J. Michael Sturdivant ve Kyle Ford UCLA’da anında etki yaratıyor

doyoutravel

New member
Bahar futbolu her ne kadar yanıltıcı olsa da ilk izlenimlerle ilgilidir. Yeni gelen birinci sınıf öğrencileri, transferler ve derinlik tablosunu tırmanmaya çalışan yedeklerin hepsi, gözleri kamaştırılmaktan başka hiçbir şey istemeyen koçların gözlerini kamaştırmak istiyor.

Bazen yeni oyuncuların tanıtıma ihtiyacı yoktur.

Alıcılar J. Michael Sturdivant ve Kyle Ford bu kategoriye giriyor. Geçen sezonun sonlarında UCLA’da oynayan Pac-12 okullarından transfer oldular.

Bruins antrenörü Chip Kelly, “Onların kim olduklarını ve nereden geldiklerini daha iyi anlamak yararlı olur” dedi.

Geçen sezon Cal’da 755 yarda boyunca 65 resepsiyon ve yedi gol atan Sturdivant’ın üç yıllık uygunluk süresi kaldı ancak rahatlıkla genç olarak adlandırılabilir. Babası aynı ismi Michael Sturdivant’ı paylaşıyor ve aile, Jr ile bitirmek yerine J ile devam etmeye karar verdi.

Sturdivant, “Biraz farklı olsun diye onu öne taşıdık” dedi.

Sonuç, örneğin M-Stu yerine J-Mike’ın takma adıdır. Bu hoşuna gidiyor. UCLA antrenörleri onun sahayı genişleten bir süratçi olduğunu düşünüyor.

Sturdivant, 25 Kasım’daki normal sezon finalinde Cal’in UCLA’ya 35-28 mağlup olduğu 70 yarda boyunca beş yakalama ve bir touchdown yaptı. Cal’in 4-8 sezonunun ardından oyun kurucu Jack Plummer Louisville’e transfer oldu ve Sturdivant Westwood’a doğru yola çıktı.

“Son karşılaşmamızda J-Mike’ı gördük. [regular-season] Geçen yılki maçta, bu yüzden onu görme ve ne tür bir alıcı olduğuna dair fikir edinme şansımız oldu,” dedi Kelly. “Sonra transfer portalı aracılığıyla müsait hale geldiğinde, çok fazla kaset üzerinde çalışmamıza gerek kalmadı çünkü onun kasetini maç öncesinde incelemiştik.”

Alıcı Kyle Ford, 2023 UCLA bahar futbol antrenmanı sırasında antrenman yapıyor.

(Sam Lazarus / UCLA Athletics’in izniyle)

Aynı şey, bir yıl önce Lincoln Riley’nin teknik direktör olması ve transfer portalında ziyafet çekmesinin ardından kendisini USC’de Maseratis’in ortasında bulan Ford için de geçerli. Ford, Truva atlarıyla geçirdiği dört yılın büyük bölümünde yaralanmalarla mücadele etti ve biraz şaşırtıcı bir şekilde daha iyi bir fırsat için şehrin öbür ucuna taşındı.

“Kyle’ın kim olduğunu açıkça biliyorduk çünkü Kyle Orange Lutheran’dan gelen yerel bir çocuktu. [High,]dedi Kelly. Onun bir oyuncu olarak kim olduğunu daha iyi anladık. Bu yardımcı oldu.”

6 fit 2, 220 poundluk iri yapılı bir alıcı olan Ford, USC’de yaralandı. 2021’de benzer sayılar yayınladıktan sonra 2022’de 365 yarda için 20 yakalama ve iki gol attı. Truva atlarının Kasım ayındaki 48-45 galibiyetinde UCLA’ya karşı, 73 yarda boyunca üç yakalama ve bir gol attı.

Ford, “Geçen yıl bu takımda birkaç kişiyi nasıl kullandıklarını gördüm” dedi. “Benim bulunduğum yer de dahil olmak üzere pek çok puan ortaya koydular. O yüzden bunu ilk elden izlemek, topu etrafa fırlatma şekilleri çok ilgi çekiciydi.”

Yarışmaya iki yıl kalan Ford, doğal olarak iddialı ve şimdiden liderlik rolünü üstlenmiş durumda. Salı günkü antrenmanda, hücum sırasında birden fazla defans oyuncusu tarafından tutulmaktan hoşlanmadı. Özellikle berbat bir oyunun ardından, savunmayı kenar çizgisine kadar takip etti ve bir antrenör onu uzaklaştırana kadar duygularını herkese açıkladı.

Geçen hafta, “Sanırım bu programa getirmeye çalıştığım şeylerden biri rekabet gücüdür ve sanırım ben de her zaman böyle oldum” dedi. “Bu oyunu her zaman böyle oynadım ve bunun herkesi daha iyi hale getirdiğini düşünüyorum. Bilirsin, abartıldığı noktalar var ama bazen bu noktalara ihtiyaç duyarsın. Bu da insanların önemsediğini gösteriyor.”

Ford ve Sturdivant kalabalık bir alıcı grubuna katılıyor. Kam Brown, Titus Mokiao-Atimalala, Logan Loya ve Josiah Norwood geçen sezon çok keyifli anlar yaşadı. Ancak yeni gelenlerin en fazla deneyimi getirmesi transfer portalının bir işlevidir.

Kelly, “Bu pozisyonda çok fazla genç oyuncumuz var, bu nedenle Power 5 seviyesinde çok sayıda kaliteli çekime sahip olan adamları işe almak gerçekten önemli” dedi. “Bu adamların ikisi de buraya geldikleri Ocak ayından beri muhteşemdi. Sezon dışında çalışma ahlakları var, nasıl antrenman yapacaklarını biliyorlar, onlardan ne istediğimizi biliyorlar.

“Bazen bir lise çocuğu için tüm bunlar yepyeni bir şeydir ve gözleri fal taşı gibi açılmış bir şekilde gelirler ve bunu anlamaya çalışırlar çünkü daha önce böyle bir şey yaşamamışlardır. [Ford and Sturdivant] İyi bir anlayışa sahiplerdi çünkü bunu başka bir yerde yaşamışlardı.”

Serbest yazar Anthony Gharib bu hikayeye katkıda bulundu.