D’Anton Lynn, Anthony Lynn’in oğlundan daha fazlası olduğunu kanıtlamaya çalışıyor

doyoutravel

New member
Çocuk parmağını aldı ve toprağa bir oyun çizdi. Aynı zamanda babası olan teknik direktör oyunu, ardından oğlunu izledi ve ona oyunu durdurmasını söyledi.

Oyunlarımı beğenmiyor musun? Oyunlarımın oldukça iyi olduğunu düşünüyorum.

O noktaya kadar, D’Anton Lynn ve babası, iş çocuğun futbol rollerine geldiğinde her zaman aynı fikirdeydiler. maskot. Ponpon kız. Top toplayıcı çocuk. Peewee oyun kurucu. Baban oyunu oynadığında ve eski lise sevgilisi Texas Tech’teki redshirt üçüncü sezonunda planlanmamış bir hamilelik geçirdiğinde mantıklı ilerleme buydu.

Oğlan Anthony Lynn’i her yerde takip etti, kenarda ve soyunma odalarında sütten kesildi. En büyük güçlendiriciler, küçük D’Anton’ın Jones Stadyumu’nda keyif aldığı türden bir erişim için para ödeyemedi. Babasının takım arkadaşları, üç kez takım kaptanı olan yıldız ne zaman geri kaçsa, bebek bakıcılığı yapıyordu.

Oğlan büyüdükçe ve babası antrenörlüğe geçiş yaptıkça spora olan merak doğal olarak geldi. D’Anton, X’ler ve O’ların bir bu yana bir bu yana gitmesiyle büyülenmiş, babasının kalın oyun kitabını karıştırırdı. Oğlan, oyunu oynadığı ilk sezonda toprağa karalayarak kendi oyunlarını hazırladı.

“Bu tuhaf, anlıyor musun?” Dört sezon boyunca Chargers koçu olacak ve şimdi San Francisco 49ers baş antrenör yardımcısı olarak görev yapacak olan Anthony’yi hatırladı. “7 yaşındaki çocukların çoğu oyun çizemez.”

Anthony, oğlunun cesaretini refleks olarak uyardıktan sonra – sonuçta o koçtu – Anthony oyuna daha yakından baktı ve yeni bir karar verdi.

Bu oldukça iyi.

Hoca yazdı. Sezon sonunda, temel bir ürün haline geldi.

Çeyrek asır sonra, D’Anton’ın UCLA’nın yeni savunma koordinatörü olmadan önce bir NFL koçu olarak yaklaşık on yıl boyunca gidip gelmesiyle, 33 yaşındaki mesleğin kökleri topraktaki o parmağa kadar izlenebilir, çocuk gerçekten babasının oğlu olmak.

D’Anton, Anthony için “O zamandan beri koçluk yapacağımı her zaman bildiğini söylüyor,” dedi.

Diğerleri bugüne kadar oğlunu babayla karıştırıyor.

Geçenlerde bir muhabir, UCLA koçu Chip Kelly’ye Anthony Lynn’in kadrosuna katılmasını sordu ve alaycı bir yanıt aldı.

Kelly, “Babası Anthony,” dedi. “D’Anton Lynn savunma koordinatörü.”

UCLA savunma koordinatörü D’Anton Lynn, Nisan 2023’te.

(Sam Lazarus / UCLA Atletizm)

“Bu çocuk bir süperstar ve şüphesiz, muhtemelen UCLA’nın olmasını istediğinden çok daha önce bir baş antrenör olacak.”
— Rex Ryan, eski NFL baş antrenörü, D’Anton Lynn hakkında

Mayıs ayında hayatını alan böbrek kanseriyle savaşırken başka bir pozisyona geçen Bill McGovern ile birinin Bruins için bu rolü doldurması gerekiyordu. Kelly, birkaç yıl önce Houston Texans ile birlikteyken D’Anton ile çalışmayı ne kadar sevdiğinden bahseden, New England Patriots hücum koordinatörü uzun süredir arkadaşı Bill O’Brien’a ulaştı.

D’Anton, ikinci sezonunda takımın güvenlik koçu olarak bulunduğu Baltimore’a taşınmıştı. D’Anton’la konuşma izni aldıktan sonra Kelly, öğretme yeteneği bir yana, gençlik ve NFL deneyiminin benzersiz karışımına kapıldığını fark etti.

Kelly, “Karmaşık şeyleri çok basit gösterdi,” dedi, “ama aynı zamanda, rakip hücumlara basit karmaşık görünmesini de sağlayabilir.”

Koçluk kariyerinin tamamını NFL’de geçirmiş olan D’Anton, yeni bir grup iş arkadaşıyla birlikte kolej oyununa geçme düşüncesi rahatsız etti. Bu, işi alması gerektiğinin en kesin işaretlerinden biriydi.

Lynn ailesinde bir deyiş, eğer herhangi bir durumda çok rahatsanız, büyüme fırsatınız olmaz. Rahatsanız ve harika bir ruhunuz varsa, biraz büyümek mümkündür. Ancak büyük bir büyüme ancak rahatsızlığı büyük bir ruhla birleştirerek elde edilebilir.

Bu nitelikli.

D’Anton, “O adımı atmaya hazır olduğumu hissettim ve rahatsız olmaya ihtiyacım vardı,” dedi ve “bundan sonra ne olursa olsun, sadece büyüyeceğim.”

D’Anton’ın koçluk saflarında yükselişini izleyenler, Westwood’un son durağını işaretlemesinin olası olmadığını kabul ediyor.

D’Anton’ın her iki takımda da patronu olan eski New York Jets ve Buffalo Bills koçu Rex Ryan, “Bu çocuk bir süperstar,” dedi ve “muhtemelen çok daha önce hiç şüphesiz bir baş antrenör olacak.” UCLA’nın olmasını istediğinden daha fazla.

Anthony Ray Lynn II olarak doğdu, şimdi herkesin ona ne dediği düşünüldüğünde, bazılarına sürpriz gelebilir.

Anthony’nin üniversitedeki İngilizce öğretmeni, ilk doğan çocuğuna “Anthony’den” anlamına gelen D’Anton adını vermesini önerdiğinde bebek daha beş ya da altı aylıktı. Takma ad takıldı.

Anthony, NFL maaş çeklerini toplamaya başladığında, oğlunun “temelde tek ebeveynli bir ev” olarak tanımladığı bir yerde büyürken kendisine yasak olan bir sporu denemesini istedi. Anthony, D’Anton’ın ellerine bir dizi golf sopası verdi ve evlerinin bitişiğindeki sahada gelişmesini izledi.

Anthony Lynn, oğlu D'Anton Lynn ile konuşuyor.

Anthony Lynn, oğlu D’Anton Lynn ile konuşuyor. D’Anton küçük yaşlardan itibaren futbol stratejisine meraklıydı.

(Lynn ailesinin izniyle)

Ancak Anthony’nin Denver Broncos ile arka arkaya Super Bowl zaferlerinin tadına varan bir aile için futbol her zaman ön planda kaldı. Broncos ile koçluğa geçtikten sonra Anthony, D’Anton’ı topları sevişmek için pratik yapması için yanında getirdi.

Bir gün Anthony, dokuza yedi bir tatbikat sırasında oğlunun koç Mike Shanahan’a çok yakın durduğunu görünce dehşet içinde baktı.

“Oraya gidip onu yakaladım ve ‘Ne düşünüyordun?’ dedim. Anthony hatırladı. “Ve tıpkı ‘Onun gördüklerini görmek istedim’ gibi. ”

D’Anton lisenin ikinci sınıfına girerken, Anthony Dallas Cowboys’ta bir iş buldu ve futbol delisi memleketi Teksas, Celina’ya geri döndü. Bu, D’Anton’ın golf kariyeri için bir sondu.

Oğul, babasının daha önce sahip olduğu aynı lise futbol takımında rol aldı ve Penn State’e burs kazandı. Lisede beş pozisyonda oynayan D’Anton, üniversitede bir korner olarak uzmanlaştı ve üç kez All-Big Ten Konferansı seçimi oldu. Son yılında onu iki maç boyunca kenara iten şiddetli bir çarpışma, NFL taslak beklentilerini azaltan bir dizi sakatlığın ilkiydi.

New York Jets, onu taslaksız bir serbest oyuncu olarak imzaladı ve onu takımın geri koşma koçu olan babasıyla yeniden bir araya getirdi. Kısa bir kavuşmaydı. D’Anton, 2012 sezonundan önce kesildi ve ardından Kanada Futbol Ligi Hamilton Tiger-Cats ile kalması, bir dizi iğne nedeniyle fiziksel durumunda başarısız olduğu göz önüne alındığında daha da kısaydı.

Oyun günleri sona erdiğinde yön ararken, farklı bir şey denemek için bir Wall Street yatırım firmasında stajyerlik yapmayı düşündü. Ardından, babasının hala koçluk yaptığı Jets’te bir izcilik stajı açıldı.

D’Anton, “Bunun yerine onu aldım,” dedi, “gerisi tarih oldu.”

İlk NFL maaşı, birinin McDonald’s’ta çalışarak kazanabileceği maaşın altındaydı.

D’Anton umursamadı. Sadece mesleğinin en üst düzey beyinlerinden bazılarıyla kaynaşmakla kalmadı, aynı zamanda Jets’in antrenman tesisinde bir hava yatağında uyuyarak 21.000 dolarlık maaşının üçte birini biriktirmeyi de başardı.

“’Neden buradan ayrılayım ki?’ ” Anthony hatırladı. “‘Yani, beş yıldızlı bir ağırlık salonum, mutfağım, jakuzilerim ve spa’m var, burayı neden terk edeyim ki?’ ‘Çünkü baban baş antrenör yardımcısı – defol bu binadan’ dedim. ”

Ryan, genç Lynn’in Jets’in kadrosunu üniversiteden yeni çıkmış yapmaya çalışmasını izlemiş ve ona koçluk yaptığı en zeki oyunculardan biri demişti. Ayrıca Joe McKnight’ı saha dışına çıkardığında antrenman kampında 20 kişilik bir kavgayı ateşleyerek en sert oyunculardan biri olduğunu kanıtladı.

D'Anton Lynn, Baltimore Ravens ve Tennessee Titans arasındaki bir maçtan önce sahada duruyor.

D’Anton Lynn, Ağustos 2022’de Baltimore Ravens ile Tennessee Titans arasında oynanacak bir maçtan önce sahada duruyor. Lynn, 2021-22 yılları arasında Ravens’in defans koçuydu.

(Rob Carr / Getty Images)

Bu, McKnight’ın pozisyon koçu Anthony’yi garip bir duruma soktu.

“Bütün koşularımız, ‘Kimin için tezahürat yapıyordun?’ dedi Ryan gülerek. “Kimin adına tezahürat yaptığı hiç önemli değildi çünkü D’Anton adamın kıçını kırbaçladı.”

Anthony, patronunun D’Anton’ı ne zaman övse kibar davrandığını düşündü ama babası başkalarından da benzer iltifatlar duymaya başladı. 2015 yılında D’Anton, babasını ve Ryan’ı savunma asistanı olarak Buffalo’ya kadar takip etti. Lynn’ler için kaliteli zaman şaşırtıcı bir şekilde eksikti.

D’Anton babası hakkında “Dürüst olacağım – konuşmadığımız veya benim onu görmediğim günler oldu,” dedi. “Komikti, iki yıl boyunca hücum keşif ekibini yönetiyordum ve onun babam olduğunu ancak ikinci yıla kadar, yılın son iki haftasında geçici baş antrenör olarak görev yaptığında anladılar.”

D’Anton, Anthony’nin Chargers ile ilk baş koçluk işini aldığı 2017’de babasına Los Angeles’a kadar eşlik etti. D’Anton, savunma koordinatörü Gus Bradley’in sağ kolu oldu ve artık aralarında Romeo Crennel, Mike Vrable ve Wink Martindale’in de bulunduğu bir dizi akıl hocasına katkıda bulundu.

D’Anton’ın imrenilen bir meta haline geldiğini fark eden Chargers yönetimi, Houston Texans onun müsaitliği hakkında aradığında başlangıçta onun gitmesini istemedi.

“’Çocuk benden defolup gitmek istiyor; Bu binada dolaşmak istemiyor ve insanlar onun sadece benim yüzümden burada olduğunu düşünüyor’” dedi Anthony. “‘Anladım. Bırak onu.'”

D’Anton, O’Brien için çalışmak üzere Houston’a gitti ve Teksaslılarla geçirdiği üç yıl boyunca ikincil koçluğa terfi kazandı. Baltimore daha sonra onu 2021 ve 2022 sezonları için güvenlik koçu yaptı.

Telefonu tekrar çalmak üzereydi, bir sonraki fırsat onu çağırıyordu.

D’Anton’ın sözleşmesinde ona yılda 1 milyon dolar ödeyen iki bonus maddesi, UCLA’nın Kelly’nin savunmasının ne kadar berbat olduğunu yansıtıyor, belki de takımın her zaman elit bir hücum oynamasına rağmen son beş yılda 27-29 olmasının en büyük nedeni.

Bruins bu sezon ilk 50’de yer alan bir savunma kurabilirse, D’Anton fazladan 25.000$ kazanacak. En iyi 25 savunmayı toplayabilirlerse bu miktar iki katına çıkar.

Kelly’nin ilk beş sezonunun hiçbirinde yakın olmadılar ve 2020’de 69. sırada zirveye ulaştılar.

Peki, çiş yapan bir oyun kurucu olduğu için D’Anton’ın savunması ilk sezonunda oyun çağırdığında nasıl görünecek? Eğitim kampında iki mantra ortaya çıktı.

UCLA savunma koordinatörü D'Anton Lynn, Nisan ayında bir bahar antrenmanı sırasında oyuncuları izliyor.

UCLA savunma koordinatörü D’Anton Lynn, Nisan ayında bir bahar antrenmanı sırasında oyuncuları izliyor.

(Sam Lazarus / UCLA Atletizm)

Jay Toia, “Şok edici bir çaba ve topu uzaklaştırmak,” dedi.

D’Anton sadece savunmasının sert oynayacağını, topa saldıracağını ve ilk vuruştan son vuruşa kadar rekabet edeceğini söylerdi.

“Plana gelince,” dedi, “2 Eylül’de göreceğiz.”

Takımı takip eden herkes, Rose Bowl’da Coastal Carolina’ya karşı sezon açılışının tarihi olduğunu bilir. Anthony, oğlunun NFL’deki diğerlerinden öğrendiklerini Bruins’in yeteneğini en üst düzeye çıkaran bir savunmada harmanlayacağını tahmin etti.

Anthony, “Üzerine kendi damgasını vuracak,” dedi, “ve bununla iyi iş çıkaracağına inanıyorum.”

D’Anton’ın öğretim tarzına ilişkin ilk geri dönüşler, ilişkilendirilebilir, titiz ve … yavaş?

“D’Anton, yavaş gitmeyi sever,” dedi güvenlik Kenny Churchwell, “ve tüm bunların mükemmel olduğundan emin olun.”

Bu yaklaşım, D’Anton’ın oyuncuların zaten öğrettiklerini kavradıklarını hissetmediği için yeni konseptleri işleme niyetinden geri adım attığı bahar antrenmanlarında birkaç güne yol açtı. Öğretmenlerinin kimlik bilgileri göz önüne alındığında mesele yakından dinlemek değildi.

“Bir NFL koçu mu?” Churchwell, gözlerini iri iri açarak ve D’Anton’ın geri bildirimini soran muhabire doğru eğilerek, dedi. “Ne derse desin, ‘Ne? Evet! Anladım! Ne düşündüğünü?’ ”

Churchwell, savunma koordinatörünü dinleyebilmek için antrenmanın durması gerektiğini işaret ederek elini kaldırdı.

“Bekle,” dedi Churchwell, “oyunu durdur.”

Anthony, 49ers ile Kaliforniya sahilinin ortasındaki işinden oğlunu desteklemeye devam ederken aynı zamanda ona meydan okuyor. D’Anton’ın kısa süre önce şu anda altı aylık olan bebeğe Anthony Lynn III adını verdiği göz önüne alındığında, ancak o kadar baskı yapabiliyor.

Diğer şeylerin yanı sıra, orijinal Anthony, D’Anton’a kendisi olmasını, yeni fikirleri özümsemesini, rahatsız olanları kucaklamasını söyledi.

D’Anton çiş yaptığı günlerde olduğu gibi bu fırsatın farkında. Parmağının üzerinde olduğu söylenebilir.