Jaime Jaquez Jr., UCLA’yı Arizona Eyaletini geçerek zafere taşıdı

doyoutravel

New member
UCLA’dan Jaime Jaquez Jr. kanatta top sürerken çok kısa bir an için bir açıklık gördü. Takım arkadaşı David Singleton tarafından yapılan bir ekran, potaya giden cazip bir yolu temizlemişti.

Hızlı bir patlama ile hızlanan Jaquez, havalanmaya başladı.

Üç Arizona Eyaleti savunucusu, çemberde Jaquez’e meydan okumaya cüret eden Desmond Cambridge Jr.

Kötü bir karar. Perşembe gecesi Jaquez’i kimse durduramadı.

Sağ elinde topla süzülen Jaquez, çaresiz defans oyuncusunun üzerine acımasız bir smaç attı.

Pauley Pavilion’daki kalabalığın uğultusu üzerine çökerken, Jaquez iniş yaptıktan sonra kendi sahasındaki son önemli olaylarından birinin tadını çıkarmak için bir an durakladı.

Bu, Jaquez’in maçtaki üçüncü vahşi smacıydı ve Bruins’in koçlarının Pac-12 Konferansı’nın normal sezon şampiyonasından çoktan korktukları hayal kırıklığına uğramayacağının bir başka işaretiydi.

Dördüncü sıradaki UCLA, Sun Devils’e karşı 79-61’lik bir zafere giden yolda, Jaquez’in son üniversite sezonunda konferansın en değerli oyuncu ödülü adaylığını sağlamlaştıran büyük bir tutku gösterdi.

UCLA guardı Jaylen Clark, Jaquez’in ilk yarıda attığı 26 sayının 19’unu atmasının ardından, “Bunu söylemeyeceğini biliyorum, ama ne demek istediğimi anladıysanız lanet olası ödülü hak ediyor,” dedi. “İnsanları değerlendiriyor, ribaund alıyor, defans yapıyor, topun önünde duruyor, çemberin üzerinden şutlara meydan okuyor, üç şekilde gol atıyor. Demek istediğim, en iyisini korudum ve o şimdiye kadar korumak zorunda kaldığım en zor kişi, yakın bile değil.

Arizona State forveti Warren Washington, sağda, ilk yarıda UCLA guardı Jaime Jaquez Jr.’ın önünde ateş ediyor.

(Ringo HW Chiu / Associated Press)

Oyun kurucu Tyger Campbell, “Gerçekler,” diye ekledi.

Jaquez’in son sayı barajı, Bruins’in (toplamda 26-4, 17-2 Pac-12), arka arkaya dokuzuncu galibiyetlerini kaydetmek için 10 sayı geride kaldıkları başka bir yavaş başlangıcın üstesinden gelmesine yardımcı oldu.

Campbell 18 sayı ekledi ve Clark 15 sayı ve 11 ribaund ile UCLA, Cumartesi günü sekizinci sıradaki Arizona’ya karşı mücadelesine giden NCAA turnuvasında 1 numara olmak için yarışırken kaldı.

Bruins teknik direktörü Mick Cronin, bir numaralı seri başı olma olasılığı sorulduğunda, “Bu konuya girmiyorum,” dedi. “Batıda olmak isterdim [Region]bilirsiniz ve ekibime hak ettikleri gibi davranılmasını istiyorum, bu konuda söyleyeceğim tek şey bu.

DJ Horne 13 sayı atarak Arizona’yı Cambridge’in 20 metrelik vuruşunda şaşkına çevirdikten beş gün sonra NCAA turnuvasını ayakta tutamayan Sun Devils’e (20-10, 11-8) liderlik etti.

Bruins, 24 hızlı hücum puanı da dahil olmak üzere sezonun en yüksek 19 top kaybına rağmen, 10.132 kişilik kalabalığa bol bol gol attı. Jaquez’de bunların hepsi varmış gibi görünüyordu.

İlk yarının çoğunda, UCLA’nın hücumu neredeyse tamamen küçük yıldız forvetinden oluşuyordu.

Jaquez, ikinci kaçış smacı için Amari Bailey’den bir çıkış pası aldığında, Jaquez sekiz atıştan altısını yaparken 15 sayı buldu; takımındaki diğer herkes 11 atıştan birini yaparken dört sayı için bir araya geldi.

Takım arkadaşları kenara çekilip yuvarlanmasını izlemekten memnundu.

Clark, “Herhangi bir basketbol türü oynarsanız, birinin bir, iki, üç, dört, beşi soyup bitene kadar devam etmeniz gerektiğini hissettiğim şeylerden sadece biri,” dedi Clark. “Ve yanmıyordu. Onun insanları tarttığını, etrafta oynadığını ve titrediğini gördüğümde, ‘Oh, şu anda başka bir seviyede’ dedim.”

Jaquez’in hücum repertuarı etkileyiciydi. Dört serbest atışa ek olarak bir geri püskürtme turnikesi, tek elli bir smaç, bir geri dönüş şutu, geçişte bir üç sayılık atış, suratına bir defans oyuncusu olan bir şut ve bir hızlı hücum turnikesi içeriyordu.

Bu smaçlar, Jaquez’in geçen sezon kendisini rahatsız eden ayak bileği sorunlarının dikiz aynasında olduğuna inanmasının bir sonucuydu.

UCLA guardı Jaylen Clark, Perşembe günü ikinci yarıda Arizona Eyaleti forveti Jamiya Neal'ın yanından geçiyor.

UCLA guardı Jaylen Clark, Perşembe günü ikinci yarıda Arizona Eyaleti forveti Jamiya Neal’ın yanından geçiyor.

(Ringo HW Chiu / Associated Press)

“Geçen sezondan sonra, ister ribaund ister smaç olsun, zıplama konusunda biraz TSSB yaşadım; Kendime gerçekten güvenmedim, ”dedi Jaquez.

“İşte bu yüzden hızlı hücumda pek çok kez erteliyordum çünkü aşağı inip bir şeyleri tekrar değiştireceğimden korkuyordum. Sonunda ‘F- it, sadece smaç atmaya çalışacağım’ dedim.

Akıllı karar. Bu gece onu kimse durduramadı.