Matt Barnes, oğlunun maçında yaşanan olaydan sonra NBA analistliğinden ayrıldı

doyoutravel

New member
Eski UCLA ve NBA forveti Matt Barnes'ın, Encino'daki bir lise erkek basketbol maçı sırasında yetkililere bağırması ve Studio City'deki Harvard-Westlake School'dan bir öğrenci yayıncıyla yüzleşmesinin ardından yaklaşık üç hafta sonra NBC Sports California tarafından Sacramento Kings stüdyo analisti görevinden alındığı bildirildi. Crespi.

43 yaşındaki Barnes, bir hakemin Crespi adına oynayan ikiz oğullarından birine teknik faul çalması üzerine sinirlendi. Sosyal medyada yayınlanan videoda Barnes, sağ elini maçı yayınlayan Harvard-Westlake öğrencisi Jake Lancer'ın omzuna koyduğunu gösteriyor. Barnes ve Lancer, yetişkinler müdahale etmeden önce birbirleriyle konuştular.

Sacramento Bee, Barnes'ın artık üç yıldır yürüttüğü Kings analisti olarak görev yapmayacağını bildirdi. Barnes, NBA'de ikisi Lakers'ta, dördü Clippers'ta ve neredeyse ikisi Kings'te olmak üzere 14 sezon oynadı. 1998-2002 yılları arasında UCLA'da oynadı.

Barnes, 13 Şubat'ta “The Dan Le Batard Show with Stugotz” programına katıldığı sırada bu yüzleşmeye değindi.

Le Batard'a “Hakemlere bağırıyordum Dan” dedi. “Tüm üniversite kariyerim ve 15 yıllık NBA kariyerim boyunca hakemlere bağırdım. Yaz aylarında AAU'ya koçluk yapıyorum, lise öğrencilerim var ve 5 yaşında bir çocuğum da yolda, bu yüzden hakemlere çok bağıracağım.

“Bu özel olay – tek hatamın elimi üzerine koymak olduğunu söyleyeceğim [Lancer’s] omuz. Pek çok insan bu çocuğu yakaladığımı ya da bunu yaptığımı söylemek istiyor; kelimenin tam anlamıyla elimi bu çocuğun omzuna koydum çünkü sanki oğlumla konuşuyormuş gibiydim. … Yani o ve ben biraz ileri geri yaşadık ve açıkçası … ona dokunduğum için yanılmışım. Ama bana her şeyi söyleyebileceklerini düşündükleri bu yetkinin getirdiği saygısızlıktan hoşlanmadım.

Lancer, sosyal medyada olaya değindi ve tweet attı: “Dün geceki durumla ilgili son yorum: Bunu hiç söylemediğimi açıkça belirtmek istiyorum. [Barnes] 'Kapa çeneni' ya da buna yakın bir şey söylemek için yanıma geldi. Şu anda tek yapmak istediğim şampiyonluk maçını duyurmaya geri dönmekti.”

Dün geceki durumla ilgili son yorum: Şunu açıkça belirtmek isterim ki, ona hiçbir zaman “sus” ya da buna benzer bir şey söylemedim, yanıma geldi. O an tek yapmak istediğim şampiyonluk maçını duyurmaya geri dönmekti.

— Jake Lancer (@jakelancer_) 3 Şubat 2024
Harvard-Westlake, okul hesabından attığı bir tweet ile Lancer'ı destekledi: “Harvard-Westlake, Jake Lancer'la ve onun sahalarda gösterdiği soğukkanlılıkla gurur duyuyor. [Feb. 2] olağandışı koşullar altında. Jake'in sakin tavrı ve profesyonel odağı lise gazeteciliğinde benzersizdir ve onun HWTV'de baş yorumcumuz olmasından onur duyuyoruz.”

Harvard-Westlake, Jake Lancer'la ve Cuma gecesi olağandışı koşullar altında gösterdiği soğukkanlılıkla gurur duyuyor. Jake'in sakin tavrı ve profesyonel odağı lise gazeteciliğinde benzersizdir ve onun HWTV'de baş yorumcumuz olmasından onur duyuyoruz.

— Harvard-Westlake (@hwathletics) 6 Şubat 2024
Sacramento yakınlarındaki Del Campo Lisesi'ne giden Barnes, 2010 yılında aile içi şiddet şüphesiyle tutuklandı, ancak mağdur olduğu iddia edilen Barnes'ın nişanlısı Gloria Govan şunları söyledi: “Aile içi şiddete ilişkin her türlü suçlama asılsızdır. Nişanlım Matt Barnes bana ya da aileme hiçbir zaman fiziksel tacizde bulunmadı.”

Govan, Crespi'deki koçu eski Lakers guardı Derek Fisher olan Carter ve Isaiah Barnes ikizlerinin annesi. 2015 yılında, Barnes, Barnes'tan uzaklaşan Govan'la olan ilişkisi konusunda Fisher'la yüzleştiğinde, Barnes ve Fisher fiziksel bir tartışmaya girdiler. Fisher ve Barnes o zamandan beri aralarındaki anlaşmazlıkları çözdüler.