J.Michael Sturdivant’ın UCLA’nın hücumuna etkisi hızla artıyor

doyoutravel

New member
İki gün sonra Melodie Sturdivant sesini yeni yeni kazanmaya başlamıştı. Rose Bowl sahasının yukarısındaki bir koltuktan çığlıklar atarak, oğlunun UCLA’daki ilk çıkışına neşeli bir müzik sunmuştu; her nefes kesen yakalamada ses telleri gerginleşiyordu.

Pazartesi akşamı Dallas’ın banliyösündeki evine döndükten sonra, “Sanırım gol attığı oyunda sesimi kaybettim” diye hatırladı.

J.Michael Sturdivant’ın Bruins’in sezon açılışının dördüncü çeyreğinin başlarında Coastal Carolina’ya karşı aldığı 62 yardalık skor, ailesindeki herkesi nefessiz bırakırken biraz nefes alma alanı sağladı.

Anın anlamına bir gönderme olarak, ağızlığını nadiren çıkaran geniş alıcı, uç bölgenin arka tarafında zıplarken kendi deyimiyle “çok fazla bip” sesi çıkardı.

J.Michael, “Etrafımda kimse yoktu” dedi, “ama bunların hiçbirine müdahale edilmediğime sevindim.”

Yıldızların rotaları kadar ağızlarını da çalıştırdıkları bilinen bir konumda, Sturdivant sessiz bir aykırılıktır. Topun kendisine verilmesini istiyor ancak bunu pek umursamıyor ve defansif arkalar ona gevezelik etmekte zorlanırsa genellikle yanıt vermiyor.

“Futbol çok alçakgönüllü bir oyundur” dedi, “bu yüzden ortalıkta övünerek ve kendini beğenmiş bir şekilde koşturursanız, o zaman alçakgönüllü olursunuz. Ve bunların hiçbirini kendi başınıza yapmıyorsunuz, bu yüzden her şeyi tek başınıza yapan kişi sizmişsiniz gibi davranmak tam anlamıyla delilik. Bu yüzden oyunda olan her şey için gerçekten minnettarım ve bunu gerçekleştirmemde bana yardımcı olan herkese minnettarım.”

California’dan 1,80 boyunda, 205 kiloluk transferin Westwood’a getirdiği nadir yetenek ve boyut karışımı göz önüne alındığında, belki de teşekkür etmesi gereken Bruins’tir.

Başlangıç için bir oyun kurucu bulma mücadelesi ikinci haftaya doğru sürerken, Dante Moore ve Ethan Garbers bu hafta sonu San Diego State’e karşı oynamayı bekliyorlardı; UCLA’nın alıcıda en iyi oyun kurucuyu bulduğu açık görünüyor.

Sturdivant’ın annesinin cumartesi gecesi gördükleri, ona tribünlerde etrafında toplanan diğer aile bireylerini hatırlattı. Uzun, ince bacaklar tarlada süzülüyor. Her şeyi yakalayan emin eller onun yoluna fırladı. Bu hız.

UCLA geniş alıcısı J.Michael Sturdivant’ın ailesi (soldan sağa): annesi Melodie, kız kardeşi Camille, babası Michael ve kız kardeşi Crystal.

(Sturdivant ailesinin izniyle)

Ah, o baş döndürücü hız.

Melodie gülerek “Bunun benden kaynaklandığını söyleyebilirim” dedi. “Kocam muhtemelen ikimizden de söylerdi ama J. benden söylerdi.”

Oğluna adını veren baba Michael şunu ekledi: “Tam olarak yavaş değildim.”

Ailede hiç kimse bu unvanı taşımadı. Michael, Virginia Tech’te Seattle Seahawks ile antrenman kampına giden geniş bir alıcıydı. Ablası Camille yetenekli bir dansçı ve Dallas Cowboys’un çaylak amigo kızıdır. Küçük kız kardeş Crystal bir lise kısa mesafe koşucusudur. Melodie, 1991’de Missouri Valley Konferansı’nın 400 metre şampiyonu olduktan sonra Bradley Üniversitesi Atletizm Onur Listesi’nde yer alıyor.

J.Michael atletik yetenekleri hakkında “Sanırım şanslıydım ve güzel bir karışım elde ettim” dedi.

Sturdivant’ın aile üyelerinden herhangi birinin arka bahçe yarışında onu yenmeye çalışması için iyi şanslar dileriz. Cumartesi günü mavi ve altın renginin bulanıklığı içinde, çaresiz savunma arkalarını geçerek ulusun bilincine doğru koştu. Kırmızı gömlekli ikinci sınıf öğrencisinin, ulusal çapta televizyonda yayınlanan bir maçta kariyer rekoru kıran 136 yardadaki beş yakalaması, bu sezon ailesinin maça getirdiği iki dev karton kafasının ötesinde nasıl sergilenebileceğini gösterdi.

Sturdivant, “Bir şekilde TSA’yı geçtiler ve uçağa binmeyi başardılar, bu yüzden çok güzeldi” dedi.

Doğum belgesinde Michael Anthony Sturdivant Jr. olduğu yazıyor.

Bu bir hata.

Annem ve babam tüm bunları bebek gelmeden hemen önce yaptıklarını düşünüyorlardı. Oğlunun kendi adını taşımasını ancak atletik başarısının yükünü taşımamasını isteyen Michael, Melodie’ye çocuğa J.Michael adını vermek istediğini, Jr.’ın kısaltması olan J. adını vermek istediğini söyledi. Melodie bunu bir takma ad olarak kastettiğini düşündü.

Doğum belgesi için gerekli evrakları doldurma zamanı geldiğinde Michael odadan çıktı ve Melodie “Michael Anthony Sturdivant Jr.” yazdı. Aynı süreç arkadaşlara ve aileye gönderilen doğum ilanıyla da tekrarlandı.

Bu duyurular geldiğinde Michael bir kez baktı ve karısına ismin yanlış olduğunu söyledi. dedi ki O yanılmıştı. İleri geri gidiş devam etti.

“’Evet, adının J.Michael Sturdivant olması gerekiyordu’ dedi,” dedi Melodie, “ve ben de ‘Hayır, ona bu şekilde hitap etmemiz gerektiğini söyledim, yani bu %100 benim hatamdı. .”

Öğretmenler derslerin ilk haftasında hâlâ ismi yanlış anlıyor ve yoklama sırasında gözlerin yuvarlanmasına neden oluyor. Düzeltildikten sonra onlar da herkes gibi ona J.Michael, J.Mike veya J. diyorlar.

Neyse ki başka bir isimle anılan Sturdivant da aynı derecede hızlıdır. Bir lise öğrencisi olan J.Michael, 100 metre koşusunda 10.39’luk derecesiyle koşmuştu. Bununla birlikte, Syracuse ve Denver Broncos’ta devre arası oynadıktan sonra hem kolej hem de profesyonel futbol şöhret listesine alınan büyük amcası Floyd Little’ın da dahil olduğu bir soyu olmasına rağmen, potansiyeli hakkında şüpheleri vardı.

Bu, Sturdivant’a mütevazi olmanın bağlantı kurmanın ve fırsatları en üst düzeye çıkarmanın en iyi yolu olduğunu öğreten ebeveynlerin, aynı zamanda zaman zaman oğullarının güvenini de desteklemek zorunda kaldıkları anlamına geliyordu.

J.Michael Sturdivant, amcası, eski Syracuse yıldızı ve Pro Football Hall of Fame üyesi Floyd Little'ın yanında duruyor.

J.Michael Sturdivant, tarihsiz bir fotoğrafta amcası, eski Syracuse yıldızı ve Pro Football Hall of Fame üyesi Floyd Little’ın yanında duruyor.

(Sturdivant ailesinin izniyle)

Büyük amcası ve babasının mezun olduğu okullarla eşleşen bir Syracuse-Virginia Tech maçından önce Sturdivant, oyuncuların büyüklüğüne hayretle baktı; sekizinci sınıf öğrencisi, asla boy ölçüşebileceğini düşünmemişti.

O zamanlar 5-10 yaşlarında bile olmayan Sturdivant, “Bir adam vardı, mankene benziyordu, çok büyüktü. 6-4, 6-5 olması gerekiyordu ve saldırıya uğradı ve ben de böyle adamlarla kolej futbolu oynamamın mümkün olmadığını düşündüm.

Michael oğluna sadece inanması gerektiğini söyledi, çeşitli oyuncuları işaret etti ve ona her birinden daha büyük ve daha hızlı olacağını söyledi.

“Olacak,” dedi Michael.

Sturdivant, lisenin ilk yılında 1,8 metrenin çok üzerinde filizlenmişti ve bu kehanetin gerçekleşebileceğini hissetmeye başlamıştı.

UCLA, Sturdivant’ın Teksas Flower Mound’daki Marcus Lisesi’nden çıkan ilk dört tercihi arasında yer aldı ancak COVID-19 salgını nedeniyle kampüsü hiç ziyaret etmedi.

Cal bu bağlılığını kazandı çünkü Berkeley’e gitmişti ve okulun güçlü akademisyenlerini ve üst düzey geniş alıcılar üretme geçmişini beğenmişti. Görünüşe göre Sturdivant, kendisini ilk sezonunda dört maçla sınırlayan bilek sakatlığının ardından iyileştikten sonra bu listeye katılabilir.

2022’de, 755 yarda boyunca 65 yakalamayla ülkenin birinci sınıf öğrencilerine liderlik etti ve Altın Ayılar ile oynayacağı son maçta Bruins’i 46 yarda touchdown ile yaktı.

Oyun kurucu ve hücum koordinatörlüğündeki değişim onun geleceğini yeniden değerlendirmesine neden oldu.

Michael, “Oturup bir karar vermemiz gerekiyordu” dedi. “Kör bir inançla mı gidiyorsunuz yoksa rahat edeceğinizi düşündüğünüz sağlam bir şey mi buluyorsunuz?”

Transfer portalına girdikten yaklaşık beş dakika sonra Sturdivant telefonuna cevap verdi. UCLA antrenörü Chip Kelly’ydi. Resmi bir ziyaret planlandı ve birkaç yıl önce listesinin üst sıralarında yer alan bir okul yeni varış noktası oldu.

Sturdivant, “Buranın benim için mükemmel bir yer olduğunu düşünüyorum” dedi ve şöyle devam etti: “Ve dünyaya nasıl bir oyuncu olabileceğimi gösterebilirim.”

Bahar antrenmanlarında etkileyen tek şey Sturdivant’ın hızı ve güçlü elleri değildi; karşılayıcı, Kelly’nin “NFL profesyonel zihniyeti” olarak tanımladığı şekilde koçları ve takım arkadaşlarını kazandı ve kendini geliştirmek için sürekli sorular sordu.

Sadece çok yüksek sesle değil.

Geniş alıcı Ryan Cragun, “J.Mike ile tanıştığınızda, ‘Ah, bu adam Pac-12’deki en iyi alıcılardan biri’ diye düşünmezsiniz” dedi.

Babasının öngördüğü gibi, o zaten birçok üst düzey üniversite oyuncusundan daha büyük ve daha hızlı. UCLA tarihinin önde gelen beş alıcısı arasında yalnızca 6-4’teki JJ Stokes daha uzundu.

Bruin olarak Sturdivant’ın ne kadar etkili olabileceğini göstermesi sadece bir maç aldı. Takımın 27-13 galibiyeti sırasında yakaladığı beş yakalamanın tamamı ilk düşüşlerle sonuçlandı; üçü üçüncü düşüşe dönüştü.

Ayak uyduramayan köşe savunma oyuncuları dudaklarını kilit altında tutmayı hatırlamak isteyebilir. Sturdivant’ın karşılık vereceği tek durum, aynı geveze defans oyuncusunu tekrar tekrar yakması olacaktır.

“Eğer kaba konuşuyorsam” dedi, “bu düz gerçeklerle olacak, üzerinde duracak hiçbir şeyimin olmadığı bir şeyle olmayacak.”

Kısık annesinin de bildiği gibi, genellikle öyle yapıyor.