Kareem Abdul-Jabbar kalça protezi ameliyatından sonra iyileşiyor

doyoutravel

New member
Kareem Abdul-Jabbar, Cuma gecesi konserde kötü bir düşüş sonrasında kalçasını kırmış olabilir ancak UCLA ve Lakers efsanesinin mizah anlayışı hâlâ tamamen sağlam.

Abdul-Jabbar, Walt Disney Konser Salonu’ndaki Manhattan Transfer performansına katılırken takla attıktan günler sonra yazdığı bir Substack gönderisinde, ilk cümlede “Humpty Kareem büyük bir düşüş yaşadı” diye şaka yaparak olayla ilgili görüşünü sundu. Los Angeles şehir merkezinde.

NBA’in tüm zamanların 2 numaralı golcüsü, “Bir çocuğu balkondan düşmekten kurtarmaya çalışırken düştüğümü söylemek isterdim ama ayağım takıldı” diye yazdı. “Bir zamanlar birinci sınıf bir sporcunun tökezlediğini kabul etmek benim için zor. Ancak yaş büyük bir dengeleyicidir ve hepimizi alçakgönüllü kılar. Artık ben de her yıl diğer 450.000 Amerikalı gibi, kalça protezi ameliyatından sonra yatakta iyileşen birinci sınıf bir hastayım.”

76 yaşındaki Abdul-Jabbar, eklektik vokal dörtlüsünün onlarca yıllık kariyerinin son performansı için o gece Disney Hall’da olduğunu yazdı. Gösteride konuşma yapması planlanmıştı ve Başkan Yardımcısı Kamala Harris’in grubu onurlandıran mektubunu okuyacak ve “sevdiğim ve hayran olduğum bir grup için benim de övgülerimi sunacaktı.”

“Ama” diye yazdı, “Düştüm ve kalçam kırılarak UCLA Hastanesi’ne götürüldüm.”

Abdul-Jabbar, hafta sonu ameliyat olacağı hastaneye nakledilmeden önce Los Angeles İtfaiyesi sağlık görevlileri tarafından tedavi edildi. İş ortağı ve sözcüsü Deborah Morales, CNN’e altı kez NBA şampiyonu ve altı kez lig MVP’si olan oyuncunun “iyileştiğini” söyledi. Associated Press’e Abdul-Jabbar’ın önümüzdeki üç ay boyunca iyileşeceğini söyledi.

Pazartesi günü Abdul-Jabbar, haftada iki kez spor, politika ve kültür hakkında yazdığı Substack’ta kendi güncellemelerini paylaştı.

Abdul-Jabbar, “Tatillerde tamamen iyileşmek ve ailemle vakit geçirmek için bir hafta kadar izin alacağım” diye yazdı. “Döndüğümde, yeni ve parlak bir kalçayla ve paylaşılacak birçok parlak düşünceyle birlikte olacağım.”

Kısa bir ara vermeden önce Abdul-Jabbar, Harris’in mektubunu ve kazadan önce Manhattan Transferi hakkında söylemeyi planladığı şeylerin yanı sıra hastane yatağından yazdığı birkaç düşünceyi daha paylaştı.

“Hoşçakalın dostlarım. Mektubu okumak ve müziğinizin benim için ne kadar önemli olduğunu izleyicilere anlatmak için sahnede size katılamadığım için üzgünüm” diye yazdı. “Umarım bu bir nebze olsun telafi eder.”

Humpty Kareem şunu ekledi: “İyi tarafı, düşüşüm tüm gazetelerde yer aldı, bu yüzden son gösterinizi daha da unutulmaz kıldım. Müzik için gelin, hantal düşüş için kalın.”