UCLA forveti Adem Bona, Pac-12'de yılın savunma oyuncusu seçildi

doyoutravel

New member
Takımının temel savunma zayıflığını tespit eden Mick Cronin, oyun rotasyonunun yarısını tamamladı.

UCLA koçu, Arizona'ya karşı son yenilgisinin ardından Sebastian Mack, Jan Vide, Berke Büyüktuncel ve Will McClendon'a atıfta bulunarak, “Sebastian, Jan, Berke, Brandon ve Will, ne zaman birisi top sürse yeniliyorlar” dedi. “Çoğu takım size zarar vermek için işleri yürütmek zorunda; tek yapmanız gereken yanımızdan geçmek.

Neyse ki Bruins'in çemberde genellikle Adem Bona'sı var.

Ülkenin en iyi şut blokçularından biri olan Bona, Salı günü Pac-12 Konferansında yılın savunma oyuncusu seçildi. Bu, Jaylen Clark'ın geçen sezon onurlandırılmasının ardından UCLA'nın bu ödülü üst üste ikinci kez kazandığı yıl oldu.

Geçen sezon konferansta yılın birinci sınıf öğrencisi olan Bona, “Bu benim için çok şey ifade ediyor” dedi. “Birincisi, onu aile içinde tutmak. Geçen yıl takım arkadaşım Jaylen Clark ödülü kazandı ve bu yıl yılın savunma oyuncusu seçilmekten onur duyuyorum ve ayrıca takım arkadaşlarımın da hakkını vermek istiyorum. Orada sadece ben değildim, beşimiz de oyunu oynuyorduk ve işi hep birlikte yaptık ve bu benim için çok şey ifade ediyor ve yılın savunma oyuncusu seçilmek hedeflerimden biri oldu.”

Bona aynı zamanda yılın konferans oyuncusu Arizona'dan Caleb Love ve yılın birinci sınıf öğrencisi Washington State'den Myles Rice ile birlikte Pac-12'nin ilk takımına seçildi. 10 oyunculu ilk takımdaki diğer isimler Arizona'dan Oumar Ballo, Washington'dan Keion Brooks Jr., Utah'tan Brandon Carlson, Oregon'dan N'Faly Dante, Colorado'dan KJ Simpson, Kaliforniya'dan Jaylon Tyson ve Washington State'den Isaac Jones idi.

Washington Eyaleti'nden Kyle Smith yılın koçu, Stanford'dan Maxime Raynaud en gelişmiş oyuncu ve Washington'dan Koren Johnson yılın altıncı adamı oldu.

USC'den Boogie Ellis, beş oyunculu ikinci takımın bir parçasıydı ve USC'den Isaiah Collier ve UCLA'dan Mack, beş oyunculu birinci sınıf takımını oluşturdu. USC'den Kobe Johnson, Bona ile birlikte tüm savunma ekibini oluşturdu.

Bona'nın maç başına 1,8 blok yapma oranı Pac-12'de en fazla ikinci blok olurken, USC pivotu Joshua Morgan'ın 2,2 blok gerisinde kaldı. Bona ayrıca 12.4 sayı ve 6.0 ribaund ortalamaları yakalarken, %58.5 şut atıyor ve maç başına 65.7 sayı ile konferansın en düşük rakamından vazgeçen savunmanın merkezini oluşturuyor.

College Basketball Reference'a göre Bona, savunma artı ekside (4,7) Pac-12'ye liderlik etti, savunma puanında ikinci (96,1) ve savunma galibiyet paylarında üçüncü (1,8) oldu ve konferansın tüm sıralamada ilk beşe giren tek oyuncusu oldu. üç kategori.

Bona, Clark, Russell Westbrook (2008) ve Nigel Miguel'den (1985) sonra yılın savunma oyuncusu ödülünü kazanan dördüncü UCLA oyuncusu oldu. Bona, Naismith Trophy Yılın Savunma Oyuncusu ödülüne layık görülen 15 adaydan biri olarak Clark'ı bir kez daha taklit etmeye çalışacak; Clark'ın geçen yıl NBA'e giderken kazandığı ödülün aynısı.