Eski UCLA ve NBA oyuncusu Drew Gordon, 33 yaşında kazada hayatını kaybetti

doyoutravel

New member
Yetkililere göre, Philadelphia 76ers'ta forma giyen eski UCLA ve New Mexico oyuncusu Drew Gordon, perşembe günü Portland, Oregon'da üç tekerlekli bir araçla yaptığı kazada hayatını kaybetti. 33 yaşındaydı.

Clackamas İlçesi Şerif Ofisi Cuma günü yaptığı açıklamada, San Jose'de büyüyen ve Başpiskopos Mitty Lisesi'nde McDonald's All-American'ı olan Gordon'un, Clackamas İlçesi, South Stevens Yolu yakınındaki South Springwater Yolu üzerinde iki araçlı bir kazaya karıştığını söyledi. haber bülteni. Milletvekilleri saat 13.00'ten kısa bir süre sonra gönderildi

Şerif Ofisi, Oregon Şehri sakini Gordon'un Vanderhall Carmel üç tekerlekli otomobilin sürücüsü olduğunu söyledi. Olay yerinde hayatını kaybetti. Diğer araç bir GMC Sierra pikabıydı; Şerif Ofisi'ne göre, şoförü Oregon Şehrinden Rodrigo Navarro Quinor ve bir yolcu, hayati tehlikesi olmayan yaralanmalarla hastaneye kaldırıldı.

Şerif Ofisi, ön soruşturmada Gordon'un aracının orta çizgiyi aştığını ve diğer araçla çarpıştığını gösterdiğini ve bu bozukluğun şu anda bir faktör gibi görünmediğini söyledi. Kazayla ilgili soruşturma halen sürüyor.

Gordon, NBA'in G Ligi'nde ve yurtdışındaki birçok ligde görev aldığı profesyonel kariyerinden önce Bruins ve Lobos'ta ikişer sezon oynadı.

Küçük kardeşi Aaron Gordon, Denver Nuggets'ın ilk forveti. Drew Gordon bu sezon Nuggets'ın birçok maçına katıldı.

Nuggets Perşembe gecesi X'te “Drew bu dünyayı terk etmek için çok gençti ama mirası üç güzel çocuğu ve tüm sevdikleriyle yaşayacak” dedi. Bu son derece zor dönemde kalplerimiz Aaron ve Gordon ailesiyle birlikte.”

2008-09 sezonunda UCLA'de birinci sınıf öğrencisi olan 1,80 boyundaki Gordon, yedek kulübesinde çıktığı 34 maçta 3,6 sayı ve 3,4 ribaund ortalamaları yakalamıştı. İkinci sezonunun ilk altı maçında Bruins'in başlangıç pivotuydu (maç başına 11,2 sayı, 5,3 ribaund ve iki blok ortalamaları ile), sonra da dönemin antrenörü Ben Howland ile tartıştıktan sonra karşılıklı anlaşmayla programdan aniden ayrıldı.

UCLA erkek basketbol programı Perşembe gecesi X'te “33 yaşında vefat eden eski UCLA forveti Drew Gordon'un ailesine ve arkadaşlarına en derin taziyelerimizi sunuyoruz” dedi.

33 yaşında vefat eden eski UCLA forveti 𝐃𝐫𝐞𝐰 𝐆𝐨𝐫𝐝𝐨𝐧'nin ailesine ve dostlarına en derin taziyelerimizi sunuyoruz. pic.twitter.com/RrwKQCgp8D

— UCLA Erkek Basketbol (@UCLAMBB) 31 Mayıs 2024
Gordon, New Mexico'ya transfer oldu ve Lobos'ta forma giydi; 61 maçın 53'ünde ilk beşte yer aldı ve iki sezonda 13.4 sayı ve 10.8 ribaund ortalamaları yakaladı.

O zamanlar son sınıf öğrencisi olan Gordon, Kasım 2011'de Haberler'a şöyle demişti: “Daha iyi bir yerdeyim.” “UCLA'daki takım arkadaşlarımı seviyordum; Buradaki takım arkadaşlarımı seviyorum ve burada oynamayı seviyorum. [coach] Steve Alford, yaşayabileceğim en iyi deneyimlerden biri.”

New Mexico erkek basketbol programı Perşembe gecesi X'te şunları yayınladı: “Drew Gordon'un vefatından dolayı kalbimiz kırıldı. İki kez tüm konferanslarda forvet olarak yer alan oyuncu, 2012 Mountain West şampiyonluğuna ulaşmamıza yardımcı oldu.”

Gordon üniversiteden ayrıldı ancak Cuma sabahı Gordon'un ailesine ve arkadaşlarına başsağlığı dileyen 76ers organizasyonuna katıldı.

Gordon, 2014-15 sezonunda 76ers'la dokuz maça çıktı ve maç başına 7,9 dakikada 1,9 sayı ve iki ribaund ortalamaları yakaladı. Organizasyonun G League takımı Delaware Blue Coats ile çıktığı 41 maçta, maç başına 32.9 dakikada 13 sayı ve 10.6 ribaund ortalamaları yakaladı.

Gordon ayrıca 2018-19 sezonunda Brooklyn Nets G League üyesi Long Island'da 35 maça çıktı ve maç başına 16,1 dakikada 7,3 sayı ve 6,7 ribaund ortalamaları yakaladı.

Blue Coats'ta Gordon'la oynayan Gideon Gamble, X'te şöyle bir paylaşımda bulundu: “Drew Gordon benim oda arkadaşımdı, sahip olduğum en iyi takım arkadaşlarından biriydi ve ömür boyu ağabeyimdi.” aktiftim ve ne zaman iyi oyunlar oynasam benim için heyecanlanırdı. Harika ailesi, Anne-Babası ve Karısı bana aileden biri gibi davrandı. Benim [heart] onlara çıkıyor.”

Drew Gordon benim oda arkadaşımdı, sahip olduğum en iyi takım arkadaşlarından biriydi ve ömür boyu ağabeyimdi. Aktif olmadığım zamanlarda beni cesaretlendirdi ve iyi oyunlar oynadığımda benim için heyecanlandı. Harika ailesi, Anne-Babası ve Karısı bana aileden biri gibi davrandı.
❤
'im onlara gidiyor
🙏🏽

— Gideon Gamble (@giddygams) 31 Mayıs 2024
Gordon'un basketbol kariyeri onu dünyanın dört bir yanına götürdü ve İtalya ve Rusya'daki All-Star yarışlarını da içeriyordu. 2022'nin başlarında Rusya Ukrayna'yı işgal ettiğinde BC Budivelnyk Kiev'de oynuyordu. 2022 ESPN Andscape makalesine göre Gordon, eşi Angela ve o zamanlar aralarında 3 yaşındaki Zayne ve 3 aylık Brody'nin de bulunduğu ailesiyle birlikte Denver'da erkek kardeşi ve onların yanında yaşamak üzere bölgeyi terk etti. ebeveynler.

Gordon, “Ben ve ailem kelimenin tam anlamıyla dünyayı dolaşabildik ve ister Rusya'nın, ister Türkiye'nin, ister Fransa, Yunanistan'ın büyük şehirlerinden biri olsun, çoğu insanın göremeyeceği şeyleri görmeyi başardık, adını siz koyun” dedi. ESPN Andscape'e söyledi. “Gidip o kültürün ve yaşam tarzının bir parçası olmayı başardık.”