NCAA turnuvası: UCLA, Sweet 16’da Güney Carolina’ya yenildi

doyoutravel

New member
GREENVILLE, SC —

Güney Karolina’dan Kamilla Cardoso, UCLA’den Londynn Jones’a yaptığı gibi şutlar atarken – ikinci çeyrekte hızlı korumayı takip ederken ve potadan topu smaçlarken – Cori Close başını sallamaktan fazlasını yapamaz.

Bruins koçu, Cumartesi günü hem Güney Carolina’nın savunma hünerini hem de UCLA’nın hücumdaki beceriksizliğini özetleyen oyun hakkında “Ah kardeşim,” dedi.

En üst sıralarda yer alan Gamecocks, Bon Secours Wellness Arena’da Greenville Regional 1 yarı finalinde UCLA sezonunu sona erdiren 59-43’lük bir rotada 4 numaralı Bruins’i boğdu. UCLA (27-10) bu sezon ulusal şampiyonları 60 sayının altında tutan iki takımdan biri olurken, Bruins ayrıca 2012’den bu yana en düşük skorlu maçını da yaşadı.

Connecticut’ın 2013’ten 2016’ya kadar arka arkaya dört şampiyonluk kazanmasından bu yana tekrar eden ilk NCAA şampiyonu olmayı uman Güney Carolina (35-0), ardından Pazartesi günü Elite Eight’te 2 numaralı seribaşı Maryland oynayacak.

Gamecocks, Cumartesi günü arenayı dolduran ev sahibi hayranlarından destek alacak. Bruins’in yedek kulübesinin karşısında oturan mavi-altın kaplı taraftarlardan oluşan küçük bir grup dışında, 12.879’un çoğunluğu Güney Carolina’nın lal taşı ve siyahını giyiyordu.

Sahne, gürültüyü hücum mücadelelerinde bir faktör olarak işaret eden Bruins’i rahatsız ediyor gibiydi.

Kıdemli Camryn Brown, “Aynı fikirde olamadık,” dedi. “Orada biraz çılgındık.”

Kıdemli Charisma Osborne, muhtemelen son üniversite maçında oynuyor, takımı en yüksek 14 sayı ile bitirdi ancak sezonun en yüksek beş top kaybı yaptı.

Eski LA Windward yıldızı, son sezonundan vazgeçerse, bir patlama ile çıkmış olacak. Turnuva için bir okul rekoru olan Oklahoma’ya karşı ikinci turda 36 sayı attı ve Pac-12 şampiyonluk maçına koşu da dahil olmak üzere yedi sezon sonrası maçta ortalama 18.1 sayı aldı. Osborne’un başı çektiği Bruins, geçen sezon kesintiyi kaçırdıktan sonra NCAA turnuvasına geri döndü.

“Tüm veterinerler, tüm son sınıflar, özellikle geçen sezonun nasıl geçtiği göz önüne alındığında, bu sezonun gidişatını gerçekten belirledi” dedi. “Bu yüzden, buradaki kültürü benimsedikleri ve herkesin kendilerini taşıdıkları ve takımı ilk sıraya koydukları için herkesle çok gurur duyuyorum.”

Güney Carolina üst üste 41. maçını kazandı ve son altı turnuvadaki üçüncü şampiyonluğu yolunda ilerliyor. Gamecocks, hücum tahtalarında 9-0’lık bir avantaj içeren ilk yarıda UCLA’yı 24-14 geride bıraktı ve turnuvadaki üç rakibini de 45 veya daha az sayıda tuttu.

Close, bu temel parçalara gelince, Güney Carolina’nın gelmiş geçmiş en iyi takımlardan biri olabileceğini söyledi.

Yine de Bruins, Kasım ayında Columbia, SC’de 73-64’lük bir mağlubiyete rağmen oyuna girerken hala kendinden emindi. Gamecocks’ın bu sezon çift haneli sayılarla yenemediği beş takımdan biri olan Bruins, agresif oynarken tempoyu belirleyerek başarılı bir formül ortaya çıkardıklarını düşündü.

Sonra en büyük sahnede strateji hiçbir yerde bulunamadı.

Close, “Bu tür durumlara girdiğinizde eğitim seviyenize düştüğünüze inanıyorum,” dedi. “Lider olarak geri dönmem gerekiyor, antrenman seviyemizi nasıl yükseltebiliriz ki en baskı altında olduğumuz anlarda daha yüksek bir seviyede performans gösterme şansımız olsun. Nihayetinde bunun sorumluluğunu alıyorum, ancak bu beni kesinlikle hazırlıksız yakaladı çünkü bu, takımın yıl boyunca karakteristik özelliği değil.”

Rotasyonda beş birinci sınıf öğrencisi bulunan Bruins’in gelecek yıl turnuvaya geri dönmesi bekleniyor. UCLA, sezona derecesiz başladıktan sonra 2019’dan beri ilk Sweet 16’sını kazandı. Bu, birinci sınıf öğrencisi olarak turnuvayı iptal ettiren ve ikinci sınıf öğrencisi olarak bir sezon sonrası balonuna hapsedilen Brown ve Osborne da dahil olmak üzere her oyuncu için ilk önemli NCAA turnuvası deneyimiydi.

Close, Bruins’in bu sezon programı yeniden canlandırmasına izin veren standardı belirledikleri için Brynn Masikewich ve Gina Conti de dahil olmak üzere yaşlılara itibar etti.

Close, “Bu her zaman çok zor,” dedi. “Çünkü bu yaşlıları seviyorum, çünkü takımımızı seviyorum ve yolculuğun onlarla bitmesini istemiyorsunuz.”