Chip Kelly’nin ‘gizli’ UCLA bahar uygulamalarından beş çıkarım

doyoutravel

New member
UCLA oyun kurucusu Dante Moore, yakın zamanda yapılan bir antrenman seansında atış yapıyor.

(İsa Ramirez / UCLA Atletizm)

Vay canına, bu çocuğun gerçekten hızlı bir salımı var.

Ve ayrıca vay canına, bu çocuk gerçekten genç.

Dante Moore’un Detroit King High’daki sınıf arkadaşları mezuniyet balosunun ve son sınıflarının son günlerinin tadını çıkarırken, UCLA tarihindeki en yüksek reytingli oyun kurucu acemisi Westwood’da oyun kitabını kavradı, toplantıyı yönetti ve başlangıç işi için yarıştı. 18. doğum günü.

Moore, “Takımın en genci olabilirim,” dedi. “Merkezim Duke Clemens gibi birinin olması, bana sakinleşmemi ve nefes almamı söylemesi ve benim de bir araya toplanıp hakkında sorularım olan herhangi bir şey hakkında sohbet etmem harika.”

Kıdemli ve geri dönen bir başlangıç olan Clemens, Moore’a akıl hocalığı yapmaktan keyif alıyor.

“Daha iyi olmak istemesi ve bu kadar genç bir adam olarak her şeyi yapması, ondan etkilendim” dedi. “O sadece çok dışa dönük. Konuşması kolay. Bence bir oyun kurucu için adamları tanımak önemli.”

Belki de Kelly’nin sonbaharda vermesi gereken en ilgi çekici karar, hücumu hemen Moore’a emanet edip etmemek veya daha güvenli bir rota seçip son iki yılını Dorian Thompson-Robinson’ın yedeği olarak geçiren Ethan Garbers’ı başlatmaktır.

Moore’un sınırsız avantajı varken, Garbers muhtemelen hataları en aza indirecektir. Kelly, oyun kurucularının sıralamasının aklından çok uzak olduğu konusunda ısrar etti ve transfer Collin Schlee ile geri dönen Justyn Martin ve Chase Griffin’in de karışımda olduğunu ekledi.

Kelly, “Bizi heyecanlandıran bir ilerleme var” dedi. “Ancak ilk oyunumuzu oynamadan önce çok zamanımız var. Oyun kurucu pozisyonunda derinlemesine bir tartışma yapmadık.

Garbers ise hiçbir şeyi kabul etmiyor.

“Geçen yıl bile ona takımımmış gibi davranıyordum, sanki bir başlangıç yapacakmışım gibi” dedi. “Herhangi bir oyun kurucu için, her gün böyle davranacaksınız. Bu zihniyete sahip olmak önemlidir çünkü bir oyun, bir şipşak uzağınızdasınız.”

Oyun kurucu Bo Nix’in 2023’te geri dönmeye karar vermesiyle şaşırtıcı bir şekilde Oregon’a olan bağlılığını geri çeken Moore’un, Oregon’dan transfer olan Maliki Matavao’nun sıkı bir hayranı var.

Matavao, “O gerçek değil,” dedi. “Bana fırlatılan birçok oyun kurucum oldu ve o üniversiteden çıkan bir sonraki büyük şey olacak. Garanti et.”