Emily Lee’nin mükemmelliği, UCLA jimnastiğinin bölge yarışmalarında gelişmesine yardımcı oluyor

doyoutravel

New member
UCLA ikinci sınıf öğrencisi Emily Lee, önde gelen bir beyzbol vurucusunun jimnastik versiyonudur.

Dört etkinlikten herhangi birinde Bruins’in ilk rakibi olduğunda, işi ortamı ayarlamaktır. Sakin olmak, böylece takım arkadaşları kendinden emin hissedecek. Onlara ilham vermek için, böylece onun örneğini takip etsinler ve belki onu geçsinler.

Herkes bu rolün üstesinden gelmek için gereken sabit sinirlere sahip değil, ancak Lee bu sezon liderlik noktasında 9,9 veya daha yüksek sekiz puan alarak düzenli olarak 4. sıradaki Bruins için parkın dışına çıkardı. Bu puanlardan altısını, bir yap ya da boz, tehlikeli denge çubuğunda kazandı.

“Ön uçta olduğunuzda, iyi bir rutine ihtiyacınız var. Dizinin geri kalanını gerginleştirmenize gerek yok. Gerçekten sağlam biri. Bunu yapabilirim, ”dedi Los Gatos yerlisi. “Ama arka uçtaki baskı, eğer biri başlangıçta işleri batırırsa, ‘Aman Tanrım, ben batıramam’ gibi bir baskıya sahipsin.

“Asla o baskıya sahip değilim. Bu biraz hoş. Er ya da geç bitirirsin ve sonra takım arkadaşlarının geri kalanına tezahürat yaparsın. Ekibim nereye gitmemi isterse oraya giderim.”

Ancak liderlik, Lee’nin isteyerek yaptığı bir fedakarlığı da gerektirir.

Jimnastik ve artistik patinaj gibi sübjektif spor dallarındaki hakemler, ilk birkaç yarışmacıya yüksek puanlar vermekten geri durma eğilimindedirler ve daha sonra yarışanlara en yüksek puanları vermek için kendilerine yer bırakırlar. Adil değil ama jimnastik hayatının kabul gören bir parçası.

Lee, Perşembe günü canlı bir Pauley Pavilion’da NCAA bölgesel yarı finalinde denge çubuğunda 9.90 önde giderken yaptığı gibi, takımını sağlam başlangıçlar yapmak adına bunu umursamamayı başardı. Takım arkadaşları yer egzersizinde 9.80’lik liderliğini geçmesine ve skorunun dikkate alınmamasına rağmen, etkileyici bir sezon sonrası çabasının parçasıydı. Bruins, Perşembe günü 198.275 puanla dört takımlı sahayı zirvede tamamladı ve onları Cumartesi günkü Utah, Washington ve Missouri’ye karşı bölge finaline taşıdı. Cumartesi günü en iyi iki takım Fort Worth’taki ulusal finallere yükselecek.

Emily Lee, NCAA Los Angeles Regional’da UCLA jimnastiği için atlamada yarışıyor.

(Jason Armond/Haberler)

“Göreviniz hakemleri sıkıştırmaktır. Gerçekten iyi bir rutininiz varsa biraz daha düşük puan alabilirsiniz ama takım arkadaşlarınızın puanları sizin sayenizde yükselecektir. Perşembe günü tonozda ikinci Bruin olarak 9.85 ve düz olmayan çubuklarda ikinci Bruin olarak 9.80 puan alan Lee, “Bu benim işim,” dedi. “Evet, 10’lar alma şansını feda ediyor olabilirim ama o zaman takım arkadaşım 10 alır. Ve bu benim de 10’um gibi. Onları başarıya ayarlayın.”

Lee’nin bu sezonki başarısı dikkate değerdi ve 2021’de pandemi nedeniyle ertelenen Tokyo Yaz Olimpiyatları denemelerinde yaşadığı sol aşil tendonunun yırtılmasından acı verici bir şekilde iyileşmesi için hak edilmiş bir ödül.

Lee bir süre bacağında ağrı ve sızı ile yaşamıştı ama bu rahatsızlığın üstesinden gelmeyi ve denemelerde yarışma hayalini gerçekleştirmeyi umuyordu. Neredeyse sona geliyordu: Son etkinlik olan yer egzersizindeki son oyuncuydu ve yuvarlanan bir pasın sonunda aniden yere düştü.

Önce ağladı. Vücudunun ona söylediklerini zihninin kabul etmesi birkaç dakika sürdü.

“Ayağa kalktığımda biliyordum. Evet, gitti. Bitti. ABD milli takımının üç kez üyesi olan Lee, “Pek umut kalmadı” dedi. “O gece biraz rahatlamıştım. Eninde sonunda olacaktı. Şimdi bitti. Rehabilitasyona başlayabilirim.

“Çoğundan daha şanslıydım. Olimpiyat denemelerine gitmeli ve neredeyse hiç kimsenin sahip olmadığı fırsatı deneyimlemeliyim. Geri almazdım. Tekrar yapmak zorunda olsaydım, yapardım. Kendimi gerçekten şanslı hissettim.”

Birinci yılında rehabilite etti, fizyolojik bilimler bölümü olarak zor derslerine daldı, ancak uygulamalarda ve bazı buluşmalarda destek verdi.

Emma Malabuyo, “Her zaman bu tür çalışkan bir zihniyete sahip olduğunu düşünüyorum, bu yüzden geri dönebileceğini biliyordum,” dedi. “Ancak bu sezon, özellikle de sakatlığından sonra başarılı olduğunu görmek ve sadece bir yarışta değil, her şeyi yapıyor. Bu beni gerçekten şaşırttı ve bence bu, oradaki birçok insana da ilham veriyor.

Lee’nin eğitimi, sakatlığıyla ilgili düşünceleri geri getirdiği için takla atmaya devam ettiğinde bir tümseğe çarptı. Ama korkuları hızla yok oldu.

Antrenör Janelle McDonald, “Meet by Meet, kendine olan güveni yeni yeşerdi ve bu süreçte özgüveninin arttığını ve jimnastiğe ve ekibimize olan sevgisinin arttığını görmek inanılmazdı,” dedi. “Takımımızdaki en sağlam rakiplerden biri ve takım olarak başarabileceklerimiz konusunda sonsuz hedeflere sahip olmamıza yardımcı olabilir.”

Geçen sezon NCAA şampiyonalarını sadece 0,025 farkla kaçıran Bruins, bu hafta mantraları olarak “Pişmanlık Yok” ifadesini benimsedi. Perşembe günü, Olimpiyat gümüş madalyalı Jordan Chiles’ın – 39.750 ile en yüksek puanı alan – birinci sınıf öğrencisi Selena Harris’ten takımın en iyisi 9.975 ve Brooklyn Moors’un sakatlığından dönüşü sayesinde mükemmel çabaları sayesinde şüphe duymaları için hiçbir nedenleri yoktu. , atlama ve yer egzersizlerinde yarıştı. Bruins, geçen sezon o zamanki teknik direktör Chris Waller’ın istifasına yol açan gerilimden sonra tatlı bir dönüşle yeniden ulusal şampiyonluk mücadelesine geri döndü.

UCLA'den Emily Lee, 29 Ocak'ta Oregon State ile karşılaşacak.

UCLA’den Emily Lee, 29 Ocak’ta Oregon State ile karşılaşacak.

(Kyusung Gong / Associated Press)

Waller ve ekibinin, eski bir UCLA jimnastikçisi tarafından kullanılan ırkçı dili içeren bir sezon öncesi olayı ele alma şekliyle ilgili tartışma, takımı parçaladı. McDonald, iyileşmelerine yardımcı oldu, onları yeniden yakınlaştırdı ve yetenekli bir grubun en iyi yönlerini ortaya çıkardı. Bu nedenle Lee, birkaç gün önce bu sezonun bölge yarışmalarında veya ötesinde ne olursa olsun muzaffer olarak kabul edileceğini söyledi.

“Birçok açıdan zaten bir başarı. Yani geçen sene bozuk bir kültürden geliyorduk. Güvenden geliyorduk, bizi gerçekten bağlayan hiçbir şey yoktu,” dedi Lee. “Bu yıla kıyasla, tamamen bağlıyız. Kazanmak istiyoruz ve spor salonunda ve dışında birbirimize yardımcı olmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.”

Önde gelen vurucu olarak belirlediği üslup, bunun gerçekleşmesi için uzun bir yol kat ediyor.