Eski Bears'ın en iyi oyuncusu Cade McNown, Caleb Williams'a tüyo veriyor

doyoutravel

New member
Yirmi beş yıl önce, UCLA oyun kurucu Cade McNown Chicago Bears tarafından genel klasmanda 12. seçildi Ve 1999 ve 2000 sezonlarını geçirdi onlarla. Daha sonra Miami Dolphins ve San Francisco 49ers'ın yedek oyuncusu oldu. Chicago'da öğrendikleri hakkında Times NFL yazarı Sam Farmer ile konuştu.

Perşembe günü Ayılar şunu yaptı: USC oyun kurucu Caleb Williams bu yılın draftında 1 numara.

Caleb Williams'ın önünde pek çok fırsat ve pek çok zorluk var. Aradan 25 yıl geçmesine rağmen o dönemlere dair anılarım hala canlı.

Caleb and Bears hayranları için bunun iyi ve kötü yanı, oyun kurucular ve Chicago söz konusu olduğunda uzun bir gözyaşı dizisinin olması ve bu, gidişatı değiştirmek için başka bir şans.

Caleb'le konuşuyor olsaydım, ki umarım bir noktada konuşurum, şöyle derdim: “Dinle, yaptıklarına ve insanların söylediklerine göre askere alınıyorsun. düşünmek NFL'de yapabilirsiniz ancak NFL'de yaptıklarınıza bağlı değildir. Gerçekten önemli olan bu.”

Cade McNown, New York'taki Madison Square Garden'da 1999 NFL seçmeleri sırasında yeni Chicago Bears formasını tutuyor. 12. sıradan seçilmişti.

(Ezra Shaw / Getty Images)

Bir profesyonel olarak, işe girmek için gerçekten para kazanması gereken biri olarak itibarınızı gün be gün, hafta hafta, ay ay ve yıl boyunca inşa etmelisiniz. Her ne kadar size “Sen busun, busun ve diğerisin” deseler de bunu gerçekten kazanmanız gerekiyor. Aksi halde her şeyi elinizden alırlar.

Bu yüksek beklentileri karşılayamadım ama bu süreçte çok şey öğrendim.

22 yaşında bir çocukla konuşmak her zaman kolay değildir, özellikle de bir anda şöhretin yanı sıra parası da olan biriyle, ama geri dönüp o genç benimle konuşsaydım, işte paylaşacağım bazı dersler:

Satın alabileceğiniz şeylere değil, futbola odaklanın. Daha sonra bunun için her zaman zaman olacaktır.

Ben içeri girdiğimde, ilk defa birbirine sürtecek iki kuruşun vardı. Hemen bir şeyler satın almak için biraz zaman harcamaya başlarsınız. Caleb'in mali durumu farklı. USC'de para kazandı. Umarım bunların çoğu sisteminden çıkmıştır.

Herkese şunu derdim: “Takım arkadaşlarınızla bağlantı kurmak, egzersiz yapmak, film okumak dışında vakit geçirmeyin. Ev satın almak, ev döşemek veya buna benzer şeyler almak için zaman harcamayın.”

Yarın kimseye söz verilmedi. Gelecek olarak tasarlandınız diye, şimdiyi yaşamak zorundasınız. Sakatlık olsun, düşük performans olsun, belki de işler yolunda gitmeyebilir, gelecek anında elinizden alınabilir. Gerçek bir profesyonel olmaya odaklanmalısınız ve bunu sekiz, 10, 12, 15 yıldır yapan diğer adamlara bakmalısınız. Ne yaptıklarını gözlemleyin ve onları taklit etmeye çalışın.

Radarın altında kalmaya çalışın.

Küstah olmaktan hoşlanan insanlar bunu yapmaya devam edecekler. Ancak seçenek sunulsaydı, sade ve çalışkan biri olmayı, kafasını öne eğmiş ve tamamen futbol oynamaya odaklanmış biri olmayı seçerdim. Bu kadar. Geriye kalan her şey kendi başının çaresine bakacaktır.

Diğer yolu seçen adamlar, eğer iyi oynarlarsa, bu yanlarına kâr kalacak ve herkes onu sevecek. Ama Tanrım, işler ters gittiği anda dikkatli ol. İşte yığılma başlıyor.

Radarın altında kalma yaklaşımını sürdürürseniz – bunun bir takım sporu olduğunu ve takımı desteklemek için orada olduğunuzu unutmayın – çok daha uzun bir tasma elde edersiniz. İnsanlar başarısız olmanızı istemek yerine başarılı olmanızı istiyor, böylece birikebilirler.

Serinin anahtarları sizde olabilir, ancak bunlar yalnızca size ödünç verilmiştir.

Farkına varmadığım şey, Bears için oynadığınızda, bunun Chicago'nun takımı olduğuydu. Taraftarlar çoğu NFL kulübünden daha fazla bu takımın sahibidir. Bu nedenle siz Chicago'nun malısınız. Yani insanlar gelip sırtınıza tokat atıyor, sizin gibi uzay istilacılarına inanamazsınız. Hepsi çok iyi niyetle. Ama sanki, sen için oynuyorsun onların 60 yıldır izledikleri takım.

Caleb Williams, Chicago Bears tarafından NFL draftının ilk seçimiyle seçildikten sonra şapka çıkarıyor.

Caleb Williams, Chicago Bears tarafından NFL draftının ilk seçimiyle seçildikten sonra şapka çıkarıyor.

(Jeff Roberson / Associated Press)

Bu şeyleri yerler, uyurlar ve nefes alırlar. Buna doyamıyorlar. Ve artık onların takımındasın. İçeri girmenin farkına varsan iyi olur. Bu çok farklı.

Perspektif: Bu bizim ekibimiz. Şu anda size ödünç verilmiştir. Yerinizi hak etmelisiniz çünkü şu anda bir müdahalecisiniz. Ancak performans sergilerseniz ve başarıyı yakalarsanız, artık masada bir koltuğunuz var. O zamana kadar bunu kanıtlamak zorundasın.

Mikroskop altında olduğunuzu daima unutmayın.

Bears'ta oynadığımda yaptığım küçük bir şey büyük bir sorun haline geldi. Şapkamı ters taktım. Birdenbire Jim McMahon'la karşılaştırılmaya başladım – ve soyadımın da “Mc” ile başlamasının da bir faydası olmadı.

Jim McMahon'un Super Bowl kazanan Bears'ın oyun kurucusu olarak yapabildiklerine inanılmaz derecede saygı duyuyorum ama o ve ben bundan daha farklı olamazdık. Ancak bu, insanların doğrudan oraya gitmesini ve bu karşılaştırmaları yapmasını engellemedi.

Bu benim için tamamen kasıtsız bir şeydi ama bir anda tüm karşılaştırmalar ve konuşmalar beni ve McMahon'u birbirine bağlamaya başladı. Ayılar'da oynadığımda bir damla bile alkol içmedim. Muhtemelen 25 ya da 26 yaşıma kadar bir kadeh şarap içtiğimi sanmıyorum. Jim McMahon çalarken çılgın bir adamdı.

İnsanların söylediklerine takılıp kalmayın ama tamamen göz ardı da etmeyin.

Geriye dönüp baktığımda, keşke insanların görüşlerine daha fazla dikkat etseydim çünkü bu, medyayı görmezden gelmek yerine birkaç şey hakkında ve insanlarla nasıl başa çıktığım konusunda bilgi sahibi olurdu.

Bu konuda erken eğitildim: “Hepsini görmezden gelin.” Bu en kolay yol. Ancak gerçek şu ki, ne söylendiğini bilebilecek, bunun sizi olumsuz yönde etkilemesine izin vermeyecek, ancak işlerin nereye gittiğini bilecek şekilde yönetebilecek kadar güçlü olmanız gerekir.

Bu tür şeylerin bazılarını okuyabilecek kadar güçlü ve kendinize güveniyorsanız, insanların sizi nasıl algıladığını anlıyorsanız, o zaman bununla nasıl daha iyi başa çıkacağınızı bilirsiniz.

Her şeyin tarihini kucaklayın.

1985 Bears'da “30'a 30″u izlemiştim. Caleb için bunu görmek gerekli olmalı.

Yeni bir şeye girdiğinizde tarihi, bağlamı ve içine girdiğiniz şeyi anlamanız gerektiğine inanıyorum. Üniversitede tarih bölümü okuyordum. Neye bulaştığınızı ne kadar çok anlarsanız, bu durumu yönetme şansınızın o kadar artacağına inanıyorum.

Günün sonunda önemli olan sahada ne yaptığınıza bağlı.

Keyfini çıkart. Artık NFL'deki en köklü serilerden birinin parçasısınız. Özel bir yerdesin.