Özverili oyuncular UCLA futbol koçu Chip Kelly’yi nasıl destekledi?

doyoutravel

New member
Soruları ayrıştırmayı seven koç artık kimseye zor anlar yaşatmıyor.

Sık sık sözünü kesen koç sabırla herkesin işini bitirmesini bekliyor.

Genellikle sadece futbol konularıyla ilgilenen antrenör her şeyi tartışmaya açıktır.

Köpeğinin diz bağları yırtılmış. Oyuncusunun evcil timsahı. Kendi dikkat eksikliği bozukluğu.

Yalnızca iki hafta kadar önce, koçla uzun süredir tartışan bir muhabir, bir kez işini aradıktan sonra Chip Kelly’ye, bir isim, imaj ve benzerlik konusunda yardımcı olması için eski bir UCLA oyuncusu ve bira patronu soyundan gelen birini işe alabileceğini önerdi. Rose Bowl’da alkollü içecek satma girişimi.

Kelly, pratik oyun kartını almak için arka cebine uzanıp not almak için ters çevirmeden önce şakacı bir şekilde muhabiri işaret etti.

“Buna ne diyordun?” Kelly mavi kalemle karalamaya başlayarak sordu. “Bruin Brewskis mi? Brewski’yi nasıl yazacağız?”

Muhabir “Brewski” diye yanıt verdi.

Kelly, ailesinin bira bağlarını yardım için kullanabilen JJ Molson’dan bahsetmeden önce, “Tamam, not ettim” dedi. “JJ Bu iyi bir konuşma, ona bir şey söyle. Ona yapacak bir şey ver. Burada her gün antrenman yapıyor, dolayısıyla antrenmandan sonra birkaç saate ihtiyacı var. Beğendim.”

Bu adam nereden geldi? Chipper Chip, ilk beş sezonunda muhabirlerin beğenisine uymayan sorularını yok sayan Makineli Tüfek Kelly’den farklı bir türe benziyor. Artık küçümseyen ve sadece Haftanın Hangi Günü olursa olsun iyi bir gün geçirmeye çalıştığını iddia eden koç, şimdi açıkça iyi bir Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar geçiriyor.

Nazik bir inceleme, onun neşesinin, en azından kısmen, sezonunu Cumartesi gecesi Rose Bowl’da Coastal Carolina’ya karşı açacak olan takımın bir yansıması olabileceğini ortaya çıkardı. Ülke genelinde çok az ses getiren bu sıra dışı Bruin’ler, Kelly’nin en derinleri ve belki de en iyileri.

Kelly’yi en çok heyecanlandıran şey, oyuncularının öğrenme hevesi ve gelişinden bu yana en iyi kültür olarak adlandırdığı şeyi inşa etme konusundaki fedakarlıklarıydı.

Kelly, Haberler’a “Harikalar” dedi. “Futbol oynamayı seviyorlar ve birbirlerini daha da önemlisi seviyorlar ve herkesin başarılı olmasını istiyorlar, bu yüzden tüm koç kadromuzun da bunu dile getireceğini düşünüyorum; bu, etrafında olunması eğlenceli bir grup.

“Futbol oynarken eğleniyorlar diye ortalıkta dolaşan ilkokul çocukları gibi değiller. Top oynamaktan hoşlanıyorlar, kendilerini tutkularına adamışlar ve bence bu zihniyete sahip oldukları için, bir toplantı odasına girdiğinizde hazırlıklı ve hazır olmanız gerektiğini söyleyen bir koç olarak sizi zorluyor çünkü bu adamlar hazır ve hazırlıklı. yani bu kısım olağanüstüydü. Ve evet, bunun muhtemelen tavrı üzerinde bir etkisi var.

Yardımseverlik özellikle adayların defalarca önemli olan tek kazananın takım olduğunu söylediği hararetli bir oyun kurucu mücadelesinde belirgindir.

Kelly, oyuncularının zihniyetinin bir değişime uğradığını söyledi: “‘Kazanmak istiyorum ama onun gerçekten iyi oynamasını istemiyorum çünkü bu benim oyun süremi çalacak’ diyen bencil bir gen yok.” Oyun kurucu Ethan Garbers’ın birinci sınıf öğrencisi Dante Moore ve Kent State’ten transfer olan Collin Schlee ile zamanı paylaşması planlanıyor.

Huysuz bir koçun farkını fark eden yalnızca yerel muhabirler değil. Kelly’nin bir zamanlar Oregon’da savunma koordinatörü olan ve şu anda Pac-12 Ağı için çalışan Nick Aliotti, bu yaz onu ziyaret ettiğinde eski arkadaşının daha neşeli bir versiyonunu gördüğünü söyledi.

Aliotti gülerek şunları söyledi: “Chip hiçbir zaman büyük bir medya adamı olmadı, ama çok daha rahatlamış görünüyordu, ekibi ve kendilerini idare etme biçimleri konusunda çok daha iyi duygulara sahipti. Sanki en iyi takımıymış gibi, sorun yok, daha konuşkan, daha ilgi çekici.”

Bunun bir kısmı Dük Clemens gibi gazilerin etkisi olabilir. Beşinci yıldaki son sınıf merkezi, gergin yeni gelenleri sakinleştirerek ve iş kültürünü güçlendirerek koçların üzerindeki yükü azalttı.

Bu da açılıştan önce muhabirlerle yaptığı son toplantıda cevaplarında daha doğrudan bir yaklaşım benimsemiş olsa bile Kelly’nin daha rahat olmasına olanak sağladı. Ama eski cılız ton hâlâ yoktu.

“Kesinlikle etrafta şakalaşmanın biraz daha arttığını, biraz daha rahat olduğumu fark ettim, sanırım, özellikle de burada olduğum sürece, benimle veya herhangi biriyle konuştuğunda kişiliğinin ortaya çıktığını kesinlikle görebiliyorum. takımdaki yaşlı adamlar,” dedi Clemens. “Yani Chip’in bunu ve bu yönünü görmek güzeldi.”

UCLA antrenörü Chip Kelly, Spaulding Field’daki sezon öncesi antrenman sırasında takımını yönetiyor.

(Luis Sinco / Haberler)

Bu yükselişler, Kelly’nin bu yaz uzun süredir arkadaşı ve eski UCLA savunma koordinatörü Bill McGovern’ın böbrek kanserine karşı verdiği mücadele sonrasında öldüğünde hissettiği hayal edilemeyecek derecede düşüklüğü telafi etmedi.

Kelly, New Jersey’deki cenazede içten bir övgüde bulundu ve Temmuz ayındaki Pac-12 medya gününde McGovern’ın adı her geçtiğinde defalarca bozuldu. Onun anısı Kelly’nin gittiği her yerde varlığını sürdürüyor, her anın kıymetini bilmesi gerektiğini hatırlatıyor.

Kasım ayında 60 yaşına girecek olan Kelly, “Ne zaman bu kadar yakınınızdaki birini kaybetseniz, etrafınıza bakıp bunun değerini anlamaya çalışıyorsunuz” dedi.

Kelly, medya gününde yıllık şaka çeşitlerini patlatarak yoluna devam etti. Köpeğinin ön çapraz bağlarının yırtıldığı (“Köpeklerin ön çapraz bağları yırtabildiğini bilmiyordum”), Fielding Yost’un transfer çılgınlığını başlattığı (“1896’ydı ve transfer portalı sorunları vardı”) ve dikkat süresiyle ilgili kendi mücadeleleri hakkında tek satırlık sözler vardı. (“ADD’m var, bu yüzden tek bir şeye konsantre olmakta gerçekten zorlanıyorum”).

Şaşırtıcı olan kısım, Kelly’nin genellikle kahkaha karantinasına girdiği zamanlarda eğlencenin eğitim kampına da taşınmasıydı. Daha geçen hafta, köpeğinin röntgen programıyla ilgili bir güncelleme yaptı ve bir muhabire, karısına ve üç köpeğine hediye olarak taktığı mavi bilekliği fark ettiği için teşekkür etti.

Kelly medyaya veda edip antrenman sahasına doğru koşmaya başladığında, neredeyse altı yıl önce buraya geldiğinden beri kendisine çok zor anlar yaşatan muhabirle yeniden görüşmek için bile durakladı. Muhabir Kelly’nin alışılmadık derecede neşeli göründüğünü kabul edip etmediğini öğrenmek istedi.

Kelly alaycı bir gülümsemeyle, “Her zaman iyi bir ruh halindeyim,” dedi, “bu sadece diğer insanların bunu nasıl yorumlayacağına bağlı.”

Perspektif komik bir şeydir. Sağ kolunda ve elinde felç edici bir yaralanma nedeniyle kariyeri sona erdikten sonra motive edici bir konuşmacı olan eski Tennessee köşe oyuncusu Inky Johnson, yakın zamanda Bruins’le konuştu ve onlara her günün tadını çıkarmalarını söyledi.

Kelly, “Gençken bahsettiği şeylerden biri, belki de yolculuktan o kadar da keyif almadığıydı çünkü sonuçtan endişeleniyordu,” dedi Kelly, “ama eğer gerçekten, gerçekten böyle olacaksan biz – süreç odaklıyız – o zaman süreç odaklı olmak günün tadını çıkarmakla ilgilidir ve bu nedenle ‘Sadece iyi bir Cuma geçirmek istiyoruz’ demek bizim için basmakalıp değil.

“Yani iyi bir başlangıç yaptık, sadece doğru şekilde bitirmeliyiz.”

Yeni bir bakış açısı bulan koç bunu benimsiyor gibi görünüyor.