Dante Moore, UCLA QB savaşında Dorian Thompson-Robinson’a danışmanlık yapıyor

doyoutravel

New member
Dante Moore, Dorian Thompson-Robinson’un varisidir. UCLA’ya kayıt yaptıran en yüksek reytingli oyun kurucudur ve hızlı çıkışı ve atletizmiyle bahar antrenmanlarında heyecan yaratıyor.

Kendisi ayrıca 17 yaşındadır.

Bruins’in 2018’den 2022’ye kadar oyun kurucusu olan Thompson-Robinson, Moore’dan altı yaş büyük. Üç haftadan kısa bir süre sonra NFL draftına hazırlanırken kampüste bulunuyor.

Moore, Cumartesi günü Spaulding Field’daki oyunlar arasında bile DTR’den tavsiye isteyecek kadar akıllı.

Moore, “Dorian, onu çok takdir ediyorum” dedi. “UCLA için harika bir oyuncu ve takım için harika bir oyun kurucu olarak onu her zaman izledim. Onun konuşmak ve fikrini almak için harika bir insan olacağını biliyordum; o da başka bir siyahi genç oyun kurucuydu, özellikle benim durumumda olan ve üniversite seviyesine giden biri için.”

Moore hızla büyüyor ve her anın tadını çıkarıyor. Detroit King Lisesi’ndeki sınıf arkadaşları son sınıflarını bitirirken, o Ocak ayında UCLA’ya kaydoldu ve scooterıyla kampüste hızla dolaşıp Westside’ı geziyor.

Moore 24 Mayıs’ta 18 yaşına girecek.

“Santa Monica’da iskelede olmayı seviyorum” dedi. “Gözlemevine gitmeyi seviyorum. … Buradayken ilk başta yürüyordum, her şeyin tadını çıkarıyordum, şimdi ise scooter ile geziniyorum.”

17 yaşındaki pek çok çocuk gibi Moore da hevesli bir oyuncu ve muhtemelen “Grand Theft Auto” oynayarak çok fazla zaman harcıyor. Oyunun “Gerçek Hayattaki Mekanlarından” biri Santa Monica İskelesi’dir.

UCLA oyun kurucusu Dante Moore antrenman sırasında atış yapıyor. (Jesus Ramirez / UCLA Atletizm)

(Jesus Ramirez / UCLA Atletizm)

Moore, “Gerçek olup olmadığını görmek istedim” dedi. “İskeleye gittiğimde her şey aynıydı [as the game]. Ve buradaki havayı seviyorum. Eve döndüğümüzde santimlerce kar var. Burada harika güneşi absorbe ettiğim için çok mutluyum.”

Moore’un başlangıç işi için rekabeti var. O, Bruins’in beş oyun kurucusundan biri ve diğer dördünün üniversite deneyimi var. Bunların hepsi Cumartesi günü medyaya sunuldu ve kimse hiçbir şeyden taviz vermiyor.

Ethan Garbers, son iki sezonda Thompson-Robinson’ın yedeğiydi ve sınırlı görevde iyi bir performans sergiledi; 599 yard boyunca 88 pasın %64,8’ini ve dört müdahale ile dört golü tamamladı.

Garbers, “Dorian’ın gidişiyle doldurulması gereken bir boşluk var” dedi. “Ben bunu yapmaya çalışacağım ve herkes de bunu yapmaya çalışacak. … Bu benim bu taktik kitabındaki üçüncü yılım ve [Chip] Kelly’nin suçu. Sanırım daha derinlere dalmak beni rahatlatıyor.”

UCLA oyun kurucusu Ethan Garbers, Eylül ayında Alabama Eyaleti'ne karşı atış yapıyor.

UCLA oyun kurucusu Ethan Garbers, Eylül ayında Alabama Eyaleti’ne karşı atış yapıyor.

(Ashley Landis / Associated Press)

Collin Schlee, yedek olarak görev yaptıktan sonra geçen sezon orta binbaşı Kent State’te başlayan, iki yıllık uygunluk süresine sahip kırmızı gömlekli kıdemli bir transfer. 2022’de 489 yarda koşarken paslarının %59’unu 2.109 yarda tamamladı, ancak sezonun son iki maçında birinci sınıf öğrencileri lehine erken çekildi.

Antrenör Sean Lewis’in Colorado’da Deion Sanders’ın hücum koordinatörü olmak üzere ayrılmasının ardından Kent State’ten büyük bir transfer akınına öncülük etti. Schlee, NFL’de oynamak istediğini ve UCLA’nın profesyonel hücum tarzını öğrenmenin onu oraya ulaştırabileceğini söylemekten çekinmiyor.

“Chip Kelly’nin üniversite düzeyinde ve NFL’de yaptığı şey [attracted him to UCLA]” dedi Schlee. “Bir sonraki aşamaya geçmek istiyorum ve bu seviyeye yakın bir organizasyona gitmek istedim.”

Inglewood Lisesi’nden 1,80 boyunda, 230 kiloluk kırmızı gömlekli birinci sınıf öğrencisi Justyn Martin, Bruins’in fiziksel olarak en etkileyici oyun kurucusudur. Kelly geçen hafta Martin’in sezon dışı rejiminin özellikle etkileyici olduğunu söyledi.

Martin, “Kendimi her zamankinden daha büyük, daha hızlı ve daha güçlü hissediyorum” dedi. “Bu yaz gerçekten kendime ve vücudumu geliştirmeye odaklandım. En büyük, en güçlü, en hızlı oyun kurucu olmak istiyorum ve doğru yolda olduğumu hissediyorum.”

5-10 yaşındaki Chase Griffin, sahadaki başarılarından çok isim, imaj ve benzerlik alanındaki şaşırtıcı başarısıyla tanınıyor. 2020’de birinci sınıftayken altı gol attı ve 62 pasın %64,5’ini tamamladı, ancak o zamandan bu yana yalnızca birkaç dakika oynadı.

Durmaksızın pozitif ve mükemmel bir rol model olan 22 yaşındaki Griffin, sahaya katkıda bulunsa da bulunmasa da sinyal veren kardeşleri üzerinde bir etki yaratacak.

“Benim yaşımda olmak ve daha da önemlisi bakış açım gençlere çok yardımcı oluyor” dedi. “Tüm oyun kuruculara, tıpkı kendimi desteklediğim gibi, ‘Hepinizi destekliyorum’ diyorum.”

Moore dört yeni ağabeyi varmış gibi hissediyor. Garip bir durum ne olabilir – o, Bruins’in 2 Eylül’deki Coastal Carolina’ya karşı sezon açılışında alfa köpeği olması beklenen genç yavru – şu ana kadar hoştu.

“Takımın en küçüğü olabilirim” dedi. “Ben geliyorum, takımda beni kabul eden ve her gün beni zorlayan herkese teşekkür ediyorum.

“Oyuna girdiğimde kendimi çok rahat hissediyorum ve herkes bana inanıyor, ben de herkese inanıyorum, bu yüzden olup biten her şeyi takdir ediyorum ve bu takımı seviyorum.”