UCLA atletizm bağış toplama etkinliği Josh Rebholz 13 yıl sonra istifa etti

doyoutravel

New member
Okuldaki 13 yılı tartışmalarla dolu olan UCLA kıdemli yardımcı atletik direktörü ve bağış toplama gücü Josh Rebholz, bir emlak firmasında işe girmek için istifa etti.

Belirsiz bir konu nedeniyle yakın zamanda birkaç hafta boyunca UCLA'dan uzak kalan Rebholz, perşembe günü attığı bir tweetle, bir geliştirme, inşaat ve emlak yönetim şirketinin sermaye piyasalarından sorumlu başkan yardımcısı olacağını söyleyerek ayrıldığını duyurdu.

Rebholz, “Hayatımın bu noktasında” diye yazdı, “bu, son birkaç aydır beni takip eden ve sonuçta kaçıramayacağım bir fırsattı. Kariyerimin yeni bölümü için heyecanlı olsam da kalbimin bir kısmının her zaman Westwood'da olacağını söylemezsem ihmal etmiş olurum.”

Rebholz, atletik departman için yüz milyonlarca dolar bağış yapılmasına yardımcı oldu, futbol planlamasını yönetti ve basketbol koçu Mick Cronin ile futbol koçları Chip Kelly ve DeShaun Foster'ı işe alan arama komitelerinin ayrılmaz bir parçasıydı.

UCLA'nın atletizm departmanı, kısmen Rebholz'un çabaları sayesinde 2014 mali yılında 80 milyon dolar toplayarak bağış toplama rekoru kırdı. Rebholz'un gelişinden bu yana atletizm departmanına yılda 25.000 dolar veya daha fazla bağış yapan bağışçıların sayısı 16'dan 260'ın üzerine çıktı.

Ancak Rebholz aynı zamanda kendisini çeşitli tartışmaların ortasında buldu. Kasım 2014'te, o zamanlar UCLA'nın ruh ekibinin yöneticisi olan Mollie Vehling'in kendisini dans ekibinin bir üyesine “açık metin mesajları” göndermekle suçladığı iddia edilen bir olay nedeniyle üniversiteden bir kınama mektubu aldı.

Rebholz, 2019'daki Varsity Blues skandalı sırasında da incelemeye alındı. Soruşturma kapsamında, eski UCLA atletizm koçu Michael Maynard'ın, Rebholz'u, yetenekli olmamasına rağmen büyük bağışçıların kızını kabul etmek için Maynard'dan yardım istemekle suçladığı ortaya çıktı. ekibin bir üyesi olmanız yeterli.

Aynı yıl, Rebholz'un büyük bağışçılara yeni bir basketbol koçu arayışının ana hatlarını anlatan bir kısa mesaj göndermesinin ardından sağduyu düzeyi hakkında sorular ortaya çıktı. Kısa mesajda Rebholz, büyük NCAA ihlalleri, “sadakatsizlik, çok düşük karakter vb.” nedeniyle okulun kendilerini “dokunulmaz” kılan inceleme çabalarında başarısız olan sekiz önde gelen koçun adını verdi.