Enerjik bir UCLA, Washington'a karşı kazandığı zaferle galibiyet sütununa geri dönüyor

doyoutravel

New member
Mick Cronin, UCLA'ya başladığı günden itibaren eğlenceli WIN'i hecelediğini söyledi.

Son iki ayda, bir yenilgi birbirini takip ederken, ekibi SEfaletle karşılaştı ve hayran kitlesinin bir kesiminin UMUTSUZ hissetmesine neden oldu.

Bu yüzden Pazar günü öğleden sonra Bruins'in Pauley Pavilion'da olup bitenleri görmesi canlandırıcıydı. Kenneth Nwuba hücuma geçtiğinde yedek kulübesindeki oyuncular kükredi. Lazar Stefanoviç, hızlı hücum turnikesini arkadan engellemek için yarıştıktan sonra Brandon Williams'ın desteğini kazandı. Berke Büyüktuncel, maç bittikten sonra tünelden soyunma odasına doğru koşarken ellerini başının üstünde çırptı.

Birkaç saatliğine basketbol, ülkenin en uzun iç saha galibiyet serisini, saygıdeğer sahasında arka arkaya dört mağlubiyetle takas eden ve aynı zamanda toplamda dokuz maçın sekizini kaybeden takım için yeniden keyifli hale geldi.

Enerji, özgürlük ve güvenle oynayan UCLA, Washington'u 73-61'lik bir galibiyetle mağlup etti; bu, Bruins'in üç gün önce Utah'a karşı aldığı 46 puanlık mağlubiyetle hiçbir benzerlik taşıyordu.

Cronin, “Bu gece çok daha akıllı oynadık ve birlikte kalıp elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam etmeliyiz” dedi ve “ve onlara yardım etmek benim işim.”

UCLA (toplamda 7-10, 2-4 Pac-12) dört maçlık mağlubiyet serisini ve evindeki dört maçlık mağlubiyet serisini sonlandırırken, genel anlamda güçlü bir toparlanma çabası vardı.

Kolay basketler bulmayı başaran ve takım arkadaşlarının sezon boyunca yapmakta zorlandığı hızlı giriş paslarından yararlanan pivot Adem Bona, 13 şutun 10'unu yaparken 22 sayı kaydetti. Sezon boyunca yaşadığı şut düşüşünden kurtulan Stefanoviç, 15 sayıya giden yolda yedi şutun dördünü attı.

Ve belki de en cesaret verici gelişme, oyun kurucu Dylan Andrews'un yedi sayı, üç ribaund ve iki top çalmayla kariyerinin en yüksek sekiz asistini yapması oldu.

Bruins ayrıca bir değişiklik olarak şut atarak Huskies'i %50 ila %40,4 arasında geride bırakırken 14 üçlükten altısını attı. Her zamanki sağlam savunmasını sergileyen UCLA, 19 top kaybı yaparak 16'sı hızlı hücum olmak üzere 26 sayı kaydetti.

Stefanoviç, okul tarihindeki ikinci en dengesiz Utah mağlubiyetinin ardından, oyuncuların kendi aralarında ve antrenörlerle sezonlarını tersine çevirmek amacıyla buluştuklarını söyledi.

Bona, “Sonuncusundan farklı bir tutum ve enerji vardı” dedi. “Son mağlubiyetten sonra hepimiz oyunu kişisel olarak ele aldık ve birlikteliği, birbirlerine tezahürat yapan ve topu paylaşan oyuncuları görebiliyorduk. Bunun takım olarak bizim için iyi bir ilk adım olduğunu düşünüyorum; birbirimize önem vermek, her sayıyı, kaybedilen her topu, her dalışı, her hücumu kutlamak. Takım bir araya gelip her şeyi kutladığında işlerin bu kadar değişebilmesinin şaşırtıcı olduğunu düşünüyorum.”

Zafer, UCLA'yı konferans sıralamasında Oregon Eyaleti ile son sıradaki beraberliğinden kurtardı ve sezonun son iki ayında bir toparlanma umudu verdi.

Bruins'in en anlamlı istatistiği, top hareketi eksikliği göz önüne alındığında 20 asist yapmış olmaları olabilir, bu da onların maç başına atılan sayılarda (64.2) konferansta son sırada yer almalarına yol açmıştı.

Bu rakam büyük ölçüde şut doğruluğu (%41), üç sayı isabeti (%28,2) ve maç başına asist (%11,2) sıralamasında son sırada yer almanın sonucuydu.

Ne kadar savunma oynarsanız oynayın pas vermediğiniz ve şut atamadığınız zaman kazanmak zordur.

Ancak bu Bruins, oyuncularını hatalardan sonra hemen yedek kulübesine göndermek yerine çoğunlukla sahada kalmalarına izin veren koçlarının yaklaşımındaki değişiklikten cesaret almış görünüyordu. Bruins koçunu sezonun en enerjik yarılarından biriyle ödüllendirdi.

UCLA, Jan Vide'ı Ilane Fibleuil, Büyüktuncel, Andrews ve Bona ile eşleştirerek kazanan bir kadro bulabilirdi; zira bu oyuncular takımın 21-4'lük serisini ateşleyen ve Bruins'in ilk yarıda 30-22 öne geçmesine yardımcı olan oyunculardı.

Vide hücumu bilinçli bir şekilde yönetti ve üç sayılık atış yaptı. Büyüktuncel paslarıyla alan bozucu olduğunu kanıtladı ve smaç potasının altında Bona ve Nwuba'yı buldu. Fibleuil top çalmanın ardından turnike yaptı.

Sahvir Wheeler'ın 27 sayısı Huskies için yeterli değildi (10-7, 2-4), kendi mojosunu yeniden keşfeden bir rakip tarafından geride bırakıldıkları bir günde.