Shareef O’Neal podcast’te kalp korkusu ve ameliyattan bahsediyor

doyoutravel

New member
Aynı gün, Bronny James bir USC antrenmanı sırasında kalp krizi geçirdi, babası Lakers için de rol alan başka bir basketbolcu, UCLA için oynamadan önce kalp krizi geçirdiğini bir podcast’te açtı.

Shaquille O’Neal’in oğlu Shareef O’Neal, Pazartesi günü yayınlanan “Now For Later” podcast’inde yer aldı ve 18 yaşında geçirdiği açık kalp ameliyatının ardından uzun ve bazen sancılı yolculuğunu ayrıntılarıyla anlattı.

Ameliyattan dört yıldan fazla bir süre sonra O’Neal, 2022 NBA yaz liginde UCLA ve Louisiana Eyaletinde ve Lakers ile dört maç oynadıktan sonra NBA G League Ignite ile profesyonel bir kariyer peşinde koşuyordu.

Ve sonra podcast’te “her şey Damar Hamlin ile oldu” dedi.

Buffalo Bills için bir güvenlik olan Hamlin, Ocak ayında bir Pazartesi gecesi maçında kalp krizi geçirdi. Ulusal televizyonda Hamlin’in kalbinin kırıldığını görmek, UCLA’daki birinci sezonundan önce doktorların uyardığı bir kalp kusurunu düzeltmek için ameliyat olan O’Neal’ı gerçekten sarstı.

O’Neal o kadar sarsılmıştı ki Ignite’ın bir sonraki maçına çıkmadı.

23 yaşındaki O’Neal, podcast’te Ignite takım arkadaşı Eric Mika’ya “Bu beni 2018’e geri getirdi” dedi. “…Çılgınca, çünkü bunu düşünmeden çok uzun süre dayanabiliyorum ve bana onu hatırlatan küçük bir şey, her şeyi geri getiriyor. Bu hala üzerinde çalışmaya çalıştığım bir şey.”

O’Neal, cerrahıyla yaptığı görüşmenin ardından bir sonraki maç için kadroya dönebileceğini söyledi.

O’Neal, “Damar Hamlin’in başına gelenler çok nadir ve sen iyisin,” dedi. “Ameliyatımla tamamen ilgisi olan tanıdık bir sesti ve bugün burada olmamın sebebi o, bu yüzden benimle konuşmasını duymak tüm sesimi sildi.”

O’Neal, Bronny James ile arkadaştır. Aile sözcüsüne göre, Lakers yıldızı LeBron James’in 18 yaşındaki oğlunun kısa bir süre yoğun bakımda kaldıktan sonra Salı sabahı durumu stabildi.

Perşembe günü yayınlanan bir bölümde “Günaydın AmerikaO’Neal, desteğini ve rehberliğini sunmak için James’e ulaştığını söyledi.

O’Neal, “Az önce, ‘Herhangi bir sorunuz varsa, bana sorabilirsiniz çünkü muhtemelen sizin için yanıtlayabilirim’ dedim,” dedi O’Neal.

TMZ’ye göre bu haftanın başlarında O’Neal, James’in durumunun bir şekilde O’Neal ile vakit geçirmekle ilgili olduğunu öne süren bir Twitter kullanıcısına yanıt verdi.

O’Neal’in silindikten sonra bir tweet’te “Bunu söylemen çok saygısızca,” diye yazdığı bildirildi. “Bu olmadan önce çok uzun zamandır Bronny’nin yanındayım … Senin için dua edeceğim. Yardıma ihtiyacın var … böyle bir şey söylemene bile hastayım
🤦🏾‍♂️
🤦🏾‍♂️
🤦🏾‍♂️
#dummy.”

O’Neal, podcast görünümünde yürümeyi yeniden öğrenmesi gerektiğinden bahsetti.

13 Aralık 2018’de Stanford’da ameliyat olan O’Neal, “Ameliyattan kalktığımda özgüvenim gerçekten kayboldu ve kendi başıma yürümeye çalıştım” dedi. tekrar yürüyün çünkü tuvaleti kullanmak için kendi başıma kalkmaya çalıştım ve yere düştüm. Bacaklarımı bile hareket ettiremiyorum, yürüyemiyorum. Ondan sonra, hayatımla ne yapacağım dedim. Basketbol bir seçenek değil. “

O’Neal, sahalara geri dönmek için çalışmaya hazır olana kadar müzik dinlemenin ve üretmenin zor zamanlarda kendisine yardımcı olduğunu söyledi.

“Gerçekten ağırdan aldım ve sanırım bu kendi başıma yaptığım bir şeydi çünkü bana gerçekten bir iyileşme süreci veya basketbola ne zaman dönebileceğimi söylemediler” dedi. “’Vücudunuz nasıl hissediyorsa öyle yapın’ gibiydiler. Bu yüzden korkuyorum… Biraz koşar, basketbol toplar, birkaç şut çeker, küçük bir basketbol antrenmanı yapardım ve bunu bir nevi oradan inşa ederdim.”

O’Neal, kalp ameliyatının hikayesinin bir parçası olduğunu bildiğini ve bunun başkalarına ilham vermesini umduğunu söyledi.

“20 yıl sonra, hayatını değiştiren bir şeye karşı savaşan ve hayallerini gerçekleştiren o çocuk olarak bilinmek istiyorum gibi hissediyorum” dedi.