UCLA futbol antrenörü DeShaun Foster'ın duygusal başlangıcı

doyoutravel

New member
Çaylak antrenör ilk sözünü söylemeden önce gözyaşları başladı. Açılış konuşmasına sadece 35 saniye kala tekrar aktılar.

Salı sabahı DeShaun Foster, “UCLA'nın baş antrenörü olarak” dedi ve konuyu toparlamaya çalıştı, “sizin hiçbir fikriniz yok, sadece…”

Foster, kaybedilen bir savaşta kendini toparlamak için durakladı; hafif hıçkırıkları, Pauley Pavilion'un pavyon kulübündeki birkaç yüz bağışçı, aile üyesi, oyuncu ve mezundan gelen gürleyen alkışlarla bastırıldı.

UCLA'nın Rose Bowl'da oynayan son takımında geri koşan yıldızlardan, uzun süreli koşu antrenörlüğü ve baş antrenörlüğe kadar, Foster mezun olduğu okulda zirveye ulaştığının farkına vardı.

Foster, “Tam olarak geri döndüğümüzde gerçeküstü bir an,” dedi ve sonunda duygularla ancak birkaç ayrıntıyla dolu bir tanıtım basın toplantısında kendini toparladı. “Biliyorsun, burada UCLA'nın başkanı benim.”

Chip Kelly yönetimindeki altı sezonluk metanet ve neşesizliğin ardından, UCLA futbolu kalbini yeniden keşfetmiş gibi görünüyordu.

Bu, tecrübesi az olduğu kadar tutkusu da uzun olan, baş antrenör şöyle dursun, hiçbir oyunu koordinatör olarak bile görmemiş 44 yaşındaki bir adama aitti. Ancak Foster'ın UCLA'yı yeniden zafere taşıyabileceğine olan inancı ve dört mektuba olan sadakati, atletik direktör Martin Jarmond'un üç günden kısa süren bir arayışın ardından onu Kelly'nin halefi olarak adlandırmasının nedenleri arasındaydı.

Jarmond, “Burayı derinden önemsediğini biliyorum ve bu benim için gerçekten önemli” dedi ve üniversite baş antrenörleri ve NFL asistanları da dahil olmak üzere yaklaşık 20 adayla konuştuğunu ekledi. “Bu üniversiteye önem veren bir lider ve öğretmen bulmak istedik.”

Geri koşmadaki cezalandırıcı tarzına benzer bir korkusuzluk sergileyen Foster, Bruins'in baş antrenörü olamayacak kadar deneyimsiz olduğu fikrine karşı çıktı.

Foster, “Herkesin yaptığı gibi ben de röportaj yaptım” dedi. “En iyi adayla geri döndüler. … Bu benim için yaratıldığım bir şey, millet. Bunu yapabilirim. Bütün tutkumu buna koyacağım. Bu çocuklar için buradayım.”

Eski UCLA yıldızı DeShaun Foster, Salı günü okulun yeni futbol koçu olarak tanıtılırken gözyaşlarını siliyor.

(Damian Dovarganes / Associated Press)

Anında başarı elde etme yeteneğinin bir kanıtı olarak Foster, Carolina Panthers ile ilk NFL taşımasında 67 yarda golü koşmayı işaret etti.

Tutku, eski UCLA oyuncuları Rick Neuheisel ve Karl Dorrell'i Bruins'in koçları olarak başarıya taşımak için yeterli değildi ve Kelly'nin Ohio State'te hücum koordinatörü olmak üzere ayrılmasının ardından Foster'ın program için büyük bir kumar anlamına gelen birçok zorlukla karşı karşıya olduğu inkâr edilemez. .

Diğer şeylerin yanı sıra Foster, takımın nispeten küçük isim, imaj ve benzerlik kasasını desteklemeli, savunmadaki yetenekleri yenilemeli ve Kelly'nin yönetimine en iyi lise oyuncularını getirmek için minimum çaba harcayan kadro arasında daha agresif bir işe alım yaklaşımını tetiklemeli. Foster, ulusal düzeydeki en iyi oyuncuların yanı sıra Güney Kaliforniya yeteneklerine de öncelik verirken lise adayları sunma konusunda seçici olmaya devam edeceğini söyledi.

NIL ile daha fazla şey yapılması gerektiğini kabul eden Foster, Çarşamba günü Men of Westwood kolektifinin liderleriyle görüşeceğini söyledi. Salı günü öğleden sonra Foster'ın kolektife destek aradığı bir video sosyal medya platformu X'te yayınlandı.

UCLA'nın yönetici kıdemli yardımcı atletik direktörü ve aynı zamanda koçluk arama komitesinin de bir parçası olan Josh Rebholz, Foster'ın işe alınmasının, NIL bağışçıları arasında yediden fazla rakamın olası bağışları hakkındaki konuşmaları şimdiden ateşlediğini söyledi. Rebholz, bilet satışlarında da önemli bir artış görüldüğünü söyledi.

Foster'ın endişelenmesine gerek olmayan bir şey var: oyuncular ve mezunlar arasındaki sadakat.

Yeni teknik direktör, mevcut kadronun bir kısmının yanı sıra eski oyuncular Anthony Barr, Danny Farmer, Patrick Cowan, Josh Kelley ve Demetric Felton Jr.'ın da bulunduğu toplantıda çok sayıda alkış aldı.

Foster oyuncu geliştirme yeteneğinden bahsederken ve Kelley'den bahsederken, Chargers koşarak odanın arkasından “Seni seviyorum koç!” diye bağırdı.

Aktif oyuncular arasında yer alan UCLA oyun kurucusu Ethan Garbers, işe alınan oyuncuyu övdü ve kimsenin transfer yapmasını beklemediğini söyledi.

Garbers, “Bütün takım çok mutlu” dedi. “Koç Foster'ı seviyoruz ve ona güveniyoruz, en önemli şey bu. … Takımın istediği işe alım buydu ve hepimiz bunun bizim için en iyisi olduğuna karar verdik.”

Garbers, pivot Duke Clemens dışındaki her ilk beş oyuncusunun, Clemens'in uygunluğunu tükettikten sonra geri dönebileceği göz önüne alındığında, Bruins'in 2024'te Big Ten'deki ilk sezonunda hücum üretiminde “büyük bir adım” atabileceğine inandığını söyledi. UCLA ayrıca Notre Dame'dan yüksek reytingli bir transfer olan geniş alıcı Rico Flores'i de ekledi ve Garbers, takımın muhtemelen hücum hattında daha fazla transfer arayacağını söyledi.

Yeni UCLA futbol baş antrenörü DeShaun Foster, eski Bruins futbolcularıyla grup fotoğrafı çektirdi

Yeni UCLA futbol baş antrenörü DeShaun Foster, Salı günü Los Angeles'taki Pauley Pavilion'da düzenlenen tanıtım basın toplantısının ardından eski Bruins futbolcularıyla grup fotoğrafı çektirdi.

(Damian Dovarganes / Associated Press)

Bu hücuma kim oyun diyecek? Foster, “benim DNA tipime ve aradığım şeye sahip” bir hücum koordinatörü kiralamak istediğini söyledi ancak bunun ne olduğunu belirtmedi. Gelecek sezon kadrosunun nasıl görüneceğini belirlemek için takımın mevcut asistanlarıyla görüştüğünü de sözlerine ekledi. Şu an itibariyle takımda hücum koordinatörünün yanı sıra koşu arkası antrenörü, iç savunma antrenörü ve sıkı uçlar antrenörü için açık pozisyonlar bulunuyor.

Foster, geçişinin bir parçası olarak ortalamanın altında bir ilk sezonu kabul etmeyeceğini ve Big Ten'de hemen kazanmayı beklediğini belirtti. 2024'teki başarısını nasıl tanımlayacak?

Foster, “Oyunları kazanmak” dedi. “Burada gizli bir amaç için bulunmuyorum – 'Ah, iyi oynadık' – bunların hiçbiri. Maçları kazanmamız lazım. Ben de bir Bruin'im, yani bu sadece 'Bu koltukta olmaktan mutluyum' demek değil. Üretmeye çalışıyorum. Kazanmamız lazım.”

Foster'ın, Rose Bowl'daki oyun öncesi Bruin Yürüyüşü ve muhtemelen Drake Stadyumu'ndaki bir bahar maçı da dahil olmak üzere birçok sevilen geleneği yeniden canlandırması bekleniyor; selefi ilkini eledikten ve ikincisini rutin bir antrenmana indirdikten sonra.

Programa ilişkin vizyonu sorulduğunda Foster, üç temel özelliğinin disiplin, saygı ve coşku olduğunu söyledi. UCLA, Rose Bowl'daki en kötü sezon seyirci rakamlarını derlerken son sütun Kelly'nin yönetimi altında çöktü.

Foster, tutkunun o kadar yoğun olduğunu ve son 24 saat boyunca çok heyecanlandığı için yemek yememesine neden olduğunu belirterek, “Göreceksiniz, hissedeceksiniz” dedi. “Bu Rose Bowl'u olması gereken haline geri getireceğiz.”

Sulanan gözlerini silmek için kendisine bir mendil verilmeden önce Foster, NFL'deki yedi sezonunun yanı sıra Tustin Lisesi ve UCLA'da defans oyuncularının üzerinden ve etrafından koştuğunu gösteren önemli bir video izledi.

Videoda Foster'ın hayatının bu fırsatına değinen anlatımı yer alıyordu.

Foster videoda “Ben üzerime düşeni yapacağım” dedi. “Bugün buradayım, ben bir Bruin'im. Bu ömür boyu.”