Ilane Fibleuil, UCLA’nın birinci sınıf öğrencisi sınıfına en son katıldı

doyoutravel

New member
UCLA, Perşembe günü, Fransa’dan çok imrenilen bir guard olan Ilane Fibleuil’in Instagram’da gelecek sezon Bruins için oynayacağını duyurmasıyla kanat derinliğini sağlamlaştırdı.

1.80 boyundaki adayın Gonzaga ve G League yerine UCLA’yı seçtiği düşünülürse, koç Mick Cronin için bu büyük bir başarı. Fibleuil her iki okulu da ziyaret etti ancak 247 Sports’a UCLA basketbolunu her zaman sevdiğini, büyük bir Russell Westbrook hayranı olarak büyüdüğünü ve Los Angeles’ta geçirdiği süre boyunca Bruin olma fikrine aşık olduğunu söyledi.

247 Sports’a konuşan Fibleuil, “Bu benim için gerçek olan bir rüya” dedi. “Ziyaretimi, şehri çok sevdim. Kampüs muhteşemdi. Orada harika insanlarla tanıştım ve bu yüzden diğer seçenekler yerine UCLA’yı seçmeme neden olan tek şey bu değil.”

Doğuştan yetenekli bir golcü ve aynı zamanda üst düzey bir savunma oyuncusu olan Fibleuil, guard Lazar Stefanovic’in Utah’tan transfer olacağını söylemesinden sonra bir haftadan kısa bir süre içinde Bruins’e bağlanan ikinci oyuncu oldu. Haziran’da 18 yaşına girecek olan Fibleuil, İspanya’dan 7 fit 3’lük bir pivot olan Aday Mara’yı da takip eden UCLA ile büyüyebilecek dört kişilik birinci sınıf sınıfının bir parçası olacak.

Şu an itibariyle, 247 Sports tarafından ülkede 13. sırada yer alan sınıf, Fibleuil’e ek olarak şutör guard Sebastian Mack ve güçlü forvetler Devin Williams ve Brandon Wiliams’ı (ilişki yok) içeriyor. Fibleuil, geçen sezondan önce İtalyan guard Abramo Canka’nın gelmesinin ardından Cronin yönetiminde Bruins’e katılan ikinci uluslararası oyuncu olacak.

Fibleuil, Pole France kulüp takımının en skorer ikinci oyuncusu. Daha önce geçen yaz FIBA Dünya Kupası’nda Fransa’nın 17 yaş altı takımı için oynamış ve üçüncü sırada bitirmesine yardımcı olmuştu.

UCLA, pivot Adem Bona ve gardiyanlar Jaylen Clark ve Amari Bailey’nin durumu belirsizken üç adede kadar burs daha alabilirdi. Bona (omuz) ve Clark (bacaklarının alt kısmı) NBA şanslarını zorlaştırabilecek sakatlıklardan kurtuluyorlar ve Bailey gelecek sezon için niyetini açıklamadı.