Mick Cronin, UCLA'nın hayal kırıklığı yaratan sezonunun kendisi için “%100” olduğunu söyledi

doyoutravel

New member
Potansiyel müşterileri değerlendirdi, onları işe aldı ve kendisi için oynamaları için imza attı.

Peki Mick Cronin, UCLA'nın yaklaşık on yıl içindeki ilk yenilgi sezonu olabilecek bu dönemde ne kadar sorumluluk taşımalı?

Koç Salı günü “Yüzde yüz” dedi. “Yüzde yüz. Başka kim olabilir?”

Belki oyuncular, diğer şeylerin yanı sıra hücum akışı oluşturmak ve ribaundları yakalamakta zorlanan oyuncular oldukları göz önüne alındığında?

Bruins'in (toplamda 14-15, 9-9 Pac-12) Perşembe günü 5. Arizona'yı ve Cumartesi günü Arizona Eyaleti'ni en azından bir galibiyet garantilemek için yenmesi gereken Cronin, “Yapabileceklerinin en iyisini yaptılar” dedi. Sezon sonuna kadar 0,500 rekoru. “Bu sadece gerçek. Bir yeniden yapılanma yılı içinde sıkışıp kaldık, eleman alımıyla bunu aşmaya çalıştık ve bu böyle.”

Cronin, gelecek yıllarda çiçek açabilecek yedi birinci sınıf öğrencisinden oluşan bir sınıfı yargılamak için henüz çok erken olduğundan işe alım çabalarından pişman olmadığını söyledi.

“Bazı oyuncular diğerlerinden daha uzun sürer ve kimse 1.000'i vuramaz çünkü size bu adamın sizin için harika bir eleman olacağını düşündüğünüz ama öyle olmadığı ve kolay olan bu adamı bir kez görüp ona sorduğunuz pek çok hikaye anlatabilirim. Cronin, “Gelecek ve sonunda NBA'de oynayacak” dedi. “Bu arada sen iki yıl boyunca kazanmana asla yardımcı olmayan bir adamın peşinde koştun.”

Birinci sınıftan Sebastian Mack ve Brandon Williams ilk 11'de yer alırken, Berke Büyüktuncel ve Aday Mara da yedek kulübesinde önemli katkılarda bulunanlar oldu. Ancak Cronin, Mack'in hazır olduğundan daha fazla süre oynamasının takımın eksikliklerinden biri olduğunu belirtti.

Cronin, “Bu ona karşı bir şey değil” dedi. “Antrenörlükte, oyunculardan yapmaya hazır olmadıkları şeyleri yapmalarını istediğinizde, onları eğitmediğiniz ve yapacak deneyime sahip olmadıklarında başınızın belada olduğunu bilirsiniz. Bu kadar çok genç adamı oynatmak zorunda kaldığımız durum nedeniyle henüz bu tür bir işi yapabilecek donanıma sahip değilim.”

Bu arada birinci sınıf öğrencileri Jan Vide, Devin Williams ve Ilane Fibleuil, daha fazla dakika kazanmalarına engel olan tekrarlanan hatalar yüzünden yedek kulübesinde etkili olmakta zorlandılar.

Cronin, “Birinci sınıf öğrencileri ancak bu kadar dakikayı kaldırabilir ve genç bir oyuncu için belirli bir dakika seviyesinden sonra, bu, geri dönüşlerin azalmasına neden olacak ve yedek kulübemiz yetersiz çaba harcadığı için yetersiz kalacaktır” dedi. “Yani genç oyuncular sahada çok uzun süre kaldığında faul yapacaklar – bu bizim için bir sorundu – savunmanız çöküyor, savunmanız bozuluyor. [shooting] Yüzde düşüyor ve özetle en büyük sorunun ne olduğunu söylerseniz bu olurdu.”

UCLA antrenörü Mick Cronin, 2 Mart'ta Pullman, Wash'da Washington State'e karşı oynanan maçta forvet Berke Büyüktuncel ile konuşuyor.

(Genç Kwak / Associated Press)

Cronin, genç oyuncularının tutumlarını överken, onlara kaybetmenin kabul edilemez olduğunu öğretmekle yeteneklerini beslemek arasında bir denge bulmaya çalıştığını kabul etti.

“Adamın sana elinden gelen her şeyi vermesinin bir anlamı olduğunu ve ondan daha fazlasını isteyemeyeceğini öğrenmelisin, yoksa onu yenersin ve o sana bunu veremez. dedi Cronin. “O halde, bir adamın size verebileceği her şeyi vermediğine karar verebilmelisiniz ve işte bu noktada koçluk gerçek bir sanat haline gelir. Çünkü 'Biz kaybediyoruz ve onların kazanmak için bunu yapmaları gerekiyor' diyorsunuz.

“Tamam, Dodgers'ın başlangıç atışları kötü, bu yüzden her maçı kazanmak için 10 tur atmaları gerekiyor. Peki bu gerçekçi değil, biliyorsun değil mi?”

Peki Bruin'ler buradan nereye gidiyor? Cronin, etrafında şekillenecek oyuncular aradığını söylemesinin üzerinden bir haftadan az bir süre geçtikten sonra, kadronun mümkün olduğu kadar büyük bir kısmını sağlam tutmaya istekliymiş, transfer portalı ve isim, imaj ve benzerlik konularını da istekliymiş gibi konuştu.

Cronin, takımını bir arada tutmak isteyip istemediği sorulduğunda “Evet” dedi. “Artık zaman değişti, bu yüzden her şeyin nasıl olacağını göreceğiz.”

Daha fazla inceleme yapıldığında

Washington Eyaleti gardiyanı Isaiah Watts, UCLA guard Will McClendon'ın baskısıyla potaya doğru ilerliyor

Washington Eyaleti gardiyanı Isaiah Watts, 2 Mart'ta Pullman, Wash'da UCLA gardiyanı Will McClendon'un baskısıyla potaya doğru gidiyor.

(Genç Kwak / Associated Press)

Cronin, ikinci sınıf gardiyan Will McClendon'ın, Bruins'in Cumartesi günü Washington State'e yenilmesinin bitimine yedi dakika kala oyundan atılmasıyla sonuçlanan bariz-2 faulü nedeniyle “kalbinin kırıldığını” söyledi.

Cronin oyunu yeniden izledikten sonra hakemlere öfkelendi.

Cronin, McClendon'ın kolunun Isaac Jones'un kasık bölgesiyle temas ettiği oyun hakkında “Bu bir kör ekrandı” dedi. “Will döndüğünde kolu adamın bacaklarının arasındaydı. Senin için dondurarak çerçeveleyebilirim ve adamın bacaklarının arasından elini görebilirsin. Ve ekranın etrafından dolaşmaya gittiğinde, adam onu yakaladı ve tuttu, sonra da yere düştü ve ona yumruk atmış gibi davrandı.

Cronin, McClendon'dan tekrarı izlediğini bilmeden oyunun muhasebesini yapmasını istedi. McClendon'ın hikayesi doğrulandı.

Cronin, “Bana aynen böyle söyledi” dedi. “Will kendi evine giren birine yumruk atmaz. Will McClendon işte bu kadar tatlı bir çocuk. Ama onu görene kadar beklemek istedim. Biliyordum çünkü biliyorum, sen adamlarını tanıyorsun.”

Pac-12 ofisine yapılan şikayette yalnızca fikir ayrılığı ortaya çıktı.

“Hepsi gönderildi, üzerinde anlaşmaya varılmadı; Ben her zaman yanılıyorum,” dedi Cronin donuk bir tavırla. “Bu harika; her ne kadar video kanıtları olsa da kesinlikle yanılıyorum. Yani bana böyle söylendi. … Eğer o oyunda yanılıyorsam maaşımı Afrika UNICEF çocuk fonuna bağışlayacağım.”

Vesaire.

Cronin, geçen hafta kramplar ve solunum yolu rahatsızlığı geçiren Brandon Williams'ın kendisini daha iyi hissettiğini söyledi. … Dördüncü yılın forveti Logan Cremonesi, Cumartesi günü Arizona State'e karşı son sınıf gecesinde tanınan tek oyuncu olacak. Törene geçen sezon altıncı yılın pivotu Kenneth Nwuba da katılmıştı. … Yaklaşık 100 eski UCLA oyuncusunun, mezunlar buluşması kapsamında Cumartesi devre arasında tanınması bekleniyor.