Eski fedai Jake Knapp, merhum büyükbabasını Masters'a taşıyarak onurlandırdı

doyoutravel

New member
Bir zamanlar Costa Mesa'da bar fedaisi olan Jake Knapp iki kısaltmayla yaşıyor; biri bu günlerde ne kadar iyi durumda olduğunu hatırlatıyor, diğeri ise kelimenin tam anlamıyla kolunun altında taşıdığı son derece kişisel bir işaret.

UCLA ve Costa Mesa'daki Estancia Lisesi'nden gelen PGA Tour çaylağı, kariyerinin dokuzuncu başlangıcını Pazar günü Puerto Vallarta yakınlarındaki Mexico Open'da kazandı, evine 1.458 milyon dolar kazandı, FedEx Cup sıralamasında ilk 10'a girdi ve Masters'a davet edildi. PGA Şampiyonası ve kalan beş 20 milyon dolarlık imza etkinliği.

Yani evet, o “rüyayı yaşıyor” X'te @KnappTime_LTD tanıtıcısı (eski adıyla Twitter) referanslar. Diğer kısaltma ise 265 (-19) skoruna giden yolda her vuruşta görülebiliyordu: Kolunda Nisan ayında 85 yaşında ölen büyükbabası Gordon Sydney Frederick Bowley'nin kısaltması olan GSFB harfleri vardı.

29 yaşındaki Knapp hâlâ her turdan sonra ona kısa mesaj gönderiyor ve Tur'da başarılı olmak Bowley'nin aşıladığı ve torununun gerçekleştirdiği bir hayaldi.

Knapp, 18'de eşit sayıya ulaştıktan sonra sahanın dışında yürürken gökyüzünü işaret etti ve “Baba, teşekkür ederim” dedi.

Knapp ayrıca gününe büyükbabasıyla konuşarak başladı.

Knapp turdan sonra şunları söyledi: “Bu sabah onunla biraz sohbet ettim ve o gün hakkında konuştum ve keşke burada olup bu günü izleyip deneyimleyebilseydi.” dedi. “Kendimi üzdüğümde veya sinirlendiğimde kafama vurup 'İşe koyul' diyen adamlardan biri.”

Knapp final turuna dört atışlık bir farkla başladı ancak inatçı bir sürücünün rahatsız ettiği ilk yedi çukurda yarışı kaybetti. Sadece iki fairway'e ulaştı; son 40 yıldaki PGA Tour galibi tarafından final turunda en az sayı bu oldu. golf istatistikçisi Justin Ray. Ancak Knapp, 14'te birdie ile Finlandiyalı Sami Valimaki'nin iki vuruşunun önüne geçti ve kısa oyunu onun liderliği korumasına yardımcı oldu.

Jake Knapp, Meksika Açık'ın son turunda 11. deliğe çıkıyor.

(Fernando Llano / Associated Press)

Knapp, birkaç yıl önce Costa Mesa'daki bir su birikintisinde fedai olarak çalıştığı dokuz ay boyunca dayanıklılığı öğrendi.

San Diego Union-Tribune'a “Çoğunlukla sarhoş ve aptal insanlardı” dedi. “Evet, her gece kavgalar oluyordu.”

Bir ay önce Torrey Pines'da düzenlenen Farmers Insurance Open'daki düşük maaşlı, yüksek stresli işini düşündü ve fedai işinden mümkün olan en kısa sürede kurtulduğunu vurguladı. O haftayı üçüncü olarak bitirerek 477.000$'ı alarak Tur'da Pazar gününe kadarki en iyi bitirişini elde etti.

“Sadece bir hız tümseğiydi [of a job]dedi. “Sanırım bunun benim potansiyelim olduğunu her zaman biliyordum.”

Knapp, PGA Tur kartı kazanana kadar Kanada turunda dört sezon ve Korn Feribot Turunda iki sezon geçirdi.

“Kariyerime bir bütün olarak bakarsam, her zaman ilk atlayışta zorlanırım” dedi. “Artık ayaklarımın altımda olduğunu hissediyorum, kendimi ve ne yaptığımı biliyorum, doğru zamanmış gibi geliyor.”

PGA TOUR'da ilk zaferi — tam bir aile galerisinin ona tezahürat yapmasıyla.

Nasıl @KnappTime_LTD işi Meksika'da hallettim
⬇

— PGA TOUR (@PGATOUR) 26 Şubat 2024
Knapp'ın ailesi hafta sonu Costa Mesa'da bir nöbet partisi düzenledi ve kız arkadaşı Makena White, final turunu yakalamak için Puerto Vallarta'ya uçarak onu şaşırttı.

Aile aklındaydı. “Rüyayı yaşamak” cümlesi kendisi ve UC Irvine ve Orange Coast College'da golf oynayan ağabeyi Ryan tarafından tekrarlanan bir şey. Ve Knapp, PGA Tour'a giderken iyi oynadığında büyükbabalarının yüzünde eskimiş bir ifade vardı.

Knapp, “'Kazanan, kazanan, tavuk yemeği' onun tercihiydi” dedi. “Ve, 'Eve döndüğümüzde purolar benden.'”