NCAA turnuvası: UCLA, Lauren Betts'in Creighton'ı oynayabileceğini umuyor

doyoutravel

New member
Bekleyiş sona erebilir.

Eğer Lauren Betts, UCLA'nın NCAA kadınlar basketbol turnuvasındaki açılış turu zaferinde onu kenarda bırakan belirsiz sakatlıktan geri dönebilirse, bu zorlu takımı daha güçlü, muhtemelen durdurulamaz bir ezici güç haline getirebilir.

Bekleme uzayabilir.

Bir takım sözcüsünün geçen hafta antrenmanda bir şeyler değiştirdiğini söylemesinin ardından Betts üst üste ikinci maçta sahadan çıkarılırsa, bu, zorlukların her turda katlanarak arttığı bir zamanda Bruins'i önde gelen golcü ve ribauntçudan mahrum bırakacak.

Bekleme bir sezonu başarabilir ya da bozabilir.

Creighton'ın kadrosundaki herkesten on beş santim daha uzun olan 1,80'lik 7 Betts, Albany'nin ikinci turunda ikinci sırada yer alan Bruins'e (26-6), yedinci sırada yer alan Bluejays'e (26-5) karşı neredeyse aşılamaz bir avantaj sağlayacaktı. 2. Bölge Pazartesi akşamı Pauley Pavilion'da (17:30, ESPN).

Bluejays'in, şutlarının %65.4'ünü atarken 14.7 sayı ve 9.0 ribaund ortalamaları yakalayan bir oyuncuya karşı aslında çaresiz kalacaklarını kabul etmelerini dinleyin.

Creighton guardı Morgan Maly şunları söyledi: “Topu aldığında yapabileceğin çok şey var.”

Creighton koçu Jim Flanery şunları söyledi: “Eğer konuyu çok derinden yakalarsa hiç şansımız kalmaz.”

Peki bekleyiş sona eriyor mu? UCLA koçu Cori Close, Betts'in bir maçlık aradan sonra geri dönebilmesi umuduyla Pazar günü antrenmanlara katılacağını söyledi.

UCLA pivotu Lauren Betts, 8 Mart'ta Las Vegas'ta düzenlenen Pac-12 turnuvası sırasında USC'ye karşı şut atıyor.

(David Becker / Associated Press)

Close, “Hala bunun gerçekten günlük olacağını ve antrenmana nasıl tepki vereceğini düşünüyorum” dedi.

Betts'in varlığı, takım arkadaşlarının üç sayılık atışlarının %35,6'sını yapan ve ülkede 30. sırada yer alan bir rakibe karşı savunmada çevrede daha özgürce dolaşmasına olanak tanıyan bir çember koruyucusu olarak özellikle değerli olabilir.

UCLA forveti Angela Dugalic, “Lauren'ın olması, sadece onun boyalı alanda bulunması belki bunu biraz rahatsız edebilir” dedi. “Durumunu ben de bilmiyorum ama eğer yapamıyorsa [play]Bence onsuz gayet iyiyiz, hatta onunla daha da iyiyiz.”

Bruins, ilk turda Cal Baptist'e karşı alınan 84-55'lik galibiyet sırasında Betts'in sokak kıyafetleriyle izlemesiyle daha küçük bir takıma zorbalık yapabileceklerini gösterdi. Görevde Dugalic'in yanında Gabriela Jaquez'in uzun forveti devralmasıyla UCLA, içten dışa yaklaşımıyla Lancers'ı alt etti.

Jaquez, 32 dakikada 19 sayı ve 7 ribaund alırken her zamanki dayanıklılığını daha da arttırdı. Maçtan önceki gece Close'a mesaj atarak ve en çok koşması gereken oyunları sorarak başlangıç için hazırlık yapmıştı. Close cumartesi sabahı Jaquez'le görüştüğünde Jaquez ona hazır olduğunu söyledi.

Oğlum, o hiç miydi?

Close, “Gabs için kazanmak her zaman için rahat ettiği herhangi bir şeyi yapmaktan daha önemlidir” dedi. “Bu gece her şeyden biraz gösterdi, değil mi? Ribaundda, postta kendini gösterdi, zıplamadan birkaç üçlük attı. Bu yüzden bunun gerçekten onun tutumuyla ilgili olduğunu düşünüyorum.

Close, eşleşmelerin 1,80 Jaquez için uygun olduğunu çünkü Cal Baptist'in küçük, guardlardan oluşan bir kadro kullandığını söyledi.

Jaquez, “Beden avantajımız olduğunu biliyordum, bu yüzden görevde kalmamın iyi bir şey olacağını biliyordum.” dedi.

UCLA forveti Gabriela Jaquez, Cal Baptist'e yaptığı faulün ardından guard Camryn Brown ile kutlama yapıyor.

UCLA forveti Gabriela Jaquez (solda), Pauley Pavilion'da Cumartesi günü Cal Baptist'e karşı NCAA turnuvası galibiyeti sırasında aldığı faulün ardından guard Camryn Brown ile kutlama yapıyor.

(Ryan Sun / Associated Press)

Jaquez, şu anda NBA Miami Heat'te çaylak olan eski UCLA yıldızı ağabeyi Jaime'ye karşı öğrendiği bazı hareketleri açıkladı.

Gabriela, “Kardeşimden, onun pompalı taklitlerinden ve pivotlarından kesinlikle çok şey öğrendim” dedi. “İkimiz de paylaşım yapmaktan keyif alıyoruz.”

UCLA oyun kurucusu Kiki Rice 20 sayı ve 7 ribauntla oynadı ve Charisma Osborne 15 sayı, 15 ribaund, 9 asist ve 3 top çalmayla triple-double'ın bir asist gerisinde kaldı.

Son asist yapma şansına sahip olan Osborne, Rice'ın son dakikada kanattan üç sayılık bir sayı atmasını sağladı ancak şut potanın yanından dışarı gitti.

Rice yavaşça mikrofona şöyle dedi: “Üzgünüm.”

Osborne şunları söyledi: “Sorun değil. Bir sonrakini yapacak.”

Cal Baptist'in (28-4) özellikle uzak mesafeden karşı atağı yoktu. Close, bu hafta antrenmanda oyuncularına Lancers'ın maç başına 32 üçlük attığını ve bunun başarılı bir savunmayı neleri gerektirdiğini defalarca hatırlatmıştı.

Mesaj alındı. Cal Baptist 21 üçlükten sadece dördünü (%19) 22 sayı farkla geride bıraktı. Lancers'ın en önemli özelliği, Rice'ı üçüncü çeyreğin sonlarında sahada dağınık bırakan turnike için kötü bir geçiş hamlesi başlatan guard Nae Nae Calhoun'du.

Ne yazık ki Cal Baptist ve Riverside'dan gelen büyük hayran kitlesi için Lancers hâlâ 20 sayı gerideydi.

Eski Bruins Russell Westbrook ve dört harfi video panosunda gösterildiğinde daha iyi göstermek için UCLA sweatshirt'ünün yanlarını çekiştiren eşi Nina'nın da dahil olduğu 8.841 kişilik kalabalık arasında çok az huzursuzluk vardı.

Drama Pazartesi günü daha da artabilir. Bruins'in en iyi oyuncusunu beklemek hikayeyi anlatabilir.