Jordan Woolery'nin golcüsü, WCWS açılışında UCLA'nın Alabama'yı yenmesine yardım ediyor

doyoutravel

New member
OKLAHOMA ŞEHRİ –

Jordan Woolery nasıl iyi bir ilk izlenim bırakılacağını biliyor.

Women's College World Series'e ilk kez katılan ikinci sınıf öğrencisi, altıncı turun sonunda üç sayılık bir home run başlatarak UCLA'yı 14 numara karşısında 4-1'lik bir galibiyete taşıdı. Alabama Perşembe günü Oklahoma City'deki Devon Park'ta.

6 Numaralı Bruins (43-10), Cumartesi günü öğlen PDT'de (ABC) kazananlar grubunda, Perşembe günü 10 Numaralı Duke'u altı istekada 9-1 yenen 2 Numaralı Oklahoma'ya karşı oynayacak.

Geçen sezonun Pac-12 birinci sınıf öğrencisi olan Woolery, Dünya Serisini ilk kez deneyimleyen büyük bir UCLA ikinci sınıf öğrencisinin bir parçası. Oyuncular Pazartesi günü geldiler ve medya röportajları ve tanıtım çekimlerinden geçtiler.

Takımın büyük sahnede ilerlemek için ekstra rehberliğe ihtiyacı olduğunu hisseden UCLA antrenörleri, oyuncuların ayarlamaları kendi başlarına yapmalarına izin vermek yerine, her vuruştan sonra oyuncuları sıkı gruplar halinde topladı. UCLA antrenörü Kelly Inouye-Perez, mesajların olumlu ve umut verici olmasına odaklandı.

“Size 1. oyunun her zaman en zoru olduğunu söyleyebilirim” dedi. “Gururluyum. Bir his yaşadık. Tecrübe kazandık. Yerleşmemiz lazım.”

UCLA turnuvaya en çok gol atan takım olarak girdi. Altıncı sırada yer alan Bruins, NCAA turnuva maçında 7,8 koşuyla sahaya liderlik ederken 0,395'e ulaştı. Ancak yalnızca kırmızı gömlekli son sınıf öğrencileri Maya Brady ve Jadelyn Allchin (sırasıyla UCLA ve Washington'da daha önce Dünya Serisi deneyimi olan) Alabama'dan Kayla Beaver'ı kadroda ilk iki kez mağlup edebildiler. Üçüncü turun sonunda Allchin'den gelen bir RBI single'ı UCLA'ya erken bir avantaj sağladı.

Woolery ilk vuruşunda toparlandı ve ikinci vuruşunda vuruş yaptı. 96 dakikalık hava durumu gecikmesini bekleyen binlerce taraftarın önünde oynayan ilk kaleci, “Anın bana gelmesine izin verdim.”

Altıncı atışta her iki kolunu da kaldırarak ilk kaleyi dönerken anın tadını çıkarmaktan mutluydu.

Woolery geniş bir sırıtışla, “Sanırım vurduktan sonra bayıldım” dedi.

Dünya Serisinin ilgi odağı olduğunu kabul eden Inouye-Perez, her iki genç atıcısının da oyuna girdiğinden emin olmak istedi. Birinci sınıf öğrencisi Kaitlyn Terry, dört atışlık bir başlangıçta dört tekli ve yürüyüşten vazgeçti. Öncü bir vuruştan vazgeçtikten sonra beşinci atışta çekildi.

İkinci sınıf öğrencisi Taylor Tinsley rahat bir şekilde içeri girdi ve çok geçmeden üsler yüklendi. Daha sonra Lauren Johnson'ı 3-0 geride bırakarak Alabamalı taraftarların ilk kale çizgisinde oturup “Üçüncü top! Üçüncü top!”

Tinsley utangaç bir gülümsemeyle çevre hakkında “Kesinlikle biraz, hatta çok fazlaydı” dedi. “Etrafınıza bakın ve orada kaç kişi olduğunu görün. Sonunda yerleştim, odak noktamı buldum ve oyunu oynadım.”

Tinsley, Johnson'ı dışarı çıkarmak için yüzeysel bir açılır pencereyi zorladı, ardından sağ saha oyuncusu Megan Grant, atışı bitirmek için ikinciden gol atmaya çalışan Kali Heivilin'i atmadan önce skoru eşitleyen Kenleigh Cahalan'a bir RBI single'ından vazgeçti.

UCLA yakalayıcısı Sharlize Palacios (sağda), Perşembe günü beşinci vuruşta Alabama'nın Kali Heivilin'ini evinde etiketliyor.

UCLA yakalayıcısı Sharlize Palacios (sağda), Perşembe günü beşinci vuruşta Alabama'nın Kali Heivilin'ini evinde etiketliyor.

(Brandon Wade / Associated Press)

Woolery, “Özellikle dış sahamız kelimenin tam anlamıyla gülünç” dedi. “Meg'in oyunu bulacağını biliyordum. … Sanırım bu bizim için de ivmeyi değiştirdi.”

Bu, UCLA'nın beşinci atışta veya daha sonra berabere kaldığı veya geride kaldığı yılın 12. galibiyetiydi. UCLA galibiyet serisini 14 maça çıkardı ve bu, ülkedeki en uzun aktif seri oldu. Bruins 27 Nisan'dan bu yana kaybetmedi.

Inouye-Perez, “Kazanmanın bir yolunu bulduk” dedi. “Oyunda işler ilerledikçe ayarlamalar yapma olanağına sahibiz. Bu, özellikle yılın bu zamanında yapmanız gerektiğini düşündüğüm bir şey.”