gelecek sezon geri dönme seçeneği var.

Beş yıldızlı guard Avary Cain, beş yıldızlı kanat Kendall Dudley ve beş yıldızlı forvet Zania “Big Z” Socka'nın yanı sıra Finlandiyalı guard Elina Aarnisalo'dan oluşan bir diğer ilk beş işe alım sınıfı, forma için en yeni yetenekleri sağlayacak. işe alım yolunda birçok galibiyet kaydeden bir koç.

Şimdi önemli olan bu yeteneği Final Four'a taşımak.

UCLA gardiyanı Charisma Osborne, Sweet 16 maçının dördüncü çeyreğinde LSU gardiyanı Hailey Van Lith'in etrafından dolaşıyor

UCLA guard Charisma Osborne (20), Cumartesi günü Albany, New York'ta oynanan Sweet 16 maçının dördüncü çeyreğinde LSU guard Hailey Van Lith'in etrafından dolaşıyor

(Mary Altaffer / Associated Press)

“Bu yaz, nasıl daha fazla kazanabileceğimizi ve bunun liderliğime göre nasıl göründüğünü, oyuncuların içindeki büyümenin nasıl göründüğünü, oyuncu gelişimimizde ve takım gelişimimizde nasıl göründüğünü bulmak benim işim. Bu yüksek basınçlı anlar için,” dedi Close.

“Bence bir sonraki adımımız bu olmalı ve uyum sağlamanın, yön değiştirmenin, üstesinden gelmenin, fethetmenin yollarını bulmalıyız. [in pursuit] Aradığımız mükemmellik.”

Dugalic geri dönerse, Bruins, NCAA turnuvasında sürekli olarak kayıp bir hafta sonu haline gelen bu hafta sonunu atlatmak için ilk beş oyuncusundan dördünü geri alabilir.

İkinci sınıf oyun kurucu Kiki Rice, uzun zamandır beklenen atılımı gerçekleştirme konusunda “Yani, bunu kesinlikle başarabileceğimizi düşünüyorum” dedi. “Bunun gibi yakın maçları nasıl kazanacağımızı öğrenmeye devam etmemiz gerekecek çünkü bu yıl boyunca bir veya iki pozisyon farkla kaybettiğimiz birkaç zorlu maç yaşadık ve bu sadece birkaç pozisyona bağlı. ancak bu yılki deneyimimizi kullanmaya ve onu geliştirmeye devam edeceğiz.”

Jaquez için bu, bir daha asla böyle hissetmemesi için oyununu geliştirmek için aralıksız bir çaba anlamına geliyor.

Jaquez, “Dürüst olmak gerekirse geliştirmek istediğim birçok şey var; daha iyi bir savunmacı olmak, şutum üzerinde çalışmaya devam etmek.” dedi. “Liste daha uzun ama bunlar sadece birkaçı ama sanırım bunu sadece beni motive etmek için kullanıyorum çünkü çok hayal kırıklığına uğradım.”