UCLA, Boise State’e karşı galibiyette koç Chip Kelly için sıkı oynuyor

doyoutravel

New member
Sunucu Rob Gronkowski’nin ağzı çırpılmış kremayla dolu bir şekilde dans etmesi ve ardından sahada bir köpekle yarışa koşması ilk yarıda saçmalıktı.

Bu, Chip Kelly’nin bir başka çöküşüydü; UCLA futbol takımı başka bir tükenmiş rakibe karşı tökezledi, bayraklar ve yenilgiler çığının altında Boise State’i dokuz puan geride bıraktı.

Yarısı boş bir SoFi Stadı’nda düzenlenen üçüncü yıllık LA Bowl, Cumartesi günü bir saatten fazla bir süre boyunca Bruins’te tam bir kargaşaya sahne oldu.

Sonra Bruins büyüsü.

Hala var. Kelly hâlâ onu çağırabilir. Oyuncuları hâlâ bu konuda başarılı olabilir. Bir sezon hâlâ bununla bitebilir.

Tam da tüm UCLA futbol programı Kelly’nin titreyen ayakları altında çöküyormuş gibi görünürken, çocukları onun için ortaya çıktı, onun için akıllıca oynadı, eleştirilerini susturdu, sırtını korudu ve Boise State’i yenmek için ikinci yarıda heyecan verici bir geri dönüş yaptı. , 35-22.

Devasa, pudra mavisi bir rahatlama nefesinden bahsedin…

Hayranların ve bu köşe yazarının yoğun işten çıkarma taleplerine rağmen Kelly’yi kovmayı reddeden UCLA yetkilileri, en azından geçici olarak bunu yapmadıkları için mutlular.

Önceki dört maçından üçünü kaybettikten sonra yakında yeni bir teknik direktörde oynayacaklarını düşünen UCLA oyuncuları, açıkça mutlu değiller.

Peki Kelly’nin cumartesiden önceki ilk altı sezonundaki 34-34’lük rekoru? Bu sayıların yerini tek haneli bir rakam aldı: sekiz.

Bu onların sezondaki sekizinci galibiyetiydi ve Kelly’yi, Jim Mora, Terry Donahue ve Red Sanders’ın ardından UCLA’yı üst üste üç sezonda en az sekiz galibiyete taşıyan dördüncü koç yaptı.

Bu, Bruins’in önümüzdeki sezon Big Ten’deki başarısını tahmin etmek için yeterince iyi olmayabilir, ancak yetkililerin Kelly’yi işte tutmasını haklı çıkaracak kadar iyi ve – kim bilir? – belki de yeni eleman satacak ve onları imzalamak için gereken isim, imaj ve benzerlik onay parasını toplayacak kadar iyi.

Evet, ikinci yarıda çok şey oldu.

Yedek kulübesinden gelen oyun kurucu Ethan Garbers, “Koç Kelly her zaman hayatın zor olduğunu ve bu mücadeleleri atlatıp kazanmanın bir yolunu bulabilirseniz, bunun uzun vadede size yardımcı olacağını söyler” dedi. Yaralı Collin Schlee’nin yerini almak için 152 yarda ve iki gol atarak ikinci yarının geri dönüşüne liderlik etti.

Kelly için hayat son zamanlarda çok zordu; normal sezon, USC’ye karşı ilham verici bir galibiyetin ardından Kaliforniya’ya karşı korkunç bir mağlubiyetle sona erdi ve her türlü çılgınlık başladı.

Yıldız savunma koordinatörleri D’Anton Lynn’i, parlak genç bir koçun utanç verici bir şekilde ayrılmasıyla USC’ye kaptırdılar. Ayrıca transfer portalında oyun kurucu Dante Moore’u da kaybettiler ve eğer beş yıldızlı bir oyuncu Kelly gibi tanınmış bir hücum dehasının altında gelişemeyeceğini düşünüyorsa… bu Kelly hakkında ne anlama geliyor?

UCLA oyun kurucusu Ethan Garbers, Cumartesi günü SoFi Stadyumu’ndaki LA Bowl maçında Boise State’e karşı ikinci yarıda ilk mağlup olmaya çalışıyor.

(Robert Gauthier / Haberler)

Bu, üç yıllık bir bowling maçı için yarı dolu bir stadyuma taşınacak çok fazla yüktü ve devre arasında Kelly’nin üzerindeki yük kesinlikle çok büyüktü ve sonra…

Sezonu, onun Inglewood’da süzülmesiyle, orta saha sahnesinde oyuncularıyla birlikte kutlama yapmasıyla, mutlu bir şekilde eski bir zafer zinciri takarken, oyuncuları da eski bir zafer kemerini sevinçle kaldırmasıyla sona erdi.

Daha sonra, bir basın toplantısının ön sırasında oturduğum yerden ona sormak zorunda kaldım.

Bu galibiyet onun sezonunu ve programını doğruluyor mu?

Öfkeyle cevap verebilirdi. Bana bakıp azarlayabilirdi. Kamuya açık bir şekilde kovulmasını isteyen bir köşe yazarına hitap ederken her türlü kötü duyguyu gösterebilirdi.

O bunların hiçbirini yapmadı. O şıktı, düşünceliydi, aydınlatıcıydı.

Hakaret konuşmasını kesmeden önce, “Seni gördüğüme sevindim, Bill,” dedi gülerek. “Hayır, çünkü buna dikkat etmiyoruz. Bu oyuncular size bunu söyleyebilir. En hazırlıklı ve en az dikkati dağılan olmaktan bahsediyoruz. Eğer buna dikkat edersek dikkatimiz dağılır.”

Eleştirileri okumadığını ancak bunun oyuncuları için zor olabileceğine inandığını ve bu yüzden bunu onlara öğretmek için kullandığını söyledi.

“Zor” dedi. “Ben daha yaşlıyım ve bu tür şeyler beni gerçekten rahatsız etmiyor. Ben sosyal medya adamı değilim, bunu yapamam. Zaman zaman oyuncularımıza üzülüyorum çünkü eskiden bilgi çağındayız, bilgi çağında değiliz, aşırı bilgi yükleme çağındayız. Ve bence zihninizin etrafına gerçekten bir tür hendek inşa etmeli ve doğru şeylerin içeri girmesine izin vermelisiniz ve bence bu adamlar her şey boyunca rotayı takip ettiler ve bugünkü performanslarını izlediler, bence bunu gerçekten yaptılar, siz Bilmek.”

UCLA oyuncusu J. Michael Sturdivant, Boise State'e attığı golün ardından takım arkadaşlarıyla kutlama yapıyor

UCLA oyuncusu J. Michael Sturdivant, Cumartesi günü SoFi Stadyumu’ndaki LA Bowl maçında Boise State’e gol attıktan sonra takım arkadaşlarıyla kutlama yapıyor.

(Robert Gauthier / Haberler)

Kelly, hem kendisi hem de oyuncular için tüm bu zorluklarla baş etmenin futboldan daha fazlası olduğunu söyledi.

“Hayat bu” dedi. “Bu adamların bugün gösterdikleri şeyle gerçekten gurur duyuyorum. Verdikleri tepkiden gerçekten gurur duyuyorum ve bir rakibin yaptığı da budur. Bir rakip yanıt veriyor. Rakip olmayan bir kişi tepki gösteriyor ve bu grup bunu her gün yapıyor. Top her seferinde bizim yönümüze mi sıçradı, hayır ama futbol bu, bu, ama bence bir futbol antrenörü olarak hayat dersleri vermeniz gerekiyor ve bazen bu hayat dersleri zordur ve bunları bir şekilde yaşamanız gerekir. bir gruptu ve biz de öyle yaptık ama bu grubun bugünkü performansı özeldi ve gerçekten özel bir grup.”

Ne kadar özel? Cumartesi günü geri dönüşleri üçüncü çeyrekte korkunç bir sesle başladı, Schlee’nin 44 yardalık koşusu kafasını sahaya vurup oyundan çıkmak zorunda kalmasıyla sona erdi. Ancak Cal’e karşı erkenden kolundan sakatlanan Garbers hazırdı ve her şey değişti.

Üç oyun sonra Garbers, beş yarda touchdown’da Kyle Ford’u vurdu ve sonunda aradaki farkı 16-14’e kapattı.

Bir sonraki Bruins serisinde Garbers, J. Michael Sturdivant ile 39 yardalık bir pasta bağlantı kurdu ve bu, Sturdivant’ın Boise dört yarda çizgisinde hamle yapmasıyla tamamlandı. Üç oyun sonra TJ Harden sol kanattan hücuma geçerek son bölgeye doğru koşup UCLA’yı 21-15 öne geçirdi.

Ardından gelen UCLA pozisyonunda Garbers, Sturdivant’ın ortasından bir vuruş yaparak 41 yardalık bir kazanç elde etti ve Harden’in 14 yardalık touchdown serisini oluşturdu ve sonuçta 28-16’lık bir UCLA üstünlüğü esasen bunu sağlamlaştırdı.

Sonunda, Bruins’teki büyük kalabalığın çoğu kutladı ama herkes kutlamadı.

Kelly sahadan çıkarken, UCLA bankının yanında tek bir taraftar dev bir karton tabela tutarken Kelly’ye dönük duruyordu.

Üzerinde “Ateş Çipi” yazıyordu.

Kelly bunu fark edemeyecek kadar sırtını sıvazlamakla ve el sıkışmakla meşguldü.