Eric Bieniemy'nin UCLA hücumunu yeniden icat etme planları

doyoutravel

New member
Antrenman sırasında Eric Bieniemy'yi takip etmek, sahayı taramayı gerektirmiyor. Tek yapmanız gereken dinlemek.

“Eğer… snap sayısını bilmiyorsan!” UCLA'nın hücum koordinatörü Perşembe sabahı bir grup yedek oyuncuya bağırdı ve birkaç seçme kelime ekledi: “Çekilin… sahadan!”

Daha sonra hücum hattı istediği kadar fiziksel olmayınca Bieniemy yeniden harekete geçti.

“Şapka üstüne şapka koy, hadi top oynayalım!” O bağırdı.

Başarılı olsa da başarısız olsa da, Bruins'in hücumu, UCLA'ya yeni gelen bazı birinci sınıf öğrencileri doğmadan önce Karl Dorrell yönetimi altında üç sezon boyunca takımın geri koşu koçu ve işe alım koordinatörü olarak görev yaptıktan sonra eski evine geri dönen yeni patronunun yönetimi altında sessizce ilerlemeyecek.

Bieniemy, son yirmi yılın çoğunu NFL'de geçirdikten sonra, yeni UCLA koçu DeShaun Foster'ın kadrosuna katılma olasılığı hakkında bilgi vermesinin ardından üniversite maçına dönmeye karar verdiğini söyledi. Satış noktaları arasında çok sevdiği bir okula dönmek ve Foster'ın Tustin Lisesi'nde savunmaları aşmasını izlediğinden beri hayran olduğu bir koçla birlikte çalışmak vardı.

Colorado'da ve NFL'de oynamaya başlamadan önce Bishop Amat Lisesi'nde koşucu olarak rol alan Bieniemy, “Bunun çok büyük bir şey olduğunu, benim çıkmamı isteyeceğini düşündüm” dedi ve “Ben de onun üzerine atlamak istedim” dedi. fırsatı yakalayın ve gelin ve DeShaun'un programı vizyonunun olmasını istediği şekilde oluşturmasına yardım edin.

Bieniemy Batı Yakası hücumunun ne olmasını istiyor?

Birini diğerine tercih etmesi durumunda, açıklama yapmadan çeşitli koşu ve pas oyunlarını içereceğini söyledi. UCLA'nın 31 Ağustos'ta Hawaii'ye karşı yapacağı sezon açılışında açıklayacağı her şey, tüm hücum ekibinin ve Foster'ın katkılarıyla işbirlikçi bir çaba olacak.

Bieniemy, “Her şey söylendiğinde ve yapıldığında bu bizim suçumuz, sadece benim tasarladığım bir şey değil” dedi. “Evet, tonlarca fikrim var, tonlarca oyunum var ama bunun bizim olmasını istiyorum, biz yeni bir koç ekibiyiz, bu yüzden bunu birlikte inşa etmeliyiz.”

UCLA yardımcı baş antrenörü ve hücum koordinatörü Eric Bieniemy bahar antrenmanı sırasında gülümsüyor.

(Ross Turteltaub / UCLA Atletizm)

Bruins, Jim Mora döneminin sonlarından bu yana ilk kez bir bek kullanacak ve Perşembe günü bu pozisyonda işin büyük kısmını Anthony Adkins üstlenecek. Bir noktada Adkins arka sahadan güzel bir yakalama yaptı ve defans oyuncularının arasından geçerek yoluna devam etti.

Bieniemy, hücumunun “büyük bir kısmını” baharın sonuna kadar tamamlamayı planladığını, üç haftalık antrenmandan ikisini yeni oyunlar sahneye koymak ve üçüncüsünü ise inceleme olarak kullanmak için yaptığını söyledi. Oyuncular Perşembe günü tanıtılan bazı konseptleri sindirmekte zorlandılar, oyun kurucular ve karşılayıcılar fena halde uyumsuzdu. Hücumun snap'ler arasında genellikle 45 saniye veya daha fazla sürmesi nedeniyle tempo da düştü.

Bieniemy, “Herkes dışarı çıkıp yapmaları gerekeni yapma konusunda biraz tereddütlüydü ama sorun değil, bu öğrenme sürecinin bir parçası” dedi. “Şimdi sadece nasıl daha hızlı oynayacağımızı bulmamız gerekiyor, aynı zamanda bunu sindirdiğimizden ve bunun üzerinde birlikte çalışarak zaman harcadığımızdan emin olmalıyız, böylece buraya gelip yapılması gerekeni yapabiliriz.”

Önümüzdeki birkaç hafta, Bieniemy'nin yapmak istediği şeye en iyi nasıl uyum sağlayacaklarını değerlendirmek için oyuncuları değerlendirmekle geçecek. Sadece üç antrenmandan sonra kesin bir karar vermenin eşiğinde değil.

Bieniemy, “Bazılarının iyileri de oldu, bazılarının kötüleri de oldu, bazılarının çirkinleri de oldu,” dedi Bieniemy, “ama dediğim gibi henüz erken. Dışarı çıkıp dünyayı ateşe vermemizi beklemiyorum. Yapmamızı istediğim şey, her şeyden önce devam etmemiz, tutarlı davranışları nasıl kayda geçireceğimizi öğrenmemiz. Tutarlı davranışları nasıl kayda geçireceğimizi öğrendiğimizde, geri kalan her şey kendi kendine hallolacaktır.

10. doğum gününden kısa bir süre sonra Hollywood'a taşınan ve daha sonra West Covina'ya taşınan New Orleans yerlisi Bieniemy, ilk koçluk duraklarından birine dönüşü içeren bir eve dönüş hakkında konuşurken sürekli gülümsedi.

Ağustos ayında 55 yaşına girecek olan Bieniemy, hâlâ parıldayan Wasserman Futbol Merkezi'ne doğru ilerlemeden önce, “Bu harika bir duygu, hiçbir fikriniz yok” dedi. “Yani şu tesise bir bakın. Bu tesis burada değildi. … Eve dönmek güzel bir duygu. UCLA'dan daha iyi bir yer seçemezsiniz.”

Bu duyguları yüksek sesle duyuruyor. Tek yapmanız gereken dinlemek.

Geniş alıcı Logan Loya, Bieniemy için “Kesinlikle çok meşgul” dedi. “Bu sadece enerji seviyesi ve onunla eşleşmenizi sağlıyor, bu yüzden harika.”