March Madness: 2023 NCAA turnuva grubu seçimleri ve puanları

doyoutravel

New member
Arkansas guardı Davonte Davis, Cumartesi günü Razorbacks’in üzücü galibiyeti sırasında Kansaslı guard Kevin McCullar Jr.’ı kullanıyor.

(Morry Gash / Associated Press)

4 Numaralı Connecticut ve 8 Numaralı Arkansas

Perşembe, 16:15, Las Vegas

TELEVİZYON: CBS

Astar: 3.5 ile UConn.

Orijinal seçim: Kansas üzerinden UConn.

Yeni seçim: Huskies’in, Razorback’lerin az önce çektiği ve savunan ulusal şampiyon Jayhawks’ı yere serdiği aynı üzüntüyü çekmesini sağladım. Arkansas, Kansas’ı geçerken çok fazla moxie gösterdi, ancak zorlu bir Nick Smith Jr için devreye giren yedek guard Davonte Davis’in gülünç bir gösterisi oldu. Huskies’in dönüşleri boyunca muhteşem derinliği.

🏀
Tahmin: UConn 68, Arkansas 61

2 Numaralı UCLA, 3 Numaralı Gonzaga’ya Karşı

Perşembe, 18:45, Las Vegas

Astar: 2 tarafından UCLA.

Orijinal seçim: UCLA 63, Gonzaga 60.

Yeni seçim: Orijinal seçimimde, “Bruins’in Drew Timme’yi içeride yavaşlatma şansına sahip olması için kesinlikle sağlıklı bir Adem Bona’ya ihtiyacı var” diye yazmıştım. Cumartesi günkü Northwestern galibiyetinde omzunu inciten Bona’nın, modern çağın en büyük NCAA turnuvası büyük adamlarından biri olan Timme ile başa çıkabilmek şöyle dursun, oynayacağına hiç ikna olmadım. Zaglar, yetenekli bir Texas Christian takımını yenmek için geri dönerken muazzam bir dayanıklılık gösterdi. Timme’nin etrafındaki yardımcı oyuncu kadrosunu hafife almışım. Üzgünüm, Bruins hayranları, ancak daha fazla inceleme üzerine bunu çeviriyorum.

🏀
Tahmin: Gonzaga 66, UCLA 63

1 Numaralı Houston – 5 Numaralı Miami

Cuma, 16:15, Kansas Şehri

Astar: Houston 7’de.

Orijinal seçim: Drake yerine Houston.

Yeni seçim: Miami’yi üzmek yerine Drake’i seçtiğimde, Norchad Omier’in sakatlığının onu sınırlayacağını ya da tamamen dışarıda bırakacağını düşünmüştüm. Omier, hafta sonu boyunca bir güçtü ve Kasırgaların ikinci haftasonuna bir kez daha yardım etmesine yardımcı oldu. Miami alıngan ama Houston sahadaki en iyi guard olan Marcus Sasser’a ve ayrıca J’Wan Roberts ve Jarace Walker’da Omier’le kapışacak sporculara sahip. Cougars, daha zorlu Sweet 16 eşleşmesine rağmen yollarına devam ediyor.

🏀
Tahmin: Houston 64, Miami 59

2 Numaralı Teksas, 3 Numaralı Xavier’e Karşı

Cuma, 18:45, Kansas Şehri

Astar: Teksas 4.

Orijinal seçim: Teksas 72, Xavier 67.

Yeni seçim: Orijinal seçimimde, “Uzun Boynuzlular, yalnızca geçici baş antrenörünüze tam zamanlı bir iş bulmaya çalışırken elde edilen bir avantajla oynuyorlar” diye yazmıştım. Texas, ikinci yarıda Penn State’i kapatmak için mücadele etti, ancak Longhorns, iki maç boyunca Rodney Terry için oynama kararlılığında nihayetinde pek tereddüt etmedi. Öte yandan Xavier’i izlemek, bir roller coaster’a binmek gibi hissettirdi. Silahşörler neredeyse Kennesaw Eyaletine yeniliyordu ve ardından Pittsburgh’u havaya uçurdu. Texas’ın tutarlılığı, özellikle savunma tarafında galip gelecek. Bevo ile kalacağım – ve aynı puanla.

🏀
Tahmin: Teksas 72, Xavier 67

1 Numaralı Alabama – 5 Numaralı San Diego Eyaleti

San Diego Eyaleti forveti Keshad Johnson, Cumartesi günü Furman'a karşı ikinci tur galibiyetini kutluyor.

San Diego Eyaleti forveti Keshad Johnson, Cumartesi günü Furman’a karşı ikinci tur galibiyetini kutluyor.

(Phelan M. Ebenhack / Associated Press)

Cuma, 15:30, Louisville

TELEVİZYON: TBS

Astar: 7.5 ile Alabama

Orijinal seçim: Alabama 83, San Diego Eyaleti 57.

Yeni seçim: Orijinal seçimimde, “Bu çirkin olacak. San Diego Eyaleti’nin 40 dakika boyunca Alabama’dan daha iyi yapabileceği pek bir şey yok.” Bu son düşünceye hâlâ katılsam da, koç Brian Dutcher tarafından kazanan basketbolun nasıl oynanacağı konusunda San Diego Eyaletinin ne kadar iyi eğitildiğini tam olarak anlamadım. Alabama bu maçı kazanacak çünkü gol atabiliyor ve daha yüksek bir seviyede savunma yapabiliyor ama bu çok daha yakın olacak. Aztekler, Crimson Tide’ı ikinci yarıya kadar işine yarayacak.

🏀
Tahmin: Alabama 76, San Diego Eyaleti 66

6 Numaralı Creighton, 15 Numaralı Princeton’a Karşı

Cuma, 18:00, Louisville

Astar: Creighton’dan 10’a.

Orijinal seçim: Arizona üzerinden Creighton.

Yeni seçim: Öncelikle, Ivy League’in kahramanları olan Princeton’a ve ülke genelindeki küçük takımlara kep atarak başlamalıyız. Külkedisi büyüsünün Missouri’ye karşı ikinci turda etkisini yitireceğini varsaydım, ancak Tigers, Final Four avına ait mükemmel bir takım oldukları gerçeğini yalnızca ikiye katladı. Bununla birlikte, Kuzey Carolina Eyaleti’nin zorlu muhafızlarından sağ kurtulan ve ardından Baylor’u küçük düşüren Creighton’ın üzerinden onları alamam. Creighton’ı Arizona yerine hücumda sizi beş noktadan yenme yeteneğinden dolayı sevdim ve bu inanç hafta sonu yalnızca daha fazla desteklendi.

🏀
Tahmin: Creighton 73, Princeton 65

4 Numaralı Tennessee – 9 Numaralı Florida Atlantik

Perşembe, 18:00, New York

Astar: Tennessee 5’e kadar.

Orijinal seçim: Purdue üzerinde Dük.

Yeni seçim: Bu bölgeye gerçekten bayıldım, inkar edilemez. Bitiş çizgisine topallayarak giden bu Tennessee takımının Rick Barnes için yarıp geçecek takım olmasını beklemiyordum, ama işte buradayız. Turnuva budur. Florida Atlantic güzel bir hikaye, ancak Owls, Pazar günü Memphis kaçışlarında Kendric Davis’in geç sakatlanması ve 16 numaralı seribaşı Cinderella Fairleigh Dickinson’ı zar zor geride bırakmasıyla büyük bir mola yakaladı. Hakemler Vols’un fiziksel oynamasına izin verdiği sürece Elit Sekiz’e gidiyorlar.

🏀
Tahmin: Tennessee 67, Florida Atlantic 59

3 Numaralı Kansas Eyaleti – 7 Numaralı Michigan Eyaleti

Perşembe, 15:30, New York

Astar: Michigan Eyaleti 2.

Orijinal seçim: Kentucky üzerinde Marquette.

Yeni seçim: Birinci rauntta Kansas Eyaleti yerine Montana Eyaletini seçtiğimde bir an için aklımı kaçırmış olmalıyım. Mart ayında bir debriyaj koruyucusuna sahip olmanın gücünü açıkça unutmuştum ve Wildcats’ten Markquis Nowell, açılış hafta sonu boyunca tek kelimeyle nefes kesiciydi. Tom Izzo’nun Spartalıları Nowell’a hazırlamak için üç günü var ve onun için iyi haber şu ki, Michigan Eyaleti’nin geri sahada amansız, zihinsel olarak güçlü bir grubu var. Kansas Eyaleti birinci sınıf baş antrenörü Jerome Tang, John Calipari’yi eve erken gönderdi, ancak Mart ayında tam bir buhar kazanınca Izzo’yu geride bıraktı mı? Olmuyor.

🏀
Tahmin: Michigan Eyaleti 64, Kansas Eyaleti 63