Mick Cronin, UCLA'nın sezonunu kurtarmak için son adımını attı

doyoutravel

New member
Mick Cronin konuya değindi.

“Bu basit bir oyun” dedi. “Daha sert oynayan takım genellikle kazanır.”

Cronin bir süreliğine durakladı.

“Bizden çok daha sert oynadılar. Daha fizikseldiler. Tevazu sahibiydiler. Kurtuluş için geldiler.”

Cronin yine durakladı.

“Alçakgönüllülüğümüz yoktu ve bana alçakgönüllü olmayan birini gösterin, ben de size alçakgönüllü olmaya hazırlanan birini göstereyim. Sezonun en kötü antrenman haftasını yaşadık. Takımımı bugünkü mücadeleye hazırlamakta fena halde başarısız oldum ve gerçekten utanıyorum.

“Dört harf taşıyan insanlardan özür dilerim.”

Cronin, Cumartesi gecesi Pauley Pavilion'da UCLA'nın USC'ye 62-56 mağlup olmasının ardından 11 dakikadan fazla böyle devam etti.

Bu onun imza niteliğindeki tiradlarından daha fazlasıydı. Bu onun alamet-i farikası olan sert aşkının bir örneğinden daha fazlasıydı.

Bu, Cronin'in Bruins sezonunu kurtarmak için yaptığı son çabaydı.

Bruins'in üzüntüden öğrendikleri gelecek sezonlarda onlara fayda sağlayacak. Truva atlarına karşı rotasyondaki sekiz oyuncudan dördü birinci sınıf öğrencisi, üçü ise ikinci sınıf öğrencisiydi. Ancak bu sadece gelecek yıl ya da ondan sonraki yılla ilgili değildi.

Cronin, bu sezonun başarısının Bruins'in gelecek sezonki performansına göre belirleneceğini söylerken, bu yıl March Madness'ın bir parçası olmayı ne kadar istediğini gizlemedi.

Cronin, “13 yıldır turnuvayı kaçırmadım” dedi. “Bununla çok gurur duyun.”

Geçtiğimiz hafta USC ve Utah'a karşı alınan yenilgiler, UCLA'nın Büyük Dans'a ulaşabileceği yolların sayısını yalnızca bire düşürdü.

Bruins'in Pac-12 turnuvasını kazanması gerekiyor.

Bunun için cumartesi gecesi oynadıkları gibi bir maç daha oynayamayacaklar.

Konferans turnuvasında böyle bir maça çıkamazlar. Kalan beş normal sezon maçının hiçbirinde böyle bir maç bile oynayamayacaklar çünkü ilk dörde girememeleri konferans turnuvasında ilk turda veda etmelerine mal olacak.

Pac-12'de 9-7'lik bir rekora sahip olan Bruins, Colorado ile dördüncü sırada yer alırken, altıncı sıradaki Cal'ın sadece yarım maç önünde yer alıyor.

Cronin, “Gelip postayla gönderecek kadar iyi değiliz” dedi.

Böyle temel bir kavramı kavramak nasıl bu kadar zor olabilir?

Cronin, “Onlar ben değilim” dedi. “Onlar sen değilsin. Onlar çocuk.

“Demek istediğim, iyice utanmış olmalarını umuyordum ve öyle de olmalılar. Sadece bunun böyle olup olmadığını bilmiyorum. (Utanan) bazı adamlar var. Diğer adamlar dışarı çıkıyor. Bu gece dört adamı kız arkadaşlarıyla dışarıda yemek yiyip eğlendireceğim. Tek yolu bu. Herkes Jaime Jaquez değil.”

Cronin'in oyuncularından bazıları, bir yıldan kısa bir süre önce lise kampüslerinin büyük adamlarıydı. Onlar, kendileri kadar yetenekli rakiplerle nadiren karşılaşan ünlü askerlerdi.

Cronin'in Cumartesi sonucunu ve ondan önceki günleri, özgüveni kibirden ayıran görünmez çizgiyi açıklamak için kullanmasının nedeni budur.

Özellikle takımın nasıl çalıştığına dikkat çekti.

Cronin, “Dün antrenmanda yapmak zorunda kaldığım şeyler – adamları koşu bandına çıkarmak, bağırmak ve sezonun en büyük seyircisinin önünde rakibinizle oynamadan bir gün önce takımımı çalıştırmak – çok saçma” dedi.

Şöyle devam etti: “Doğru antrenman yapmazsan, gol atma antrenmanı yapmazsan, topla ilgilenme antrenmanı yapmazsan, keskin olmazsan, olan tam olarak budur. Yani biliyorlar. Dün onlara bunun olacağını söyledim.

Cronin, ekibinin çaba eksikliğinden yakınsa da kendisini eleştirilerden esirgemedi.

Cronin, “Kendimden ve yaptığım işten nefret edeceğim” dedi.

Yılın bu aşamasında oyuncularını tamamen parçalamayı göze alamazdı. Bunları yeniden inşa etmek için yeterli zamanı yok. Pac-12 turnuvasına sadece iki hafta kaldı ve turnuvanın bir anlamı var.

Cronin'e göre Bruins hâlâ sezonunu kurtarabilir.