Lazar Stefanoviç'in sıcak serisi UCLA guardının daha fazla galibiyete aç olmasına neden oldu

doyoutravel

New member
Sağlıklı beslenme konusunda titiz olan Lazar Stefanoviç, sayı ve ribaundlarda double-double'ı UCLA'nın Oregon'u yenmesine yardımcı olduktan sonra kendine ender rastlanan bir hoşgörü gösterdi: In-N-Out'tan Double-Double.

Her ne kadar 610 kalori ve 34 gram yağ, genç guardın Ducks karşısında kaydettiği 15 sayı ve 10 ribaund kadar tatmin edici olmasa da, o an için duygusal iyilik ortadaydı.

Antrenör Mick Cronin, Stefanoviç'in manyak diyetini onun Bruins'in belki de en güvenilir oyuncusu olmasının nedenlerinden biri olarak gösterdi. Öte yandan In-N-Out, farklı bir nedenden dolayı sezonun ilk iki ayı boyunca Stefanovic için uygun bir isim, imaj ve benzerlik sponsoru olabilirdi; çok fazla şutu içeri girip çıktı.

Çoğu zaman tereddütlüydü, şut atmakta yavaştı ve bunu yaparken pek isabetli değildi. Stefanoviç'in savunması ve ribaundları sağlam kalsa da, eleştirmenler onu fiyasko olarak nitelendirdi ve Cronin'in onu Utah'tan transfer olarak alma konusundaki değerlendirmesini sorguladı.

Şimdi aynı insanların hepsi kendi diyet dönüşümlerini geçirdiler ve bol miktarda karga tüketmeye zorlandılar.

Son altı maçta Stefanovic sadece kendisinin daha iyi bir versiyonuna değil, tamamen başka birine benziyordu; 16,2 sayı, 7,2 ribaund ve 1,7 asist ortalamaları yakalarken, şutlarının %42,4'ünü ve üçlüklerinin %43,8'ini attı.

“Dennis Rodman,” dedi Cronin, kıdemli liderini şu anda Naismith Basketball Hall of Fame'de yer alan amansız ribauntçuyla karşılaştırarak.

Stefanoviç, sezon öncesinde UCLA'ya profesyonel düzeyde oynamasına yardımcı olabilecek zorlu bir koçluk almak için geldiğini söyledi. Koçlar şutunun serbest bırakılmasında ince ayar yaptı ve ona yakalamadan sonra daha hızlı atmasını söyledi. Stefanoviç, antrenmandan önce ve sonra spor salonunda formunu mükemmelleştirmek ve takım arkadaşlarına örnek olmak için fazladan saatler harcadı.

İkinci sınıf öğrencisi Adem Bona, “Yaptığı ve taklit etmek istediğim bazı şeyler var” Sezon boyunca 11 sayı ve 5.9 ribaund ortalamaları yakalayan ve üç sayılık atışlarının %34'ünü yapan bir oyuncudan bahsetti. “Oldukça rekabetçi biriyim ve onun bir şeyler yaptığını görünce 'Ben de bunu yapmak istiyorum' diyorum. Yani onun esnediğini görüyorum, ben de esnemek istiyorum. Sonrasında 20 dakika kadar daha sahada kaldığını görüyorum. [practice]Ben de 20 dakika sahada kalmak istiyorum. Bu yüzden bunun bir çeşit bulaşıcı olduğunu düşünüyorum, sanki tüm takıma geçiyormuş gibi.”

Stefanoviç'in ateşli şutları da yayılıyor gibi görünüyor. UCLA, önceki %28,2'ye kıyasla son altı maçta %39,6 üçlük isabeti yakaladı; bu, Bruins'in (toplamda 11-11, 6-5 Pac-12) son altı maçından beşini kazanmasının büyük bir nedeni. UCLA, Çarşamba akşamı Maples Pavilion'da Stanford'a (11-10, 6-4) karşı oynayacağı maça doğru konferans sıralamasında dördüncü sırada yer alan dört yönlü bir beraberliğin parçası.

Bruins'in uzun mesafeden elde ettiği başarı iki kat faydalı oldu çünkü bu, rakiplerin Bona'yı içeri sokmak için ne kadar savunma yardımı gönderebileceklerini sorgulamalarına neden oluyor.

“Bu, [other] takım iki kere düşün, ya ikiye katla [team] ya da üçünü Lazar'a ya da savcıya bırak [Dylan Andrews] veya İrade [McClendon]”dedi Bona. “Yani takıma yardımcı oluyor.”

Bona, yaptığı her şeydeki hassasiyeti nedeniyle Stefanoviç'i bir askere benzetti. Birinci sınıf öğrencileri Aday Mara, Berke Büyüktuncel ve Jan Vide ile dört yatak odalı bir dairede yaşayan Stefanoviç, ortak alanların temizliğine ilişkin temel kuralları belirledi.

Stefanoviç, “Onlar iyi” dedi, “sadece bir şeyi bırakmanın alışkanlık haline gelmemesi için bunu hemen netleştirmeniz gerekiyor.”

Cronin şunları söyledi: “İçeriye girdiğinde adamlara kelimenin tam anlamıyla belirli zamanlarda 'Işıkları söndürün' diyor, bu yüzden disiplini gerçek dışı.”

Sırbistan doğumlu Stefanoviç, 16 yaşında ilk profesyonel takımına katıldığında yeme alışkanlıklarının çok zayıf olmasından kaynaklandığını söyledi. Beslenme uzmanları ona sağlıklı, besleyici beslenmeyi de içeren bir diyet uyguladı. Patates kızartmasıyla Double-Double planın bir parçası değildi ama arada bir bu tür şeyler bedene olmasa da zihne iyi gelebilir.

Stefanoviç gülümseyerek “Evet” dedi, “oldukça iyiydi.”