İşte USC ve UCLA’nın Cumartesi günkü büyük maçlarını kazanmak için yapması gerekenler

doyoutravel

New member
Times kolej futbol yazarları Ben Bolch, Ryan Kartje, J. Brady McCollough ve Thuc Nhi Nguyen, 21 No.lu Notre Dame (5-2) ve 18. UCLA (4) ile 10 No.lu USC (6-0) öncesinde önemli soruları tartışıyor -1, 1-1 Pac-12) Cumartesi günü 15. Oregon Eyaleti (5-1, 2-1 Pac-12) maçlarında.

USC savunması konusunda ne kadar endişelenmeli ve herhangi bir hızlı düzeltme mevcut mu?

Kart:
Lincoln Riley, USC’nin savunmasının nereye gittiğine dair güven vermek için elinden geleni yaptı, ancak son üç maçla ilgili hiçbir şey Truva atlarının ileride iyi olacağına dair bir işaret vermiyor. USC’nin şu ana kadar karşılaştığı altı takımdan üçü, kolej futbolunda en düşük skoru alan gruplar arasında yer alıyor. Truva atlarının patlayıcı bir hücumla karşı karşıya olduğunu henüz görmedik ama yine de maç başına 421 yarda atarak ülke genelinde son 25 arasında yer aldılar. USC’nin şu ana kadar karşılaştığı en iyi oyun kurucu, Cumartesi gecesi 303 yarda ve beş gol atarak ikinciliği yakan Arizona’lı Noah Fifita olabilir.

Washington’dan Michael Penix Jr. ve Oregon’dan Bo Nix, her ikisi de kendi başlarına Heisman adayları, şu anda kıçlarını yalıyor olmalılar. Bu, USC’nin Kasım ayındaki büyük karşılaşmalardan önce bazı şeyleri çözemeyeceği anlamına gelmiyor. Solomon Byrd ve Jamil Muhammad’in pas atma ikilisi bir vahiy oldu ve Bear Alexander iç sahada dehşet yarattı. Ancak çevrede mücadele etmek gibi bazı sorunlar çözümsüz kalmaya devam ediyor. Şimdi ikincil patladı. İç saha oyuncuları yetersiz performans sergiliyor. 6-0’lık başlangıca rağmen bazı USC hayranlarının neden şimdiden yükselişe geçtiğini anlayabilirsiniz.

Nguyen: USC endişelenmeli mi? Evet. Çok endişe. Ancak sezonun son altı maçında takımların kim olduklarını gösterdiklerini ve bunu değiştirmek için yapılacak pek bir şey olmadığını düşünüyorum. USC, basit bir ekran geçişinde 80 yarda touchdown’dan vazgeçip iki müdahaleyi kaçıran ve bir sonraki oyunda büyük bir mağlubiyet mücadelesi veren takım olabilir. Hayranlar bundan nefret edecek. Umarım herkes her hafta en sevdiği stres giderme yöntemleri üzerinde çalışıyordur. Ancak belki de en iyi senaryo, Truva atlarının en azından büyük oyuna ihtiyaç duyulduğunda büyük oyunu üretebilmesidir. Arizona’ya karşı kura atışında birkaç kez öldürüldüler, ancak üçlü uzatmada iki sayılık dönüşüm girişimini durdurmaları gerektiğinde bunu başardılar. Ve sonuçta bunların hepsi bir kazanç olarak sayılır.

– McCollough: Savunmasını düzeltmeye adanması gereken bir offseasonun ardından USC, sezonun ortasında kendini ülke çapında toplam savunmada 109., sayı savunmasında ise 76. sırada buldu. Bu kesin bir başarısızlıktır; o kadar az sayıda USC taraftarı, Lincoln Riley’nin Alex Grinch’i sezon ortasında kovması konusunda herhangi bir sorun yaşayabilir, ancak böyle bir hareket geleneksel olarak son derece riskli olacaktır. Ancak USC’nin savunması, durumu yeni gören yeni bir koordinatörle Cumartesi günü Arizona’ya karşı oynadığından daha kötü oynayabilir mi? Grinch’in Truva atlarına sunduğu her şey pek geçerli değil. Riley, adamına karşı aceleci bir hareket yapmayacağı için USC’nin planını ve personelini düzeltmesi gerekecek. Savunma uzmanı değilim ama Truva atlarının yapabileceği en iyi şey planı basitleştirmek ve doğru yerde olma olasılığı en yüksek personeli seçmektir. USC oyuncularını izlediğimde, işlerinin ne olduğuna ve bunu her oyunda nasıl uygulayacaklarına dair pek fazla güven görmüyorum.

USC oyun kurucusu Caleb Williams, Arizona Wildcats defans oyuncusu Justin Flowe Cumartesi günü Kolezyum’a yaklaşırken atış yapmak için atlıyor.

(Gina Ferazzi / Haberler)

Altı maçın ardından USC’den beklentileriniz değişti mi?

Nguyen:
Sezona girerken Kolej Futbolu Playoff umutları vardı, ancak Notre Dame ve Oregon’daki yol maçlarını ve Washington’a ev sahipliği yapmayı içeren bir programla bu umutların gerçekten beklenti olduğuna inandığımı söyleyemem. Truva atlarının liderliği ele geçirmesi hiçbir zaman inandırıcı gelmemişti, ancak USC sezonun bu noktasında play-off’tan beklenenden daha da uzak görünüyor. Diğer Pac-12 takımlarının performansına bakınca Truva atlarının artık konferans şampiyonası maçına çıkıp çıkamayacağını merak ediyorum.

Kart: USC’nin savunmasını bir gecede düzeltmeyeceğini biliyordum ama Caleb Williams gibi nesiller boyu bir oyun kurucuyla belki de büyük planda bunun pek bir önemi olmazdı. Şey, ımmm… durumun böyle olduğundan pek emin değilim. USC hala 6-0 ve bu da önemli. Ancak savunmanın eninde sonunda USC’ye bir maça mal olacağını anlamak için “eğitimli bir göze” ihtiyacınız yok. Washington ve Oregon gibi takımlara karşı Williams bile onları kurtaramayacak. Hem Huskies hem de Ducks, USC dahil olmak üzere kolej futbolundaki diğer hücumlardan daha fazla yard toplayan ciddi play-off yarışmacılarıdır. Gelecek ay üst üste haftalarda Truva atlarıyla karşılaştıklarında 1000 yarda ve 100 puan elde edebilirler. Notre Dame ve Utah’ın yaklaşmasıyla USC bu kadar zarar görmeyebilir bile.

– McCollough: Play-off’a kalmak için USC’yi seçtim ve şimdi bunun gerçekleşmesini görmekte çok zorlanıyorum. Birincisi, ülke çapında kalabalık bir alandır. Georgia hiçbir yere gitmiyor. Big Ten, Michigan, Ohio State ve Penn State’ten en az bir takım alacak. Oklahoma ve Texas’ın potansiyel olarak bir play-off noktasıyla tekrar oynaması muhtemel. Florida Eyaleti, zorlu koşu için kendisini iyi konumlandırdı. Ve Cumartesi günü içlerinden birini tartışmada öne çıkaracak bir maçta oynayan Washington ve Oregon’dan bahsetmiyoruz bile. Sezona girerken 12-1’in USC’yi play-off’a taşıyacağını düşünmüştüm ama artık bundan emin değilim. Ve en önemlisi, Truva atlarının bu programda bir oyun kaybederek ilerleme yeteneğinden çok daha az eminim.

Beş maçın ardından UCLA’dan beklentileriniz değişti mi?

Bolch:
Hayır. Bruins’in Pac-12’de sürpriz bir takım olacağını ve Washington State’e karşı aldıkları geri dönüş zaferinin ardından yoluna devam edeceklerini tahmin etmiştim. Oyun kurucu Dante Moore, düzensiz bir hücum hattının arkasında öngörülebilir birinci sınıf mücadelelerine katlanırken, UCLA’nın savunması beklenenden daha iyi oldu ve bu takıma özel bir sezon şansı verdi. Bruins, Cumartesi günü Reser Stadyumu’nda zorlu bir ortamda Oregon Eyaletini yenebilirse, Pac-12 şampiyonluk yarışmacısı olarak varlıklarını inkar edilemez bir şekilde ilan edecekler.

UCLA oyuncuları, defans oyuncusu Oluwafemi Oladejo'nun Washington State'e karşı yaptığı müdahaleyi kutluyor.

UCLA oyuncuları, Cumartesi günü Rose Bowl’da Washington State’e karşı defans oyuncusu Oluwafemi Oladejo’nun müdahalesini kutluyor.

(Kyusung Gong / Associated Press)

Nguyen: Ben aradı ve bunu kanıtlayacak makbuzları var. UCLA, Washington Eyaleti’ni kilitleyerek savunmasının şaka olmadığını kanıtladı. Bruin hayranları sonunda beklediklerini elde etti. Hücum, birinci sınıftan bir oyun kurucuyla hızlanmakta zorlandı, ancak Bruins bu hafta sonu Corvallis’teki Oregon Eyaleti’ni geçebilirse, program onları şampiyonluk şansına hazırlayacak.

– McCollough: Ben’e selamlar, çünkü UCLA’nın Utah’a ve özellikle de Washington Eyaleti’ne karşı savunmasında gördüklerimi asla hayal edemezdim. Dante Moore birinci sınıf öğrencilerinin hatalarını düzeltip Chip Kelly’nin ilk beş savunmasına yardımcı olacak oyun planı yapmasına izin verirse dikkatli olun. Truva atları ve Bruins 18 Kasım’da karşılaştıklarında UCLA’nın daha eksiksiz bir takım olma ihtimalinin olduğunu söylemek çılgınca.

USC’nin Notre Dame’ı yenmek için ne yapması gerekiyor?

Nguyen:
İlk denemede birisiyle mücadele et. USC, Arizona Eyaleti’ne karşı 15, Colorado ve Arizona’ya karşı ise 17’şer mücadele kaçırdı. İster kötü tekniğin, ister kötü açıların, ister kötü zihniyetin birleşimi olsun, Truva atlarının savunmada bir şeyler yapabilmeleri için karşılaştıkları zorlukları çözmeleri gerekiyor.

Kart: Louisville, geçtiğimiz Cumartesi günü Notre Dame’a karşı kazandığı üzücü galibiyetin planını sundu: İrlandalı oyun kurucu Sam Hartman üzerinde baskı oluşmasıyla başlıyor. USC’nin pas atmasının Hartman’ı rahatsız etmesi çok önemli. Truva atlarının yıldız pas veren oyuncusunun geri tepme oyunundan da zarar gelmezdi. Williams, Arizona’ya karşı biraz keyifsiz görünüyordu ve o zirvede oynamadığı sürece USC buradan sonraki büyük maçları kazanmakta zorlanabilirdi.

– McCollough: Bu, Riley’nin antrenör kimliğine aykırıdır, ancak hücumda tempoyu biraz yavaşlatmanın ve MarShawn Lloyd’un öne çıkan geri koşusu ile topu daha fazla koşturmanın zararı olmaz. Basitçe söylemek gerekirse, USC’nin savunmasının sahada daha fazla değil daha az olması gerekiyor, böylece South Bend’de çetin bir mücadelenin geçeceği kesin olan dördüncü çeyrekte Truva atlarına gaz verilmeyecek.

UCLA’nın Oregon Eyaletini yenmek için ne yapması gerekiyor?

Bolch:
Bruins’in Corvallis’te 2015’ten bu yana ilk maçında galip gelebilmesi için iki zorunluluk var. Maç başına 205,5 yarda üreten bir Beavers yer oyununu makul bir şekilde kontrol altına almaları gerekiyor ve Moore iki maçlık pası kesip geri getirme serisini uzatamaz. bir gol. Moore istikrarlı ve nispeten hatasız bir oyun menajeri olabiliyorsa, UCLA’nın savunma ve koşu oyunu gerisini halledebilir.

– McCollough: Ben söyledi. Süslü bir şeye gerek yok. Kendinizi mağlup etmeyin, Carson Steele’i sahaya yerleştirin, savunmanızı işini yapacak şekilde iyi konumlara yerleştirin. Oregon Eyaletinin pas oyununda çok fazla ateş gücü yok, bu nedenle UCLA Beavers’ı üçüncü ve sonuncu sıraya koyabilirse Bruins’in sahadan daha sık çıkabilmesi gerekir.

USC ve UCLA’dan sizi en çok kim şaşırttı?

Kart:
MarShawn Lloyd’un bu kadar hızlı bir şekilde USC hücumunun önemli bir parçası haline geleceğini tahmin etmiyordum ama Williams dışında bu kadar büyük bir etki yaratan kimse yok. Lloyd, taşıma başına ortalama 7,75 yarda alıyor ve bunların neredeyse beşi temastan sonra geldi. Sadece alt edilmesi gereken bir yük değil, aynı zamanda beklenenden daha çevik, yön değiştirme veya defans oyuncularını savuştururken onları savuşturma becerisine de sahip. Koşu oyununa güvenmek Riley’ye doğal gelmeyebilir, ancak Lloyd yakın zamanların en iyi USC top taşıyıcılarından biri gibi göründüğü için, Williams’ın bu işi daha sık devretmesi belki de zarar vermez.

Nguyen: Brenden Rice’ın pas oyununda ortaya çıkışı Truva atları için çok büyük oldu. Caleb Williams çok fazla (hak ettiği) övgü aldı, ancak Rice oyun kurucusunu Arizona’ya karşı birkaç atışta kurtardı, yetersiz atılan pasa uyum sağladı ve bunu büyük bir kazanca dönüştürdü. Herkes, özel takımlarda büyük havai fişek gösterisi sağlayan beş yıldızlı Zachariah Branch’in de aralarında bulunduğu yeni bir birinci sınıf öğrencileri grubu için çok heyecanlıydı, ancak Rice’ın tutarlılığı, ülkedeki en verimli hücumlardan birinde yeterince önemsenmeyen bir varlık oldu.

UCLA'dan Kain Medrano, 23 Eylül'de Rice-Eccles Stadyumu'nda Utah'tan Nate Johnson'ı kovalıyor.

UCLA’dan Kain Medrano, 23 Eylül’de Rice-Eccles Stadyumu’nda Utah’tan Nate Johnson’ı kovalıyor.

(Chris Gardner / Getty Images)

Bolch: Defans oyuncusu Kain Medrano, beşinci sezonunda da oyununu yükseltmeye devam etti ve hücum stili ve oyun kuruculuğuyla kendisini NFL gözlemcilerinin radarına soktu. Beş maçtaki 3,5 mağlubiyetlik mücadelesi, önceki toplam kariyer toplamına uyuyor ve iki çuvalı, kariyerinin ilki. Dönüştürülmüş geniş alıcı, UCLA’nın savunmasını Pac-12’de belki de en korkulan savunma haline getiren bir avuç oyuncudan biri.

– McCollough: Medrano’dan daha iyi bir cevap bulmak için beynimi zorluyorum ve bunu başka kimseyi haklı çıkaramam. Bu UCLA savunmasını ve D’Anton Lynn’in savunma koordinatörü olduğu bir gecede bu hale gelen durumu izlediğinizde en çok dikkat çeken oyuncu o. Adam tam bir tehdit.