UCLA basketbolunun üç son sınıf öğrencisi liderliğindeki NCAA şampiyonluk dirilişi

doyoutravel

New member
Oyun kurucu yavaş ve küçüktü, o rasta yığınına rağmen.

Kısa forvet, tüm sertliğine rağmen, tekrarlanan hatalar ve koçunun durmaksızın bağırması arasında kendinden şüphe duyuyordu.

Şutör guard, kendi şutunu bulamamasıyla dengelenebilecek tekil bir beceri dışında pek bir şey sunmuyordu.

Dört yıl sonra, evlerinde oynayacakları son maçın arifesinde, yaşlılar üçlüsünde değişmeyen tek şey o saç yığınıydı.

Oyun kurucu Tyger Campbell, ülkedeki en iyi oyun kuruculardan biri haline geldi. Küçük forvet Jaime Jaquez Jr., yılın Pac-12 Konferansı oyuncusu olabilir. Şutör guard David Singleton, ülkenin en iyi takımlarından birinde yıldız altıncı adam oldu.

Jaquez, Perşembe gecesi Pauley Pavilion’da vedasını düşünürken, “Burada gerçekten özel bir şey inşa ettik,” dedi.

4 Numaralı Bruins (genel olarak 26-4, 17-2 Pac-12) Kıdemli Gecesi’nde 8 Numaralı Arizona (25-5, 14-5) ile karşılaşmadan önce, taraftarlar veda ederken hem sahada hem de saha dışında gözyaşları akabilir Cumartesi, diğer kıdemliler Kenneth Nwuba ve Russell Stong IV ile birlikte Campbell, Jaquez ve Singleton’a.

Steve Alford tarafından işe alınan bu oyuncular, Mick Cronin için mükemmel oyunculardı. Zorlu. Korkusuz. geliştirmek için istekli.

Bu, yeni koçlarının özür dilemeden talepkar tarzı arasında kolay olduğu anlamına gelmez.

Cronin, Bruins’in 2008’den bu yana NCAA turnuvasında ilk 1 numaralı seri başı olmasının eşiğine gelmesine neden olan bir yaklaşım hakkında “İnsanlar ‘Onlara karşı çok katısın’ diyor,” dedi. Ben senin olman gerektiği gibiyim. Çocuklar değişmedi, sorun yetişkinlerde. Bu yüzden onlar için doğru olduğunu düşündüğüm şeyi yapmaya çalışıyorum, onlara doğruyu yanlışı öğretiyorum, hesap verebilirliği öğretiyorum, onlara gerçek dünyada onlardan neyin isteneceğini öğretiyorum.”

UCLA koçu Mick Cronin, solda, 30 Aralık’ta Washington State galibiyeti sırasında gardiyan Tyger Campbell ile konuşuyor. “Şey, hayır, hayır, olman gerektiği gibiyim.”

(Young Kwak / Associated Press)

Kariyerlerinin başlarında Campbell, Jaquez ve Singleton somurtabilirdi. İsyan edebilirlerdi. Transfer yapmış olabilirler.

Bunun yerine, ne kadar sivri ya da kulak tırmalayıcı olursa olsun, eleştirinin her parçasını kucakladılar. Temel beklentiler efor, ribaund ve savunmaydı.

Campbell, Cronin için “Bize gerçekten kendi basketbol tarzını öğretmeye çalıştı ve bu basketbolu kazanmaktır” dedi.

Her oyuncu korkunç sakatlıklarla mücadele etti. Campbell, birinci sezonunu yırtık bir diz bağı nedeniyle kaybetti. Singleton, Nisan 2019’da Cronin geldiğinde ayağı kırılmıştı. Jaquez’in genç sezonu, rahatsız edici ayak bilekleri nedeniyle engellendi.

Tek seferlik oyuncuların arabaya servis kariyerlerinin aksine, birkaç yıl boyunca kahramanlarıyla bağlantı kurmaya hevesli hayranlara kendilerini sevdirerek, dışarı çıktılar.

“Bu adamların bitmemiş bir işleri olduğunu ve UCLA’yı daha önce olduğu yere – müjdeli bir programa – geri getirmeye çalışacağımızı hissederek geride kalmaları için onlara şapka çıkarıyorum ve bu gerçekten bir onur. Bruins ile 1960’larda John Wooden koçluğunda iki ulusal şampiyonluk kazanan oyun kurucu Michael Warren, “Bruins arkadaşları olarak onların yanında durun” dedi.

“Bu adamların bitmemiş bir işleri olduğunu ve UCLA’yı daha önce olduğu yere – müjdelenen bir programa – geri döndürmeye çalışacağımızı hissederek geride kalmaları için onlara şapka çıkarıyorum.”
– Eski UCLA koruması Michael Warren, Bruins’in üst düzey liderleri hakkında

Anlık Bruins’in ne kadar az yankı uyandırdığının en iyi örneği, NBA yolunda takımla bir sezon geçiren Peyton Watson’ın Pauley Pavilion video tahtasında gösterildiğinde garip bir sessizlikle karşılanması, yakın tarihli bir iç saha maçında geldi.

Bunu, Cumartesi günü mekanı sular altında bırakacağı kesin olan tezahürat ve gözyaşlarıyla karşılaştırın. Jaquez, bu hafta başlarında başka bir öğrenci kendisiyle selfie çekmek istemeden sınıftan bile çıkamadı.

Jaquez, “Muhtemelen bu hafta başıma gelen en komik şey buydu,” dedi.

UCLA'den Jaime Jaquez Jr., 2 Mart 2023'te Arizona Eyaleti'ne karşı smaç yapıyor.

UCLA’den Jaime Jaquez Jr., Perşembe gecesi Bruins’in Arizona State’i 79-61 yendiği maçta smaç yaptı.

(Ronald Martinez / Getty Images)

Kıdemlilerin takımlarını yükseltirken yeteneklerini en üst düzeye çıkarma becerisinin tadını çıkaranlar sadece sınıf arkadaşları değil.

Naismith Memorial Basketbol Onur Listesi’ne giderken Keith Wilkes tarafından gittiğinde Wooden tarafından ideal oyuncu olarak tanımlanan eski Bruins forveti Jamaal Wilkes, “Kolej basketbolunun ideali,” dedi. “Bütün bu adamlar, hiçbiri şikayet etmiyor, önceliği takımı veriyorlar, takımın kazanmasını istiyorlar.”

Bruins’in maçlarına olduğu kadar antrenmanlarına da katılan biri olarak Warren, Jaquez’in “mükemmel” ayak hareketlerinin ve Singleton’ın ekstra şut taahhüdünün tedarikçisi haline geldi. Warren, aynı pozisyonları, boyları – her ikisi de 5 fit 11 – ve Ortabatı kökleri göz önüne alındığında Campbell ile özellikle sıkı bir bağ geliştirdi. Campbell’ın Warren’ın sahadaki belirli durumları nasıl ele aldığına dair merakı, selefini etkilemesinin birçok yolu arasında yer aldı.

Warren, “Benim bakış açıma göre, sahada Mick’in bir uzantısı olarak takımı yönetme şekliyle, aklımda ona yüklediğim her beklentiyi karşıladı ve aştı.”

Başka bir UCLA efsanesi, geçen hafta Gail Goodrich’in Utah’a karşı bir deplasman galibiyeti sırasında takım sırasının arkasında oturduğu sırada Bruins’in köşesinde yaşıyordu. Singleton’la konuştuktan ve onun, Goodrich’in 1972’de Lakers’la şampiyonluk kazandığı Inglewood’dan olduğunu öğrendikten sonra, Campbell ve Jaquez’in Utes’i kapatmak için gereken oyunları yapmalarını izledi.

Goodrich, “Bu üçünden alamayacağınız bir şey var, size %100 veriyorlar, her şeylerini ortaya koyuyorlar ve UCLA bununla çok ama çok gurur duymalı çünkü bu adamlarda pes eden yok,” dedi. “Pek iyi oynamadıklarında bile kazanmanın bir yolunu buluyorlar ve bu bir şampiyon takımın işaretidir.”

UCLA guardı David Singleton, 2 Mart 2023'te Los Angeles'ta Arizona State'e karşı serbest atış yapıyor.

Bruins guardı David Singleton Perşembe günü Arizona Eyaleti karşısında serbest atış yaptı.

(Ringo HW Chiu / Associated Press)

Önümüzdeki ay içinde ne olursa olsun, UCLA’nın kayıt defteri, kıdemlilerine birçok referans içerecektir. Singleton, okul rekoru kıran 157 maçta oynadı. Campbell ve Jaquez, 2007’den 2009’a Darren Collison’dan bu yana UCLA’nın ilk üç kez All-Pac-12 oyuncuları olabilir. Jaquez, 2008’de Kevin Love’dan bu yana Bruins’in yılın ilk konferans oyuncusu olabilir.

Bu kişisel başarıların hiçbiri Jaquez için önemli değil.

Bruins, konferans ve NCAA turnuvaları hızla yaklaşırken Pac-12’nin normal sezon şampiyonluğunu perçinledikten sonra, “Kontrol listemde üç ödül var,” dedi Jaquez. “Yani zaten bir tane aldım, şimdi iki tane daha arıyorum.”